طلاق | دلایل طلاق | راه های جلوگیری از طلاق

روش های جلوگیری از طلاق! | کلید نجات و دوباره احیا کردن زندگی مشترکت فقط همینه!

اگر شما و همسرتان برسر مسائل پیش پا افتاده اختلاف دارید یا قصد طلاق دارید، برای برگرداندن اشتیاق نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک نکاتی را باید رعایت کنید.

روش های جلوگیری از طلاق! | کلید نجات و دوباره احیا کردن زندگی مشترکت فقط همینه!

احیا زندگی مشترک از طلاق! بسیاری از افرادی که با عشق ازدواج می کنند، می پندارند تنها عشق لازمه زندگی مشترک است و هیچگاه زندگی که با شور و حرارت شروع شده، کارش به جای باریک نمی شود اما با سر زدن به دادگاه های خانواده و طلاق خواهید دید که چه بسیارند، زوج هایی که بعد از گذشت سال ها از زندگی مشترک که عاشقانه آن را شروع کرده اند، به ناکجا رسیده و کارشان به طلاق کشیده است.

باید بدانید زندگی مشترک همیشه احتیاج به مراقبت دارد و اگر همسران به ملزومات زندگی دونفره‌شان بی‌توجهی کنند و برای حفظ سرزندگی آن تلاش نکنند زندگی مشترک سرد و یکنواخت خواهد شد و علاقه‌ی بین زوجین رنگ خواهد باخت. اگر فکر می کنید زندگی مشترک شما سرد شده و از همسرتان فاصله گرفته اید، با راهکارهایی که در این بخش از ویکی گردی آورده ایم، زندگی مشترک خود را دوباره احیا کنید.

مدارک لازم برای گرفتن حق طلاق زن | شرایط گرفتن وکالت حق طلاق

رابطه تان را بازبینی کنید

هر چند وقت یک بار عشق و رابطه عاطفی تان نیاز به بازبینی دارد و شما باید مانند یک غذا که نیاز به چاشنی دارد، چیزهایی را از آن کم و یا چیزهایی را به آن اضافه کنید. برخی دلخوری ها در زندگی روی هم تلنبار می شوند، پس بهتر است با هم یک قرار دو نفره بگذارید و درباره احساسات و انتظاراتتان با هم صحبت کنید.

مشکلات را بیابید

به دنبال مسائل زمینه سازی که سبب سرد شدن روابط می شود، بگردید و این مسائل را بررسی کنید. بیشتر روی مشکلات قابل حل شدن توسط خودتان تمرکز کنید تا کارهایی که همسرتان باید انجام دهد.

مثل روزهای اول ازدواج باشید

سعی کنید مثل روز های اول ازدواج، رابطه تان را گرم نگه دارید. به طور مثال تیپ زدن، پوشیدن لباس های متنوع یا دادن پیام های عاشقانه و از این دست کار ها را انجام دهید.

غرق در مشغله های روزمره نشوید

در زندگی زناشویی بین کار و زندگی تعادل برقرار نمایید و نگذارید پرکاری باعث دوری و فاصله میان شما و همسرتان شود، غرق شدن در مشغله های روزمره می تواند سبب سردی در روابط گردد.

بیش از حد کنترل گر نباشید

دائما همسرتان را کنترل نکنید و به او حق دهید که ساعتی یا روزی را بخود اختصاص دهد و کارهای مورد علاقه اش که آسیبی به رابطه وارد نمی کند، اختصاص دهد، مردها زنان کنترل گر را دوست نخواهند داشت.

روش های گرفتن حق طلاق زن از مرد! 

به همسرتان احترام بگذارید

با احترام گذاشتن و یک تشکر ساده می توانید همسرتان را متوجه خود کنید. برای کار های ریز و کوچک مثل خرید کردن، کمک در انجام کار های منزل و... از او تشکر کنید. فردی که زندگی خود را دوست داشته باشد برای جلوگیری از لطمه های وارده به رابطه اش هیچ تلاشی را دریغ نمی کند.

از واژه های محبت آمیز استفاده کنید

در رابطه خود با همسرتان واژه های محبت آمیز را از گفتار خود حذف نکنید. این واژه ها، واژه های هیجان انگیزی هستند. هرچند وقت یک بار همسرتان را با یک پسوند یا پیشوند مثل عزیزم و... صدا بزنید. اگر مهارتی دارید، به همسرتان نیز بیاموزید.

از متهم کردن یکدیگر دست بردارید

زمان صحبت با همسرتان درباره مشکلات زندگیتان دقت کنید و انصاف را رعایت کنید. برای زندگی مشترک و رفع اختلاف ها هر دو طرف باید الویت ها و بعضی از اصول زندگی خود را عوض کنند و این امکان‌پذیر نیست مگر با همکاری و همدلی دو طرفه و فرصت دادن به یکدیگر.

روزهای خاص را جشن بگیرید

روزهای تولد و سالگرد ازدواج و...بهترین فرصت برای ایجاد یک تنوع حسابی در بین روزهای یکنواخت زندگی است.

از او ایراد نگیرید

به علاقمندی های همسرتان احترام بگذارید و مثلا اگر همسر شما فوتبال دوست دارد یا به موسیقی علاقه مند است، درحالی که شما به آن علاقه ندارید از او ایراد نگیرید.

شرایط حذف نام همسر سابق از شناسنامه 

علایق مشترکتان را پیدا کنید

افرادی که با هم ازدواج می کنند، معمولا در بعضی علایق مشترک هستند و اهداف مشترکی هم دارند اما بعد از گذشت زمان علایق مشترک کمرنگ شده و هر نفر برای خود به تفریح یا برنامه ریزی می پردازد اما این کار صمیمت را کمرنگ می کند پس حتما علایق مشترکتان را پیدا کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر