سن بازنشستگی | شرط تغییر سن بازنشستگی

شرط تغییر سن بازنشستگی اعلام شد | سن بازنشستگی در چه صورت افزایش پیدا می‌کند؟

سن بازنشستگی در چه صورت افزایش پیدا می‌کند؟ جزئیات بیشتر را در ادامه بخوانید

شرط تغییر سن بازنشستگی اعلام شد | سن بازنشستگی در چه صورت افزایش پیدا می‌کند؟

سن بازنشستگی در چه صورت افزایش پیدا می‌کند؟ نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی توضیحاتی درباره پیشنهاد بودجه‌ای دولت برای افزایش سن بازنشستگی داد. دولت به دنبال آن است که سن بازنشستگی را دو سال افزایش دهد.

حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا، با اشاره به یکی از تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ مبنی بر اینکه سنوات خدمت مورد قبول برای بازنشستگی تمام مستخدمین مرد و زن دارای حداقل مدرک کارشناسی معتبر در مشاغل اختصاصی در تمام صندوق‌های بازنشستگی اعم از لشگری و کشوری که در سال ۱۴۰۲ بازنشسته می‌شوند، در صورت اعلام نیاز دستگاه و رضایت مستخدم بدون رعایت شرط سنی به مدت دو سال افزایش می‌یابد، اظهار داشت: دولت به دنبال آن است که سن بازنشستگی را دو سال افزایش دهد.

از افزایش حداقل حقوق بازنشستگان تا حق اولاد و عائله‌مندی + جزئیات

وی بیان کرد: دولت در توضیح دلیل خود برای افزایش سن بازنشستگی می‌گوید که برخی از صندوق‌های بازنشستگی در آستانه ورشکستگی هستند و بنابراین هر چقدر سن کار بیشتر باشد، بهتر است.

نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قبلاً قاعده‌ای وجود داشت مبنی بر اینکه ۲۷ نفر کار می‌کردند و ۳ نفر بازنشسته می‌شدند، اما الان این رابطه معکوس شده است و به جایی رسیدیم که ۲۷ نفر بازنشسته می‌شوند و ۳ نفر کار می‌کنند.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این وضعیت سایه مالی سنگینی را روی صندوق‌های بازنشستگی انداخته است. بر این اساس دولت پیشنهاد داده است که سن بازنشستگی دو سال افزایش یابد.

حسینی کیا با اشاره به اینکه در پیشنهاد دولت قید شده است که رضایت مستخدم هم باید برای افزایش سن بازنشستگی مدنظر قرار گیرد، گفت: البته دولت سال گذشته به صورت تکلیفی این موضوع را در لایحه بودجه آورده بود و به همین دلیل ما آن را حذف کردیم. از آنجایی که امسال رضایت کارکنان مورد توجه قرار گرفته و این پیشنهاد دولت تکلیفی نیست، به نظرم در مجلس رأی مثبت می‌آورد.

سال آینده حقوق کارمندان ۵۰ میلیون تومان می شود؟

وی با تاکید بر اینکه افزایش سن بازنشستگی کار خوب و مثبتی است تا در صورت رضایت افراد بتوانند دو سال دیگر مشغول به کار باشند، گفت: این موضوع هم به نفع کارکنان است و هم برای دستگاه‌ها خوب است. از این لحاظ برای کارکنان خوب است که دو سال دیگر مشغول به کار می‌مانند و با حقوق دو سال بعد خود بازنشسته می‌شوند و سنوات آنان افزایش می‌یابد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • ناشناس 0

    سلام شما زن انیکه ازدواج کردن بچه از شوهر دوم دارن دارین حقوق می‌دیم بعد پیر مرد پیر زنارو می‌خواین دیربازنشسته کنین اگه شاغل باشند بازم خوبه اگه دارن ادامه بیمه شونو میریزم چکار کنم از کجا بیارم از پیراحق بیمه بگیرین بعد به زنای جون که شوهر دارن بخاطر شوهر اولشون که مرحوم شده مستمری بدین ما راضی نیستیم حق مارو به اونا بدین

  • ناشناس 0

    سلام زمانی که نیرو بازنشسته میشه باید نیروی جدید استخدام بشه کمبود ها جبران کند مشکل اینحاست نیرو بازنشسته میشه اما هیچ گونه استخدام نداره