زناشویی | رفتار صحیح با همسر

با همسرت این مدلی که من میگم رفتار کن | نکاتی که متاهلین باید رعایت کنند

اگر از همان اوایل زندگی زناشویی رفتارهای سنجیده و مناسبی با یکدیگر داشته باشید زندگی زناشویی خوب و موفقی خواهید داشت.

با همسرت این مدلی که من میگم رفتار کن | نکاتی که متاهلین باید رعایت کنند

خود را برای زندگی زناشویی آماده کنید! در ابتدای زندگی متاهلی به علت عشق و عاشقی فراوان ، زوجین واقعیت های زندگی و مهارت های لازم برای شناخت و تجزیه و تحلیل مشکلات زندگی فراموش می کنند و گاهی رفتارهایی از آنها سر می زند که زندگی زناشویی را در همان ابتدا به سمت نابودی می کشاند .اگر تازه متاهل شده اید و پا به زندگی زناشویی گذاشته اید. تنها به فکر مراسم ازدواج خود هستید باید بدانید دنیای متاهلی بعد از مراسم جشن ازدواج آغاز می شود و باید خود را برای شروع یک زندگی مشترک با یکدیگر آماده کنید . 

لطفا به فکر تغییر همسرتان نباشید

هیچگاه فکر نکنید می توانید همسرتان را کاملا تغییر دهید و خصوصیات او را باب میل خود کنید زیرا افراد بالغ به طرز چشم گیری تغییر نمی کنند بنابراین همسرتان را با همه خصوصیات بد و خوبش دوست داشته باشید و قبول کنید و برای عوض کردن او تلاش زیادی نکند چرا که تلاش برای عوض کردن همسرتان فقط احساسات او را جریحه دار کرده و زندگی مشترک شما را خراب می کند.

نباید های بزرگ در رابطه عاشقانه با همسر

از فریاد زدن پرهیز کنید

هنگام صحبت و یا حتی مشاجره با همسرتان آرامو منطقی صحبت کنید و از پرخاشگری و فریاد زدن و جیغ کشیدن بپرهیزید زیرا این کارها زندگی تان را به مخاطره می اندازد.

در صورت اشتباه عذر خواهی کنید

اگر پس از هر دعوا و بگو مگویی با همسرتان که مقصر شمایید ، مسئولیت اعمال خود را به گردن بگیرید و از او عذرخواهی کنید و مهر و محبت همسر خود را انکار نکنید ، همیشه برنده هستید .

به فکر فردای مراسم ازدواج باشید

بعد از جشن عروسی شما باید مدت زیادی را با هم زندگی کنید و زندگی زناشویی تنها مراسم ازدواج نیست پس با هم کنار بیایید و خانواده خودتان را تشکیل دهید.

بهترین رفتارها در اوایل زندگی متاهلی

افق دیدتان را افزایش دهید

عاقل باشید و در مورد تمامی مسایل مثل کنترل مسایل مالی، راههای ممکن در صورت بچه دار نشدن، نحوه آمادگی برای اتفاقات پیش بینی نشده با همسر خود صحبت کنید و این مسایل را نادیده نگیرید . درست است صحبت درباره این مسائل برایتان جالب نیست اما نا دیده گرفتن این مسائل اشتباه است.

این رفتارای شوهرت زنگ خطر محسوب میشه 

رابطه خود با خانواده همسرتان را بهبود بخشید

وقتی که شما با همسرتان دعوا می کنید خانواده او را به داخل مشاجره تان وارد نکنید زیرا تنها کسی که آزرده خاطر می شود، همسرتان است که احساس می کند بین شما و خانواده اش گیر افتاده است. بهتر است به جای این کار رابطه خود را با خانواده همسرتان بهبود بخشید . 

بهبود رابطه با خانواده همسر در اوایل زندگی متاهلی

مانند مجردها زندگی نکنید

در مجردی به علت اینکه هیچ کس در منزل منتظر شما نیست ،گردش شبانه رفتن با دوستان اشکال ندارد اما در متاهلی انجام این کار انجام بعضی کارها شایسته نیست .

حسادت نکنید

حسادت برای زندگی زناشویی مانند سم است و باعث اهانت به همسرتان می شود زیرا موجب خواهد شد که او تصور کند شما به او اعتماد ندارید پس اگر او قابل اعتماد است، با حسادت خود برای او ایجاد مزاحمت نکنید.

وقت بیشتری با هم بگذرانید

همانطور که گل برای باطراوت ماندن و رشد به مراقبت نیاز دارد ، زندگی زناشویی نیز به مراقبت نیازمند است پس برای زندگی مشترک خود برنامه ریزی کنید تا مدت زمان بیشتری را در کنار همسر خود باشید.

اشتباهات در زندگی مشترک متاهلی

بحث های بیهوده نکنید

بحث های خود را برای مسایل مهم.تری نگه دارید و بر سر مسایلی بیهوده مانند انداختن جورابهای کثیف روی زمین و... بحث نکنید تا بین شما دلخوری به وجود آید.

مشکلات زندگی مشترکتان را به خانه پدر و مادرتان نکشانید

با پدر و مادر درباره اتفاقات ناراحت کننده و بحث با همسرتان صحبت نکنید زیرا معمولا در این موارد والدین از روی دلسوزی و محبت، از شما جانب داری می کنند و شعله اختلاف زوجین بیشتر می شود پس سعی کنید مشکلات خود را با همسرتان دو نفره حل کنید و برای حل مشکلات پیچیده نزد مشاور بروید.

به هیچ وجه این رفتار زشت همسرت رو تحمل نکن

پشت سر همسرتان غیبت نکنید

حتی برای درددل کردن نیز پشت سر همسرتان غیبت نکنید زیرا روزی این اختلاف شما حل می شود و ناراحتی تان برطرف می شود اما تصویر بدی در ذهن دوست یا آشنایان از همسرتان می سازید که از ذهن آن ها پاک نمی شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • صفورا نیک زاد 0

    جالب بود

  • ذبیح 0

    خیلی خوب ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار ما گذاشتید