حادثه قطار مشهد یزد، بیل مکانیکی روی خط راه آهن قرار داشت؟

بیل مکانیکی چطور باعث خارج شدن قطار از ریل شد؟

توضیحات میر حسن موسوی در مورئ این که آیا واقعا بیل مکانیکی روی خط آهن بوده یا نه در مطلب زیر

بیل مکانیکی چطور باعث خارج شدن قطار از ریل شد؟

میرحسن موسوی، معاون مسافربری راه‌آهن در مورد حادثه خروج قطار مشهد یزد از ریل گفت: بیل مکانیکی روی خط آهن نبوده است اما کاملا در مجاورت خط آهن قرار داشته است و همین موضوع نزدیک بیل مکانیکی به خط راه آهن باعث بروز حادثه  و خارج شدن قطار  مشهد یزد از ریل شده است.

میرحسن موسوی درباره آخرین اخبار از حادثه امروز قطار مسافری مشهد ـ یزد، اظهار داشت: در حال حاضر وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن در محل حادثه حضور دارند همچنین اعضای کمیسیون بررسی سانحه نیز در حال بررسی ابعاد مختلف این حادثه هستند.

وی افزود:‌ مسافران‌ این قطار را با قطار فوق‌العاده از محل حادثه به ایستگاه راه‌آهن طبس منتقل کردیم و در حال حاضر از طریق اتوبوس در حال اعزام به مقصد (یزد) هستند.

معاون مسافری راه‌آهن در پاسخ به این سوال که نحوه برخورد لکوموتیو و یا واگن‌ها ‌با بیل مکانیکی چگونه بوده است؟ توضیح داد: هنوز موفق به صحبت با لکوموتیوران نشده‌ام، قطعا کمیسیون بررسی سوانح راه‌آهن همه ابعاد را بررسی می‌کنند با لکوموتیوران،‌ راننده بیل مکانیکی، سرپرست کارگاه و غیره حتما صحبت خواهند داشت و ابعاد مختلف بروز حادثه بررسی خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا لکوموتیو و بیل مکانیکی برخورد رودررو داشته‌اند و اینکه آیا بیل مکانیکی روی خط آهن بوده است؟ گفت: بیل مکانیکی روی خط‌آهن نبوده است اما کاملا در مجاورت خط آهن قرار داشته است و همین موضوع احتمالا به بروز حادثه انجامیده است به هر حال دلیل اصلی وقوع حادثه باید از سوی کمسیون عالی سوانح راه‌آهن اعلام شود.

موسوی در پاسخ به این سوال که آیا این قطار تأخیر در مبدأ داشته است؟ گفت:‌ قطار امروز مشهد ـ یزد تأخیری در مبدأ نداشت پیش از بروز سانحه هم برای اجرای فریضه نماز توقف کرده بود و مسافران نماز خوانده بودند و سپس حرکت کرده بود اما متأسفانه حدود ساعت ۵:۳۰ امروز هنگام عبور از بلاک عباس‌آباد ـ ریزو در منطقه طبس، این حادثه رخ داد.

منبع: فارس

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر