حکایت های جذاب و خواندنی مثنوی معنوی، مثنوی به زبان ساده، حکایت های مثنوی، داستان های مثنوی

حکایت های جالب مثنوی معنوی | حکایت های مثنوی ترسوها

داستان و حکایت های جالب مثنوی معنوی برای همه آشناست، حکایت هایی که در هرکدام پند و اندرزی نهفته است؛ در ادامه یک حکایت جالب از مثنوی معنوی را با هم بخوانیم.

حکایت های جالب مثنوی معنوی | حکایت های مثنوی ترسوها

در اینجا قصد داریم مجموعه ای از حکایت های جالب مثنوی معنوی را برای شما منتشر نماییم. خواندن حکایت های جالب مثنوی معنوی می تواند برای همه گروه های سنی  جذابیت داشته باشد. تلاش ما این است که این داستان های زیبا، کوتاه و پند آموز را برای شما به اشتراک بگذاریم و امیدواریم مورد علاقه شما عزیزان قرار گیرد.

حکایت های مثنوی و معنوی: ترسوها

مردی درشت اندام، سوار بر اسبی بسیار گرانبها بود و از میان جنگلی عبور می کرد. او بسیار بلندقد بود و هیکلی ورزیده داشت. تیراندازی در جنگل، مشغول شکار بود و تا آن موقع، هیچ شکاری به دست نیاورده بود. تیرانداز، در جنگل صدای خش خشی شنید. پشت سر خود را نگاه کرد؛ ناگهان مردی تنومند که همانند غولی بزرگ بود، سوار بر اسبی، در جلوی چشمانش ظاهر شد. تیرانداز، آن قدر ترسیده بود که لحظه ای بر جایش خشک شد؛ اما بلافاصله کمان خود را آماده کرد، تیری در آن قرار داد و به سوی آن غول بی شاخ و دم نشانه رفت تا او را بزند.

مرد سوار بر اسب، یکباره فریاد زد: «تو را به خدا مرا نزن! من آدم بـــــار ضعیف و بدبختی هستم و از تیر و کمان خیلی می ترسم!»

تیرانداز لحظه ای به او نگاه کرد؛ او تعجب کرد که چگونه مردی به این درشتی و تنومندی عاجزانه التماس می کند! اما مرد سوار بر اسب گفت: «تو را به خدا، به این هیکل درشت من نگاه نکن! من در مواقع جنگ و پیکار حتی از پیرزنان هم ضعیف تر هستم.»

هان و هان منگر، تو در زفتی من                                          که کم ام، در وقت جنگ، از پیرزن!

مرد تیرانداز، تیر و کمانش را جمع کرد و گفت: «خوب شد که این حرف را زدی، من خودم خیلی بیشتر از تو ترسیده بودم و نزدیک بود از ترس تو را بکشم، بهتر است زود از اینجا بروی!»

گفت: «رو)، که نیک گفتی ورنه نیش                                  بر تو می انداختم، از ترس خویش!»

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر