زلزله | وقوع زلزله

تازه‌ترین خبر درباره زلزله مازندران | اعلام میزان خسارت + عکس

جدیدترین جزئیات وقوع زلزله در مناطق شمالی کشور دیشب 27 دی1401 را در این مطلب از سایت ویکی گردی بخوانید

تازه‌ترین خبر درباره زلزله مازندران | اعلام میزان خسارت + عکس

زلزله بخشی از مناطق شمالی کشور از جمله مازندران را لرزاند! گزارش مقدماتی مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران از زلزله ای با 4.2 ریشتر در ساعت 21.13  در استان مازندران شهرستان ساری خبر داد. این زلزله در شهرهای بابل، قائم‌شهر، سیمرغ نیز احساس شد.

زمین لرزه دیشب در ساری در عمق ۲۳ کیلومتری بوده که در ۹ کیلومتری مرکز مازندران، ۱۲ کیلومتری جویبار و ۱۳ کیلومتری قائم‌شهر احساس شد.

 نکات مهمی که در مورد ضد یخ که حتما باید بدانید

زلزله مازندران

این زمین لرزه در ساعت ۲۱ و ۱۳ دقیقه و ۷ ثانیه به بزرگی ۴.۲ ریشتر مرکز مازندران را لرزاند.

قابل ذکر است، ساعت ۲۱ و۵ دقیقه و ۳۳ ثانیه نیز پس لرزه‌ای با ۲.۷ ریشتر در ۲۱ کیلومتری زمین مجددا مرکز مازندران را لرزاند اما محسوس نبود.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران در خصوص زمین لرزه‌ای دیشب در گفت‌وگو با ایسنا گفت: کانون زلزله شهرستان جویبار اعلام شده است.

وی تصریح کرد: حوزه مرکزی استان و شهرهای قائم‌شهر، ساری، نکا، بهشهر ، بابل و نواحی اطراف این زلزله احساس شده است.

مدیرکل مدیریت بحران مازندران یادآور شد: شدت میزان زلزله بر حسب فاصله از کانون با عمق کمتری در شهرهای اطراف بوده است.همچنین یک پس لرزه نیز پس از زلزله اصلی احساس شده است.

فرماندار ساری با اعلام اینکه زمین لرزه ۴.۲ ریشتری مرکز مازندران خسارتی به همراه نداشت، گفت: تاکنون گزارشی از خسارت مالی و جانی به ستاد مدیریت بحران گزارش نشد.

محمدعلی نوبخت با اعلام اینکه پس از وقوع زلزله‌ای که به بزرگی ۴.۲ ریشتر در ۹ کیلومتری زمین در سه‌شنبه شب ۲۷ دی‌ماه سال جاری رخ داد، ستاد بحران در فرمانداری تشکیل شد، اظهار کرد: کانون زمین لرزه در روستای ماچک پشت از توابع بخش مرکزی ساری بوده است.

این دو کار را قبل از بستن زنجیر چرخ حتما انجام دهید

وی افزود: به محض وقوع زلزله پیگیری‌هایی را با اعضای ستاد بحران و دستگاه‌های اجرایی خدمات رسان داشتیم که تاکنون مشکل خاصی گزارش نشد.

فرماندار ساری با اعلام اینکه اگر در این زمین لرزه اتفاق خاصی هم افتاده باشد در اولین فرصت گزارش می‌شود، افزود: در حال حاضر مجموعه نیروهای عملیاتی و امدادی آمادگی لازم را برای کمک رسانی در حالت بحران دارند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۷ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • ناشناس 2

    خیلی بد بود🤯😳🥺😭😭😭