ماسک صورت خانگی تنها در چند دقیقه، ماسک صورت خانگی تنها با چند قلم

ماسک صورت خانگی کنترل کننده چربی پوست | ماسک معجزه گر

اگر میخواهید پوستی جوان، بدون آکنه و شاداب داشته باشید با بخش ماسک صورت خانگی با ما هراه باشید. امروز تهیه ماسک کنترل کننده چربی را به شما آموزش می دهیم.

ماسک صورت خانگی کنترل کننده چربی پوست | ماسک معجزه گر

ماسک صورت خانگی  برای جوانسازی و شادابی پوست و از بین بردن منافذ باز پوستی، آکنه و کنترل چربی و خشکی پوست بسیار مفید بوده و تهیه آن بسیار آسان است. در این بخش هر روز به شما طرز تهیه یک ماسک صورت خانگی ساده را که میتوانید آن را تنها در چند دقیقه آماده کنید آموزش میدهیم. امروز با شما هستیم با آموزش ماسک صورت خانگی موز و لیمو.

ماسک صورت خانگی کنترل کننده چربی پوست

اساسا غدد موجود در زیر پوست با ترشح ماده­ ای چرب به نام سبوم سعی در حفظ رطوبت پوست و مو دارند. تغییر در سطح هورمون­ های آندروژنی می ­تواند تولید مقادیر بیش از حد سبوم را تحریک کرده و باعث چرب شدن بیش از حد پوست شود. اغلب اوقات تولید مقادیر بیش از حد سبوم ممکن است باعث بسته شدن منافذ پوست شده و مکان مناسبی را برای رشد باکتری ها فراهم کند و بدین ترتیب باعث بروز آکنه شود. پس عدم کنترل چربی پوست می تواند آکنه را نیز ایجاد کند. در حالی که استفاده از لیمو به پاکسازی پوست کمک می کند.

مواد مورد نیاز برای تهیه ماسک صورت خانگی کنترل کننده چربی 

۱ عدد موز

۱۰ قطره آب لیمو تازه

۱ قاشق چای خوری روغن زیتون

نحوه استفاده از ماسک موز و لیمو

موز را در یک کاسه له کنید. آب لیمو و روغن زیتون را به آن اضافه کنید تا یک خمیر مایع ایجاد شود. ماسک را روی صورت خود بمالید و بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه بماند. سپس با آب گرم بشویید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر