خوردن غذا | اشتباهات بعد از غذا خوردن

6 اشتباه مرگبار که بلافاصله پس از غذا خوردن انجام می‌دهید ! | هرگز این اشتباه رو انجام نده!

ما اغلب بعد از غذا خوردن اشتباهات خاصی را مرتکب می شویم که برای بدن مفید نیست.

6 اشتباه مرگبار که بلافاصله پس از غذا خوردن انجام می‌دهید ! | هرگز این اشتباه رو انجام نده!

6 اشتباه مرگبار که بعد از غذا خوردن انجام می‌دهید! اگر فکر می کنید تغذیه سالم تنها چیزی است که می تواند شما را متناسب و پرانرژی نگه دارد ، بسیار اشتباه کرده اید. فعالیت های قبل از غذا خوردن و بعد از غذا می تواند تا حد زیادی بر نحوه رفتار بدن ما تأثیر بگذارد. شما باید درک کنید که موارد خاصی وجود دارد که نیاز به توجه شما دارند. ما اغلب بعد از غذا خوردن اشتباهات خاصی را مرتکب می شویم که برای بدن مفید نیست. به عنوان مثال ، به طور کلی ، مردم بلافاصله بعد از غذا با این تفکر که به آنها کمک می کند غذا را به راحتی هضم کنند ، به پیاده روی می روند که این مسئله آنچنان که گفته میشود درست نیست.

1- دوش نگیرید

بعد از غذا دوش نگیرید. 30 دقیقه بعد از غذا برای دوش گرفتن بهترین کاری است که در این مورد میتوان انجام داد. هضم به انرژی زیادی احتیاج دارد و هنگام دوش گرفتن ، رگ های خونی جریان را به سمت پوست هدایت می کنند که در اثر تأثیر آب سرد به وجود می‌آید.

چرا خوردن غذا با دست خوشمزه تر است؟؟ 

2- از چای و قهوه خودداری کنید

به این نکته توجه کنید که بعد از غذا چای یا قهوه مصرف نکنید. همه اینها میتوانند شاید مزایای خود را داشته باشند ، اما تعادل در هر چیزی مهم است و باید مراقب بود. به گفته متخصصان بهداشت ، چای یا قهوه باید فقط پس از یک ساعت پس از هر وعده غذایی مصرف شود.

3- به میوه نه بگویید

وقتی میوه ای را بعد از غذا می خورید ، با غذا مخلوط می شود ، بنابراین به موقع به روده نمی رود و ممکن است در فرایند هضم و جذب آن با مشکل مواجه شود.

4- از راه رفتن خودداری کنید

به طور کلی ، افراد بلافاصله بعد از غذا با این تفکر که به آنها در هضم آسان غذا کمک می کند ، به پیاده روی می روند. اما ، این مسئله آنچنان که گفته شده درست نیست. مطمئناً می توانید بعد از غذا پیاده روی کنید ، اما حداقل بعد از 30 دقیقه غذا به زمان نیاز دارد تا جا بیفتد.

5- نخوابید

خوابیدن بلافاصله بعد از غذا بد ترین کاری است که میتوانید انجام دهید. شما باید سعی کنید هر فعالیتی را که بیشتر دوست دارید انجام دهید ، تلویزیون ، گپ زدن با دوستان و خانواده ، اما از خوابیدن بلافاصله خودداری کنید ، زیرا در حالی که دراز می کشید ، بسیاری از آب های گوارشی در جهت مخالف حرکت می کنند و در نتیجه کل روند هضم تحت تأثیر قرار می گیرد .

کاربرد ها و مصارف باورنکردنی نان بیات در خانه

6- شل کردن کمربند

شل شدن کمربند بعد از غذا نشانه این است که شما خیلی بیشتر از حد لازم غذا خورده اید و ممکن است در دفعات بعد متوجه پرخوری در میزان غذای خود نشوید. بنابراین ، بهترین کار این است که از این کار جلوگیری کنید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر