مراحل بلاگر شدن | اصول بلاگر شدن | نکات بلاگر شدن

برای بلاگر شدن از کجا شروع کنم؟ | با این چند نکته طلایی تو کمترین زمان بلاگر شو

برای بلاگر شدن و کسب درآمد باید اصولی شروع کنید. با ما همراه باشید تا این اصول را به شما بگوییم

بلاگر شدن

 همانطور که می دانید، خیلی از افراد امروزه از طریق بلاگر شدن کسب درآمد می کنند. بلاگر شدن یک روش کسب درآمد فوق العاده برای جوانان تبدیل شده است که می توانند به راحتی با کمی تلاش از طریق آن به درآمد میلیونی برسند. اگر عزم خود را جزم کرده اید و می خواهید به این سوال که چگونه بلاگر شوم، پاسخ مناسب و کاملی بدهید، 10 نکته طلایی برای بلاگر شدن که در ادامه اشاره می کنیم را حتما در نظر داشته باشید.

چند نکته طلایی برای بلاگر شدن

1. برای بلاگر شدن باید یک مسیر واحد را انتخاب کنید

بهترین اینفلوئنسرهای اینستاگرام به صورت تخصصی روی یک موضوع کار می کنند. تردید نداشته باشید که بلاگری به طور همزمان در چند موضوع مختلف هیچ نتیجه مثبتی را در بر نخواهد داشت. پس همان ابتدای کار بهتر است لیستی از موضوعات مورد علاقه خود را برای بلاگر شدن آماده کنید. در ادامه این موضوعات را بنا به اولویت های ذهنی خود رتبه بندی کنید. پس از آن می توانید به نتیجه مشخصی دست پیدا کنید و یک موضوع معین را برای فعالیت انتخاب کنید.

2. تولید محتوا را از پایه یاد بگیرید

فرقی نمی کند که بلاگر بچه هستید یا بلاگر تکنولوژی، باید توجه داشته باشید که پایه و اساس بلاگر شدن بدون شک برخورداری از تبحر بالا در زمینه تولید محتوا است. حتی اگر خود شما صفر تا صد تمام فعالیت های مرتبط با تولید محتوا را انجام نمی دهید و برای اداره امور همکارانی دارید، باز هم باید آشنایی نسبی با موضوعات مختلف تولید محتوا داشته باشید.

با نشستن تو خونه حتی روزای تعطیل پول در بیار

وقتی صحبت از تولید محتوا می کنیم، نباید صرفا در تولید یک محتوای بصری برای پیج اینستاگرام خود محدود شوید. نوع حضور در برابر دوربین، حرف زدن، پوشش، زاویه دوربین، نگارش متن محتوا و… همگی زیرمجموعه بحث تولید محتوا قرار می گیرند. بنابراین برای بلاگر شدن باید روز به روز بر دانش و تبحر خود در موضوع تولید محتوا بیفزایید.

3. بلاگر شدن نیاز به کار تیمی دارد

حتی اگر بلاگر روزمرگی هستید نیز باید توجه داشته باشید که خیلی دور از ذهن است که بتوانید آینده روشنی را به تنهایی در این مسیر برای خود ترسیم کنید. انواع بلاگر ها نیز به کار تیمی دارند.

دلیل این مسئله نیز مشخص است؛ مهارت ها و تخصص های مورد نیاز برای رسیدن به جایگاه شایسته و درخور در این حوزه، زیاد است. معمولا امکان اداره امور توسط یک نفر به تنهایی وجود ندارد. البته شاید در ابتدای مسیر مجبور باشید به تنهای کار را آغاز کنید. این مسئله هیچ مشکلی ندارد؛ اما باید به خاطر داشته باشید که تا انتها نمی توانید به تنهایی بلاگر موفقی باشید.

4. بلاگرهای دیگر را زیرنظر بگیرید

شما برای بلاگر شدن قرار نیست چرخ را از نو اختراع کنید. افراد زیادی هستند که در این حوزه در حال حاضر فعالیت می کنند. سعی کنید حتما به دقت آن ها را زیر نظر بگیرید.

هر نکته ریز و درشتی که از بررسی صفحات مرتبط با این افراد به دست آوردید، ثبت و ضبط کنید. یکی از منابعی که شاید خیلی از افراد از آن غفلت می کنند، کامنت هایی است که مردم زیر پست های بلاگرهای مختلف می گذارند.

اگر می خواهید بلاگر خانه داری شوید یا غذا، حتما سایر افراد فعال در این حوزه را شناسایی کنید و فعالیت هایشان را ارزیابی کنید.

معرفی 10 شغل پردرآمد و آینده دار در ایران | اگه می خوای پول دار بشی حتما بخون

5. تمام فعالان حوزه کاری خود را به دقت رصد کنید

به خاطر داشته باشید که اصلی ترین محل درآمد شما در حوزه بلاگری، تبلیغات کسب و کارها است.

سعی کنید برترین و معروف ترین کسب و کارهای فعال در حوزه بلاگری خود را در گام اول شناسایی کنید و اطلاعات خود را در ارتباط با آن ها افزایش دهید.

به خاطر داشته باشید که یک بلاگر موفق هیچ گاه این فرآیند را متوقف نمی کند و آشنایی خود را با کسب و کارهای فعال در موضوعا فعالیت صفحه اینستاگرام خود را به صورت پیوسته به روز نگه می دارد. این کار به شما کمک می کند که تصویر درستی از فضای موضوع کاری خود داشته باشید و برای جذب تبلیغات نیز کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.

6. دانش اینستاگرامی خود را به روز نگه دارید

وقتی در پلتفرم اینستاگرام فعالیت می کنید، برای بلاگر شدن باید دانش اینستاگرامی خود را بالا نگه دارید.

اینستاگرام به طور دائمی پروتکل ها و الگوریتم های خود را به روزرسانی می کند. شما باید سعی کنید که جلوتر از دیگران در جریان تغییرات قرار بگیرید و آن ها را در فعالیت خود مد نظر قرار دهید. خیلی از مواقع این گونه به روزرسانی ها فرصت های طلایی را برای پیشی گرفتن از رقبا فراهم می کنند که باید قدر بدانید و از آن ها نهایت استفاده را داشته باشید.

7. تکلیف خود را با بلاگر شدن مشخص کنید

بر خلاف تصور بسیاری از عامه مردم، انواع بلاگرها باید تمام وقت روی حوزه کاری خود متمرکز باشند و نمی توانند در کنار ان به فعالیت های دیگر بپردازند. بنابراین قبل از اینکه بپرسید چگونه بلاگر شوم، باید به این سوال پاسخ دهید که آیا آماده هستید بلاگر شدن را به عنوان تنها شغل اصلی خود انتخاب کنید؟ اگر پاسخ این سوال از طرف شما منفی است، شک نداشته باشید که بلاگری شغل مناسبی برای شما نخواهد بود. اما اگر پاسختان مثبت است، بنابراین باید تمام تمرکز خود را روی پیش برد کارهای مربوط به بلاگری خود کنید.

8. ابزارهای لازم برای بلاگر شدن را تهیه کنید

شما برای اینکه بتوانید محتوای ارزشمند و با کیفیت برای حوزه فعالیت خود تولید کنید، نیاز به تجهیزات دارید. این تجهیزات با توجه به اینکه در چه حوزه ای از بلاگری فعالیت می کنید، متفاوت خواهد بود.

البته هیچ لزومی ندارد که در ابتدای فعالیت خود چندان سخت بگیرید.

در ابتدای راه می توانید از ساده ترین و ابتدایی ترین ابزارهایی که در اختیار دارید، برای شروع فعالیت خود استفاده کنید. اما به خاطر داشته باشید که باید حتما در ادامه مسیر برای تهیه تجهیزات (دوربین فیلم برداری، رایانه های حرفه ای، تجهیزات آماده ساز استودیو و…) هزینه کنید.

استعداد بلاگریتو پیدا کن!

9. فعالیت های خود را گسترش دهید

اشتباه نکنید این مورد با نکته اول در تناقض نیست.

برای بلاگر شدن باید یک موضوع را انتخاب کنید. اما نباید فراموش کنید که هر موضوعی که شما بر می گزینید، به چند شاخه دیگر تقسیم می شود که می توانند هر یک زمینه ای برای توسعه فعالیت های شما به حساب بیایند.

سعی کنید قدم به قدم جلو بروید و فعالیت خود را در موضوع مورد نظرتان گسترش دهید. این کار باعث می شود که همیشه امکان نوآوری برای شما باقی باشد.

 

10. روی شناسایی رفتارهای کاربران مطالعه کنید

بالا بروید و پایین بیایید، این تعداد کاربران دنبال کننده و میزان رضایت آن ها از فعالیت شما است که آینده بلاگر شدن تان را تعیین می کند.

تردید نداشته باشید که اگر ندانید راز و رمز جذب مخاطب در حوزه فعالیت تان چیست، هیچ توفیقی در این حوزه به دست نخواهید آورد. سعی کنید از هر راهی که به ذهن تان می رسد، شناخت خود را از کاربران حاضر در اینستاگرام افزایش دهید. هر چقدر زمان صرف این کار کنید، ضرر نخواهید کرد. 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر