ترشی شور | خوردن ترشی در فصل سرما

خوردن ترشی برای این افراد سم است! | این دسته از افراد در خوردن ترشی یا شور احتیاط کنند!

ترشی درست کردن و خوردن در فصول سرد سال متداول است ولی آیا خوردن ترشی به همه افراد توصیه می شود؟

خوردن ترشی برای این افراد سم است! | این دسته از افراد در خوردن ترشی یا شور احتیاط کنند!

ترشی و شور بخوریم یا خیر؟. با فرا رسیدن فصول سرد سال،  پاسخ این سوال به شرایط بدنی شما بستگی دارد. برای مثال افرادی که دچار بیماری هایی مثل زخم معده، ریفلاکس، بیماری های کلیوی یا قلبی و فشار خون هستند، بهتر است از ترشی و شور به میزان کمتری استفاده کنند، اما سایر افراد که بیماری خاصی ندارند می توانند از این ماده غذایی در کنار غذا به میزان کم ترشی استفاه کنند.

باید توجه کرد که نه تنها در خوردن ترشی بلکه در مورد هر نوع ماده غذایی دیگر، زیاده روی در مصرف مضر است. ترشی و شور حاوی فیبر و باکتری های مفیدی به نام پروبیوتیک ها هستند که به سلامتی و عملکرد دستگاه گوارش و روده ها کمک زیادی می کنند.

طرز تهیه ترشی لیته با طعم فوق العاده عالی

فقط دو نکته مهم در مورد مصرف ترشی جات وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد؛ گاهی در تهیه ترشی و شور از نمک دریا استفاده می شود، اما از آنجایی که نمک دریا حاوی فلزات سنگین است مضر و سرطان زا است، بنابراین بهتر است در تهیه ترشی و شور از نمک یددار بسته بندی استفاده شود.

بنابر اعلام دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، همچنین ترشی و شور را در ظرف کوچک تهیه کنیم و بعد از باز شدن درب آن ها در یخچال نگهداری کنیم تا از کپک زدن آن جلوگیری کنیم. کپک مثل یک گیاه است که ریشه های آن در داخل ترشی بوده و قابل دیدن نیست و نباید مصرف شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر