تعویض روغن ماشین | زمان مناسب تعویض روغن ماشین

روغن ماشین رو کی باید عوض کنم؟ | این نشانه میگوید وقت تعویض روغن ماشین رسیده!

تعویض روغن ماشین برای خودرو بسیار مهم است و باعث بهتر کار کردن موتور و کاهش صدای موتور می شود، به همین دلیل باید در مواقع مناسب اقدام به تعویض روغن ماشین کنید.

روغن ماشین رو کی باید عوض کنم؟ | این نشانه میگوید وقت تعویض روغن ماشین رسیده!

تعویض روغن ماشین باعث می شود که موتور بهتر از همیشه کار کند. صدای موتور نیز با تعویض روغن کاسته می شود و درست از زمانی که صدای موتور بالا می رود و حس می کنید ماشین سخت حرکت می کند ، نیاز به تعویض روغن ماشین دارید. زمانی که روغن را تعویض نکنید، هنگام حرکت دادن ماشین صدای سخت و خشن به گوش شما می رسد و این اتفاق به این معناست که موتور ماشین شما به طور مداوم در حال مکش روغن می باشد و درنتیجه روغن تازه و تمیز را کثیف می کند و باعث ورود گرما به داخل آن می شود و هر چقدر روغن ماشین کثیف تر باشد، سخت تر حرکت می کند و در نتیجه صدایی مثل صدای قطار از ماشین خارج می شود و علت آن این است که این روغن کثیف مدت زمان طولانی در ماشین بوده است و در ادامه این بخش از ویکی گردی علائم نیاز خودرو به تعویض روغن ماشین را می خوانید.

 دنده چرخ ماشین در این حالت سفت می شود:

یکی دیگر از اثرات جانبی روغن کثیف، سفت شدن دنده چرخ ماشین می باشد که این احساس را به شما می دهد انگار موتور بیش از همیشه لرزش دارد و دلیل آن هم این است که افزایش اصطکاک بین پیستون ها و رینگ ها به وجود آمده است.

راهکارهای نجات دادن گوشی خیس شده + فیلم

 از شتاب ماشین کاسته می شود:

وجود یک روغن مناسب در موتور می تواند باعث عملکرد مناسب آن شود و بنابراین وقتی روغن درون آن کثیف یا قدیمی می شود، روغن ریزی و همان چربی مناسب به بخش های مختلف ماشین نمی رسد و باعث می شود که نتواند طبیعی و آرام حرکت کند و این موضوع به این معناست که از شتاب ماشین کاسته می شود و قدرت موتور نیز افت می کند.

موتور ماشین صدای ضربه ای تولید می کند:

اگر موتور ماشین صدای ضربه ای بدهد، یعنی روغن مشکل پیدا کرده است و شما مدت زمان زیادی است که به روغن توجه نکرده اید و صدای ضربه ای در موتور ماشین می تواند باعث ایجاد نوسان در عمق موتور شود که معمولا باعث تکان خوردن چرخ دنده نیز می شود و در نتیجه صدای موتور افزایش می یابد و متاسفانه شنیدن صدای ضربه ای معمولا علامت خرابی موتور در نتیجه بی توجهی در بلند مدت می باشد و می تواند به جایی برسد که روغن دیگر جوابگوی ماشین نباشد.

زمانی که چراغ فشار روغن روشن می شود، چه کار کنیم؟

اگر چراغ روغن ماشین شما روشن شد، نباید آن را نادیده بگیرید و این اتفاق به این معناست که روغن ماشین مدت طولانی است که به شدت افت کرده است و نمی تواند امنیت لازم را به وجود بیاورد.

اینکه بدانیم در چنین مواقعی چه واکنشی داشته باشیم، بسیار مهم است و اولین اقدام باید این باشد که سریعا روغن را تعویض کنیم.

رسوب زدایی کتری و سماور با روشی سریع و آسان 

اگر به تعویض روغن نیاز دارید، به یک مکان مناسب مراجعه کنید و در چنین مواقعی بهتر است از روغن هایی با بهترین کیفیت استفاده کنید تا در بلند مدت برای شما کار کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۸۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • میراحمدی 1

    درود بر شما مطلب شما عال بود

  • علی 14

    روغن خودرو راهر ۶۰ هزار کیلومتر عوض باید کرد

  • امین 0

    خیلی عالی بود ولی وقتی یه تعویض روغن پژو ۱ملیون هزینه داره چه کنیم