ویژگی های اعتماد به نفس کاذب، اعتماد به نفس کاذب چیست؟

نشانه های اعتماد به نفس کاذب

کسانی که اعتماد به نفس کاذب دارند از دور انسان های خونگرمی به نظر می آیند اما اگر به آن ها نزدیک شوید به سادگی میفهمید که ارتباط گیری با آن ها بسیار سخت است.

نشانه های اعتماد به نفس کاذب

اگر میخواهید بهتر متوجه اعتماد به نفس کاذب شوید؛ باید نشانه های اعتماد به نفس کاذب را بشناسید. در حالی که نشانه های زیر را میخوانید به زندگی خودتان و افراد اطرافتان توجه کنید. ببینید آیا نشانه های اعتماد به نفس کاذب درمورد شما و آن ها هم صدق میکند یا نه.

۱. آن ها همیشه ظاهر خیلی خوبی دارند

چرا اینطور است؟ چون آن ها بیش از اندازه به این که در برابر دیگران چطور دیده میشوند توجه میکنند. آن ها نمیتوانند تحمل کنند یک انسان معمولی باشند. برای همین بیشتر وقت ها زمان زیادی را جلوی آینه می گذارنند.

۲. تایید دیگران برای آن ها اهمیت زیادی دارد

خیلی از کارهایی که این افراد میکنند به خاطر دیگران است. پس طبیعی است که پس از انجام هرکاری منتظر تشویق و نظر مثبت دیگران باشند. اگر بعد از انجام کارها تاییدی از سمت دیگران دریافت نکنند ناراحت میشوند و ممکن است دیگر آن کار را ادامه ندهند.

۳. ممکن است در روابط عاطفی خود احساس مالکیت زیادی داشته باشند

آن ها در حقیقت به خودشان و توانایی هایشان اعتماد ندارند. این نداشتن اعتماد باعث میشود همیشه نگران از دست دادن کسی که دوستشان دارند باشند. به همین خاطر احساس مالکیت در آن ها تقویت میشود و روی روابط اجتماعی و عاطفی آن ها تاثیر میگذارد.

۴. در جایگاه شغلی خود احساس عدم امنیت میکنند

آن ها همیشه میترسند یک نفر دیگر جایشان را بگیرد. به همکاران دیگر خود حسادت میکنند و حتی ممکن است پشت سر آن ها حرف بزنند. به جای تمرکز بر روی توانایی های خود همیشه به دیگران فکر میکنند و در حال مقایسه خودشان با آن ها هستند.

۵. آن ها دروغ زیاد میگویند

حقیقت برای آن ها چندان خوشایند نیست. چون اگر بود احساس خوبی نسبت به خودشان داشتند. در عوض برای اینکه ظاهر امر را زیبا نشان بدهند دروغ های زیادی میگویند. و سعی میکند انسان پر مشغله و شادی به نظر بیایند.

۶. آن ها وابستگی شدیدی به افراد مورد علاقه شان دارند

کسانی که اعتماد به نفس کاذب دارند نمیتوانند خودشان و زندگی را بدون بعضی از افراد تصور کنند. وابستگی شدیدی به آن ها حس میکنند و در نبود آن ها رفتار های عصبی شدیدی از خودشان بروز میدهند.

۷. ضعف های خود را نمی پذیرند

همه انسان ها ضعف هایی دارند و در همه زمینه ها خوب نیستند. این امر درمورد کسانی که اعتماد به نفس کاذب دارند هم صادق است. اما ان ها این حرف را قبول ندارند. آن ها فکر میکنند انسان های کاملی هستند که آسمان روی زمین افتادند.

۸. خودشان را در موقعیت رقابت و مبارزه قرار نمی دهند

کسانی که به خودشان در انجام کاری اعتماد ندارند سعی میکنند اصلا در شرایط مبارزه قرار نگیرند؛ مگر این که مطمئن باشند پیروز خواهند بود. ممکن است آن ها را همیشه در حال شانه خالی کردن از زیر رقابت های مختلف زندگی کاری و شخصی ببینید.

۹. به جای این که با مشکلات رو به رو شوند از آن ها فرار میکنند

آن ها فکر نمیکنند که بتوانند در برابر مشکلات پیروز شوند. و فقط به خاطر ترس از شکست از مشکل خود فرار میکنند. به تعویق انداختن کارهای سخت از نشانه های اعتماد به نفس کاذب است. یکی از راه حل های آسان آن ها برای فرار از مشکلات رو آوردن به موارد مخدر است.

۱۰. آن ها همیشه در حال انتقاد کردن هستند

کسانی که اعتماد به نفس کاذب و ضعیفی دارند معمولا انتقادهای دیگران را نمیپذیرند و به جای آن بیش از اندازه از دیگران انتقاد می‌کنند. این ویژگی می‌توانئ روابط آن ها را با دیگران دچار مشکل کند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر