علت خروج قطار مشهد یزد، دلیل خروج قطار مشهد یزد از ریل چه بود

علت خروج قطار مشهد یزد از ریل + عکس

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای علت خروج قطار مشهد یزد از ریل را اعلام کرد

علت خروج قطار مشهد یزد از ریل + عکس

طبق بررسی‌های اولیه، حادثه خروج قطار مسافری مشهد یزد بر اثر برخورد قطار با بیل مکانیکی، رخ داده است. علی اکبر رحیمی نیز با اشاره به خروج قطار مسافری مشهد  یزد از ریل نزدیک ایستگاه عباس آباد طبس ساعت ۵:۳۰ صبح امروز، اظهار کرد: حدود ۴۲۰ مسافر در این قطار در حال عزیمت به یزد بودند.

خروج قطار مشهد یزد از ریل

وی با بیان اینکه اعضای کمیسیون عالی سوانح راه آهن نیز بلافاصله به محل اعزام شدند و ستاد بحران تشکیل شد، بیان کرد: به دنبال وقوع این حادثه، تعداد چهار واگن از ریل خارج شده است.

فرماندار ویژه شهرستان طبس با بیان اینکه تاکنون ۳۰ نفر مصدوم و ۵ نفر مصدوم بدحال از این حادثه گزارش شده است، تصریح کرد: تاکنون تعداد فوتی‌ها حدود ۱۷ نفر گزارش شده، اما به علت اینکه نیرو‌های امداد و نجات در حال بررسی قسمت‌های دیگر واگن هستند، ممکن است این تعداد افزایش یابد.

رحیمی با اشاره به کار بی وقفه برلی بررسی حال مصدومان و بیرون کشیدن فوتی‌ها، افزود: مسافران سالم به طبس اعزام میشوند تا انتقال آنان به یزد صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه تمامی امکانات شهرستان‌های بیرجند، طبس، فردوس و استان‌های همجوار برای خدمات رسانی به مصدومان و مسافران به کار گرفته شده است، تصریح کرد: سه هلی کوپتر و ۱۲ دستگاه اورژانس در اولین دقایق وقوع حادثه به محل اعزام شده است.

قطار مسافری راه آهن مشهد به یزد دارای ۳۴۸ مسافر بوده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر