لاک ناخن | مضرات لاک ناخن

بلاهایی که لاک ناخن بر سرتان می آورد! | عوارض خطرناک و غیر قابل جبران لاک ناخن + جزئیات

لاک ناخن از جمله مواد آرایشی است که آسیبات زیادی به ناخن، دست و کل بدن وارد می کند، با انتخاب یک لاک مناسب عوارض آن را کمتر کنید.

بلاهایی که لاک ناخن بر سرتان می آورد! | عوارض خطرناک و غیر قابل جبران لاک ناخن + جزئیات

عوارض لاک ناخن و مضرات این لوازم سمی آرایشی! خوب به نظر می رسد که ناخن های شما رنگی و با لباس هایتان ست باشد، یا بهتر است یکی از آن طرح هایی را داشته باشید که می تواند به خوبی استفاده شود، اما آیا سالم است که لاک ناخن های خود نگه دارید؟ عوارض جانبی مختلفی برای سبک های لاک ناخن را در ادامه بخوانید:

انواع مختلفی از ناخن های مصنوعی وجود دارند، مانند اکریلیک، ژل و آن هایی که اثرات جانبی شناخته شده ای برای آن ها دارند، به خاطر مواد شیمیایی و نور uv مورد استفاده زمانی که آن ها اعمال می شوند، هستند و به همین دلیل است که مردم اغلب آن ها را به کار می گیرند و حتی اشکال مختلف را ترسیم می کنند و از رنگ های مختلف روی ناخن ها استفاده می کنند. این مقاله را بخوانید تا بیشتر درباره اثرات جانبی لاک ناخن بدانید.

مدل ناخن رنگ سال 2023 | ناخن هاتو با رنگ سال ست کن + عکس

خطرات مختلف طراحی ناخن:

بدون اینکه حتی متوجه شوید، ممکن است در هنگام استفاده از لاک ناخن مشکلات مختلفی برای سلامتی خود ایجاد کنید. مشکل با کسی است که هر روز رنگ های ناخنش را پاک می کند و رنگ جدیدی می زند بدتر از آن، کسانی هستند که نه تنها سلامت استفاده از لاک ناخن را در نظر نمی گیرند، بلکه با استفاده از ناخن های مصنوعی که طولانی تر می ماند به ناخن های خود آسیب می رسانند.

از طرف دیگر ناخن های مصنوعی از مواد شیمیایی استفاده شده اند که برخی افراد به آن حساسیت دارند، از طرف دیگر ژل مصنوعی لاک ناخن از لامپ های uv یا ال ای دی استفاده می کند که ممکن است باعث بروز سرطان یا پیری زودرس دست شود. این مقدمه ای بود تا به بررسی تمام عوارض و خطرات موجود در لاک ناخن برای سلامت بدن بپردازیم.

عوارض جانبی مختلفی برای سبک های لاک ناخن:

آن ها حاوی مواد شیمیایی هستند:

بله آن ها ممکن است خوب به نظر برسند و دستان شما زیباتر به نظر می رسند، اما به خاطر مواد شیمیایشان سالم نیستند. بیشتر این محصولات ناخنی، مواد سمی و بالقوه خطرناکی را در مقادیر مختلف حمل می کنند، بنابراین مهم است که مراقب برندی باشید که از آن استفاده می کنید.

از مواد شیمیایی مختلف یافت شده در این برندهای لاک ناخن، مواردی وجود دارند که ممکن است به خاطر ترکیبات آن ها مانند فرمالدهید، موجب سرطان یا اختلال در هورمون های دیگری شود.

آن ها موادی دارند که تاثیرات متفاوتی دارند:

لازم به ذکر است که اغلب مواد اولیه مورد استفاده در ساخت لاک ناخن تنها زمانی مضر هستند که در معرض گرما قرار گیرند، یا زمانی که خورده شوند، در غیر این صورت می توانند ایمن باشند و روی ناخن ها استفاده شوند.

در این ترکیبات مختلف، تولوئن نیز موجود است :اثرات تولوئن شامل خشکی یا ترک خوردن پوست، سردرد، بی حسی، سوزش چشم یا گلو و به ندرت، آسیب کلیه یا کبد می شود اما در حال حاضر ممکن است از خودتان بپرسید که چرا این موارد ممکن است چنین اثراتی را داشته باشد.

عوارض لاک ناخن؛ لاک زدن چه خطری دارد؟

تولوئن ماده ای است که برای مخلوط کردن مواد دیگر در لاک ناخن مورد استفاده قرار می گیرد و به همین دلیل است که بیشتر مشتریان در معرض آن قرار می گیرند، حتی تکنسین های ناخن در معرض بخار آن قرار می گیرند و از آنجا ممکن است هر کدام از عوارض جانبی ذکر شده را دریافت کنند. به گفته اداره غذا و دارو، غلظت امن آن کم تر از 50 درصد است. 

عناصر دیگری مانند فورمالدهید نیز می تواند به برخی افراد حساسیت بدهد و باعث تحریک پذیری فرد شود. از فرمالدهید به عنوان نگهدارنده برای جلوگیری از آلودگی باکتریایی استفاده می شود. از طرف سازمان به این نتیجه رسیده اند که استفاده از فرمالدهید در زمانی که مقدارش از 0.2 % تجاوز نکند، امن است. 

 مدل چشمتو بگو، تا بهت بگم چه آرایشی بهت میاد

و سرانجام، همچنین ماده دیگری نیز هست که کافور نام دارد، این ماده ای است که به لاک ناخن استحکام و درخشش می بخشد. قرار گرفتن در معرض این عنصر در مقادیر زیاد ممکن است باعث تهوع، گیجی و حتی سردرد در هنگام استنشاق اش شود.

عوارض لاک ناخن می تواند بر سلامت کل بدن شما تاثیر بگذارد

استفاده از طرح ها و سبک های خلاقانه لاک ناخن متفاوت ممکن است شما را متفاوت کند، اما از طرف دیگر، شما هم چنین عوارض جانبی متفاوتی برای سلامت کلیتان دریافت می کنید. این رابطه از زدن لاک ناخن نیست، بلکه با بو کردن تمام مواد شیمیایی و موادی است که در آن یافت می شود.

از چیزهایی که ممکن است بعد از تنفس این مواد رنج ببرید، ممکن است احساس سرگیجه، حالت تهوع و سردرد باشد. اینها تاثیرات ساده ای هستند که ممکن است در حال حاضر با آن برخورد شود، اما چیزهای دیگری نیز وجود دارند که ممکن است از آن ها رنج ببرید که شامل آسیب کلیه، مشکلات زایمان، آسم و مشکلات کبد می شود.

استفاده از لاک ناخن نیز برای شش ها مضر است و ممکن است موجب افسردگی سیستم عصبی شود، ممکن است بر روی چشم، پوست، و دستگاه تنفسی تاثیر بگذارد، و در نهایت وقتی پوست در تماس قرار می گیرد، ممکن است شروع به تحریک کردن کند و موجب قرمزی و خارش شود.

انتخاب لاک ناخن مناسب:

راه هایی برای جلوگیری از همه این مشکلات مربوط به لاک زدن وجود دارد که دوست دارید از آن ها استفاده کنید و همچنین راه های مختلفی برای تمیز کردن مناسب لاک ها.

برای استفاده از نوع مناسب لاک، باید یکی از آن لاک های غیر سمی را انتخاب کنید و در واقع مارک های معروف مختلفی وجود دارند که این محصولات را تولید می کنند و شما می توانید به دنبال آن بروید. فقط برای اینکه مطمئن شوید، لاکی را بخرید که هیچ کدام از این سه عنصری را که در متن پایین ذکر کرده ایم را ندارد؛ فرمالدیید، تولوین و دیبوتیل فتالات.

عوارض جدی و خطرناک لاک ناخن

داخل لاک چه چیزی است؟

بسیاری از لاک هایی که در فروشگاه ها پیدا می شود، غیر سمی هستند، که به این معنی است که آن ها ایمن هستند، اما هنوز مواد اولیه دیگری برای براق کردن آن ها برای یک یک دوره زمانی طولانی تر و یا حتی خشک کردن آن ها به کار می رود. شما ممکن است مواد دیگری را نسبت به موارد ذکر شده در بالا پیدا کنید که مضر نیست، مانند: 

عامل تشکیل فیلم، که اغلب نیتروسلولوز هستند و زیاد در رنگ های خودروها به کار می رود. 

یک حلال، که بخش فرار لاک ناخن است.

عوارض استفاده مکرر از لاک ناخن

رقیق کننده، اغلب لاک های ناخن، رقبق کننده ای مانند اتیل استات دارند، که برای تثبیت محصول و ویسکوزیته لاک مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین به منظور اجتناب از جداسازی نیتروسلولوز از مواد دیگری که لاک ناخن را تشکیل می دهند به کار می رود. 

10 روش ماندگاری آرایش | آرایشت رو ایجوری فیکس کن!

رزین و پلاستیزر معمولاً به منظور خشک شدن لاک و هم چنین برای جلوگیری از پویته شدن لاک، به کار می روند. 

این ها چیزهایی هستند که در لاک وجود دارند. در حال حاضر نام های تجاری مختلفی وجود دارند که دیگر به اندازه قبل مضر نیستند، و ممکن است گاهی اوقات اصلا مضر نباشند؛ فقط سعی کنی که هر چند وقت ناخن های خود را پاک کنید و بگذارید مدتی هوا بخورد.

کدام لاک ناخن سالم و ایمن تر است؟

سبک های مختلف، طرح ها و ایده هایی وجود دارند که شما می توانید آن ها را انتخاب کنید تا لاک ناخن منحصر به فردی را برای انگشتان خود خلق کنید؛ کسانی هستند که قلب می کشند و متنی را می نویسند که با هم خوانی ندارند، و کسانی هستند که به سالن ناخن می روند و به متخصص ناخن اجازه می دهند که از حس هنری اش استفاده کنند و چیز زیبایی را رسم کند. 

در واقع سبک های مختلفی برای داشتن ناخن های زیبا وجود دارد که آن ها را زیبا می سازند اما همیشه آسان نیستند، بنابراین آن ها به یک متخصص ناخن نیاز دارند و یا به کسی نیاز دارند که قبلا این فرآیند را چندین بار انجام داده و در آن متخصص شده است.

لاک ناخن برای استفاده ایمن است اما تنها در صورتی که فرمالدهید، تولوئن یا دیبوتیل نداشته باشد، دقت کنید که قبل از خرید، بطری را چک کنید. اثرات جانبی لاک ممکن است بر سلامت کل شما تاثیر بگذارد و سلامتی ناخن های شما را به تنهایی به خطر بیندازد.

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۹ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر