سهام عدالت | واریز سود سهام عدالت

تغییر شیوه واریز سود سهام | تعیین تکلیف دولت برای واریز سود سهام عدالت

جدیدترین جزئیات در خصوص واریز سود سهام عدالت اعلام شد در ادامه بخوانید

تغییر شیوه واریز سود سهام | تعیین تکلیف دولت برای واریز سود سهام عدالت

سهام عدالت در سه مرحله واریز شده است. سهام عدالت مرحله دوم در اردیبهشت واریز شده است.سهام عدالت سوم در خردادماه واریز شده است. سهام عدالت جاماندگان قرار است تیرماه واریز شود. جزئیات واریز سود سهام عدالت برای جاماندگان اعلام شد.

نشست خبری سازمان بورس با موضوع حاکمیت شرکتی و حضور اصحاب رسانه در کنار اعضای هیئت مدیره و معاونین نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.

کسانی که پیامک واریز سود سهام عدالت را دریافت نکرده اند تماشا کنند + فیلم

در این نشست محمد عیوضلو، عضو هیئت مدیره و معاون نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار در رابطه با اهمیت وجود انتصابات و کمیته ریسک در شرکت‌ها در حاکمیت شرکتی گفت: کمیته‌ها حتما باید منشور تدوین کنند و منشور نیز به تصویب هئت مدیره برسانند.

عیوضلو همچنین در خصوص معاملات با اشخاص وابسته با اشاره به اینکه کمیته حسابرسی باید نسبت به معاملات اشخاص وابسته شرکت‌ها و منصفانه بودن یا نبودن آنها اظهار نظر کند و بر افشای کامل اطلاعات اشراف داشته باشد، گفت: شرکت‌ها باید همواره دلایل انجام معامله با اشخاص حقیقی وابسته را افشا کنند و بر افشای کامل اطلاعات تسلط داشته باشند.

عیوضلو همچنین درمورد برنامه‌های راهبردی این معاونت گفت: شرکت‌ها باید اعلام کنند که برنامه‌ها تا چه میزان محقق شده و شرکت چه اقداماتی در این زمینه انجام داده است.

وی در ادامه در خصوص بحث مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها در گزارش‌ها  گفت: در خصوص بحث مخارجی که در ارتباط با کمک‌های عام‌المنفعه بوده، الزام شکل گرفته است تا این مخارج به صورت کامل افشا و در مجامع ارائه شود.

در ادامه ولی‌اله جعفری، مدیریت نظارت بر ناشران در خصوص تغییرات گزارش‌های ماهانه و اثرگذاری این تغییرات در پیش‌بینی‌پذیری بازار سرمایه گفت: در نظر داریم در ادامه گزارش‌های ماهانه شرکت‌ها را به گزارش‌های سود و زیان نزدیک کنیم و شرکت‌ها را مکلف کنیم بهای انرژی  و بهای تمام‌شده محصول را  نیز در این گزارش‌ها قید کنند.

آشنایی با مزایا و معایب بیمه بدنه | اصلی‌ترین مزایای بیمه

 

جعفری هم‌چنین درخصوص عدم واریز به موقع سود سهامداران در مهلت ۸ ماهه به موضوع هزینه‌ بهره بالای این اقدام با توجه به وضعیت تورمی و نرخ بهره در ایران اشاره‌ای داشت و از اقدام مجلس درخصوص تغییر این بخش از قانون جامع تجارت خبر داد و گفت: ما تصمیم داشتیم با پیشنهاد به قانونگذار این مدت را از ۸ به ۳ ماه تغییر دهیم که متوجه شدیم خود مجلس در پیش‌نویس لایحه‌ای تصمیم دارد این مدت را به دو ماه کاهش دهد.

پیمان حدادی در یک گفت و گوی رادیویی با بیان اینکه ۱۹ بانک سود سهام عدالت را پرداخت می‌کنند، اظهار کرد: ۵۰ درصد سود سهام عدالت برای سال مالی ۱۴۰۰ وصول و محاسبات انجام شد و شبکه بانکی از چهارشنبه شروع به واریز سود کرده است.

مشاور رئیس سازمان بورس افزود: برای سهام‌هایی با ارزش یک میلیون تومان سود یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان واریز می‌شود و برای سهام‌هایی با ارزش ۵۰۰ هزار تومان سود ۶۰۲ هزار تومان واریز می‌شود. همچنین افرادی که سهام ۴۹۰ هزار تومانی داشتند سود ۵۵۷ هزار تومان دریافت می‌کنند و تقریباً همین عدد در پایان اسفند ماه واریز می‌شود و کل سود ۱۴۰۰ تا پایان سال تسویه خواهد شد.

وی ادامه داد: در بودجه امسال برای افرادی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند و فاقد سهام بودند قانونی در نظر گرفته شد و سازمان خصوصی سازی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی این افراد را شناسایی کرد.

حدادی با تخمین حدود سه و نیم میلیون نفری از این جامعه آماری گفت: به هر کدام از این افراد حدود ۱۰ میلیون تومان سهم داده می‌شود و طی یکی دو ماه آینده تخصیص پیدا می‌کند و تا ۱۰ سال نمی‌توانند سهام خود را بفروشند چون سهام داران کنونی که از سال ۸۵ سهام دار شده بودند نیز با صرف زمانی رو به رو شدند.

مبلغ عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی مشخص شد+ جزییات

 

وی تاکید کرد: فعلاً هیچ ثبت نام دیگری به جز کمیته امداد و بهزیستی وجود ندارد.

حدادی در مورد تکلیف سهام فوت شدگان نیز گفت: از ۴۹ میلیون نفر سهام دار حدود ۳۰ میلیون نفر را از دست داده‌ایم و وراث می‌توانند به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی مراجعه می‌کنند و کارهای ابتدایی انتقال سهام برای آن‌ها انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس 0

  سهام عدالت ما سیصد تومان پرداخت کردن عید دوست و پنجاه چرا

 • سجاد میرزابیگی 0

  من سهام عدالت 8350تومانی هست ولی برای من 500هزار تومان ریختن بقیه پول من چکار مشه

 • ناشناس 3

  باسلام چرا سود سهام عدالت هرماه پرداخت نمیشه مثل یارانه ؟؟؟

 • حسین 0

  ملت سخت درمضیقه هست طبقات معلم رانندگان کشاورزان دیمکار کارگران بی بیمه برای تهیه دارو وهزینه بیمارستان وپزشکی ماندن به داد اینها برسین زنان بی سرپرست بد سرپرست

 • لیلا رنج کشیده 0

  من ۵۸ سال دارم پام پیچ خورده ومیخوام دستگاه برای زانوم بخرم که هزینش گرونه در حدود یک میلیون نهصد و۶۰ هزار تومانه وپول ندارم اگه میشه سهام عدالت رو بهم بدین تا بخرم متشکرم

 • یوسف نامدار 0

  سلام ارزش سهام بنده و اعضای خانواده هرکدام 1میلیون تومان است ولی 600هزارتومان واریز شده چرا؟

 • ناشناس 0

  سلام ،، به من بدبخت نه عیدی دادن نه سام عدالت ،، هیچ خدای ندارم حتا به راه خدا کانسک بهم دادن نشسته ام داخلش بعضی مواقع بدون غذا دو روز می مانم ،، به چه کسی بگویم کمکم کند بیاید از نزدیگ ببینیده اگر مسلمان هستید بیاید ببینید از نزدیگ ،،

 • رضا 0

  یعنی خداوکیل سود یکسال سهام میشه 610هزارتومن
  سودسهام من610تومن بوده چطورحساب میکنیدپارسال570تومن بودامسال 610میشه توضیح بدیدچطورحساب کردید همه چی گرونی شده سودسهام من باید40هزارتومن بیشترازپارسال باشه واقعا تعجب اوره چطوری‌حساب کردید

 • امیر 0

  سلام تکلیف ماکه سهام نداریم چه میشودتوروخدایک فکری برای ماهم بکنید