موخوره | درمان موخوره | درمان موخوره بدون کوتاهی

بدون کوتاهی از شر موخوره خلاص شو | با این روش از شر موخوره خلاص شو!

موخوره یکی از شایع ترین آسیبهایی است که بخصوص زنان با آن درگیرند؛ در این مطلب برخی راه های خلاصی از موخوره توضیح داده شده است.

بدون کوتاهی از شر موخوره خلاص شو | با این روش از شر موخوره خلاص شو!

موخوره وقتی ایجاد می شود که لایه سطح محافظ مو در انتهای فیبرهای مویی نوک مو از بین رفته باشد. در ادامه نکاتی برای پیشگیری از ایجاد موخوره را برای شما ارائه کرده ایم. برای اینکه موهایتان بهترین ظاهرشان را داشته باشند، پیشگیری از موخوره امری ضروری است.

 بین شامپو زدن، شانه کردن، و سشوار کشیدن مو، اجتناب از سفت کشیدن موها کار سختی است. به محض اینکه قسمتی از موهایتان موخوره بگیرد، راه برای بقیه موهایتان هموار می شود.

چیکار کنم موهام نریزه؟ | جلوگیری از ریزش مو به روش طبیعی

لوسا بلندی، آرایشگر ارشد می گوید:موخوره باعث ایجاد گره های بیشتری می شود، بنابران وقتی موهایتان را شانه می زنید، سایر موها را پاره می کنید و این کار فقط شرایط را بدتر می کند.

هنگامیکه این آسیب به موها وارد شود، یک دختر هیچ کاری نمی تواند انجام دهد، بجز اینکه دل به دریا بزند و موهایش را کوتاه کند. به همین دلیل، بسیار مهم است برنامه ای داشته باشید که قبل از شروع موخوره، جلوی آن را بگیرد.

ترفند برای مقابله با موخوره

شامپو کردن موهایتان را محدود کنید

خشکی می تواند باعث شکستگی و موخوره شود، بنابراین هرچقدر که می توانید شامپو کردن موهایتان را کاهش دهید، بخصوص اگر موهای فری دارید. میشلا بلیست می گوید:دخترانی که موهای فر دارند، نباید بیشتر از یک یا دو بار در هفته از شامپو استفاده کنند. بلندی می گوید:شامپو نکردن بیش از حد، پایه و اساس مراقبت از موهای شماست.

علائمی در موهایتان که نشان می دهد سلامت بدنتان در خطر است

تنها استثنا:بعد از شنا. شما برای از بین بردن مواد شیمیایی مضر و خشک کننده ی استخر، باید از یک شامپوی پاک کننده مو (کلاریفایینگ) استفاده کنید و بعد از آن هم حتما نرم کننده بزنید.

رهایی از موخوره

موهایتان را نرم کنید

روال نرم کردن موهایتان را گسترش دهید و یک ماسک مو به برنامه هفتگی تان اضافه کنید. امروزه محصولات مختلفی برای همه انواع موها وجود دارند. این محصولات می توانند هر کاری برای موهایتان انجام دهند، از حجم دادن به موها گرفته تا درخشان تر کردن موها و مرطوب کنندگی عمیق. بلندی می گوید که اگر اغلب شنا می کنید، مخصوصا در استخر کلردار، برای دور نگه داشتن مواد شیمیایی و حفظ رطوبت، موهایتان را با نرم کننده بپوشانید و آنها را زیر کلاه شنا ببرید.

به موها با احتیاط مدل دهید

دخترهایی با موهای فرفری باید در زیر دوش و هنگامیکه نرم کننده هنوز روی موهایشان است، گره موهایشان را با یک شانه ی دندانه درشت باز کنند. همیشه از انتهای موها شروع به شانه زدن کنید و سپس بتدریج قسمتهای نزدیکتر به پوست سر را شانه کنید. دخترهایی که موهای فوق العاده فری دارند، باید کاملا شانه زدن را کنار بگذارند و فقط از انگشتان برای باز کردن گره موهایشان استفاده کنند. میشلا می گوید که اگر موهایتان صاف است، می توانید شانه بزنید چون این کار به پخش چربی های طبیعی که از رشته های مو محافظت می کنند، کمک می کند.

استفاده از ابزارهای حرارتی مانند سشوار می تواند موهای شما را بیشتر مستعد شکستگی و موخوره کند. در فصل تابستان از مزیت آب و هوای گرم استفده کنید و بجای سشوار کشیدن، اجازه دهید موهایتان در معرض هوا خشک شوند. بلندی می گوید:خشک شدن مو درمعرض هوا، همیشه بهتر است، بخصوص برای بافت های طبیعی. یک راه آسان برای اینکه با موهایی زیبا از خواب بلند شوید:موهای خیس را ببافید و بخوابید. این کار بالای موها را صاف می کند و در انتهای موهای شما، فرهای شل ایجاد می کند.

 با این روش های خانگی از ریزش موهات جلوگیری کن

و اگر آمادگی ندارید که ابزارهای حرارتی را کاملا از روال آرایش موهایتان حذف کنید، مطمئن شوید که ازمحصولات محافظت کننده در برابر حرارت استفاده می کنید. آنها بین موهای شما و حرارت مضر، یک سد ایجاد می کنند.

درمان های موضعی می توانند به مرتب نگه داشتن موها و همچنین حفظ درخشش آنها کمک کنند اما به یاد داشته باشید که حتی سالم ترین موها نیز باید در هر فصل، کمی کوتاه شوند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۹ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر