پوست کیوی | خواص کیوی | فواید پوست کیوی

خواص حیرت‌انگیز پوست کیوی | پوست کیوی برای چی خوبه؟

در کنار تمام فوایدی که کیوی به تنهایی دارد، خوردن پوست کیوی نیز می تواند برای پیشگیری از سرطان و همچنین کاهش وزن مؤثر واقع شود.

خواص حیرت‌انگیز پوست کیوی | پوست کیوی برای چی خوبه؟

خواص باورنکردنی پوست کیوی که هرگز نمی دانستید. هنگامی که کیوی خریداری می کنید، آن را به خانه می برید و احتمالا قبل از خوردن پوست کیوی را می کنید. کاری که بعد از خواندن این بخش از ویکی گردی دیگر هرگز انجام نخواهید داد، ولی چرا؟ چه خاصیت مهمی در پوست کیوی پنهان است که با قاطعیت می گوییم پوست این میوه خوشمزه را هم همراه با میوه اش بخورید؟

خواص و فواید قابل توجه پوست کیوی

کاهش وزن و تقویت دستگاه گوارش به دلیل فیبر بالا:

در پی تحقیقات و مطالعات کامل مشخص شده که پوست نازک و پرز دار کیوی، نه تنها برای خوردن مناسب و سالم است، بلکه برای شما بسیار مفید است. این پوست کرکی و پرز دار، به نظر جالب و اشتها برانگیز نمی رسد، اما مهم این است که به یاد بیاورید، پوست کیوی بسیار نازک است درست مانند سیب؛ هنگامی که تصمیم می گیرید که کل میوه را بخورید، به مقدار سه برابر فیبر دریافت می کنید در مقایسه با مصرف، تنها گوشت میوه و همین خاصیت دلیلی است برای استفاده از آن با هدف احساس سیری و کمک به کاهش وزن و بهبود کارکرد دستگاه گوارش.

عوارض خطرناک فریز کردن نان که نمی دانستید!

زیبایی و جوان سازی پوست به دلیل ویتامین C بسیار زیاد موجود در پوست کیوی:

علاوه بر این، پوستش دارای ویتامین C است، که آنتی اکسیدان قوی است و می تواند به مبارزه با بیماری ها و کند شدن روند پیری کمک کند. همچنین استفاده موضعی از پوست کیوی سبب بهبود زیبایی پوست افراد می شود. استفاده خوراکی آن هم سیلی از آنتی اکسیدان را به سلولها می رساند که در کاهش سرعت و روند پیری سلولهای پوست و بدن اثرگذار است.

جلوگیری از سرطان به دلیل داشتن ویتامین E بالا:

کیوی یکی از بهترین منابع ویتامین E نیز به شمار رفته و در پیشگیری از انواع سرطان ها نقش دارد. اما این مسئله مورد نظر ما نیست بلکه، مهم این است که بخش عمده ویتامین E در پوست کیوی موجود است، بنابراین توصیه می شود که این میوه را به خوبی شسته و با پوست مصرف نمایید.

چه کسانی کیوی و پوست کیوی نخورند؟

افرادی که خوردن کیوی و پوست کیوی می تواند برایشان مشکل ساز شود، باید از مصرف این میوه پرخاصیت چشم پوشی کنند؛ کیوی حاوی مقداری زیادی اگزالات، ماده ای طبیعی است که تجمع و تمرکز بیش از حد آن در مایعات بدن احتمالا باعث بروز مشکلاتی در برخی افراد خواهد شد. به همین دلیل پیشنهاد می شود کسانی که مشکلات کلیوی یا مرتبط با کیسه صفرا دارند از خوردن آن اجتناب کنند. خوردن این میوه به همراه پوست یا بدون پوست همچنین برای افرادی با استعداد سنگ سازی در مجاری ادرار توصیه نمی شود.

ژیلتی که استفاده کردی رو دور ننداز | ترفند تیز کردن تیغ ژیلت + فیلم

نحوه استفاده از کیوی

قطعا، کیوی ها چه به تنهایی و چه در یک سالاد میوه، بسیار عالی هستند اما شما می توانید، دستورالعمل های عجیب و غریب دیگری را نیز امتحان کنید. به این ترتیب، شما می توانید از تمام ویتامین ها، روی و منیزیم، در داخلش استفاده کنید.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر