آتش سوزی در بازار شیراز | مهار آتش سوزی بازار شیراز

آتش سوزی در بازار وکیل شیراز | مهار آتش سوزی + جزئیات

رئیس سازمان آتش نشانی شیراز گفت:آتش سوزی در یکی از مغازه های بازار وکیل جنوبی خبر داد

آتش سوزی در بازار وکیل شیراز | مهار آتش سوزی + جزئیات

آتش سوزی در یکی از مغازه های بازار وکیل جنوبی به طور کامل مهار شد. آتش پاد محمدهادی قانع، گفت: ساعت ۲۳ و ۲۴ دقیقه ۸ آبانماه ۱۴۰۱، وقوع حریق در یک مغازه در قسمت جنوبی بازار وکیل (رو به روی تیمچه وکیلی)، به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام شد که با توجه به موقعیت خطیر منطقه و بازار، ایستگاه‌های شماره ۱۱، ۲، ۹،۱۲،۱ و ۳ آتش‌نشانی شیراز به طور همزمان اکیپ‌های خود را به محل آتش سوزی اعزام کردند. وی افزود: عوامل آتش‌نشانی ظرف کمتر از دو دقیقه در محل حادثه حاضر شدند و با اقدام سریع خود، آتش سوزی را مهار کردند

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در خصوص جزئیات این حادثه عنوان کرد: آتش سوزی به دلیل جوشکاری در مجاورت پارچه و مواد قابل اشتعال به وقوع پیوسته و منجر به شعله وری مغازه پارچه فروشی ۱۲ متری شده بود.

آتش سوزی

قانع با اشاره به وجود خطر بالقوه در این حادثه و ضرورت اطفای فوری حریق در بازار وکیل، خاطرنشان کرد: آتش نشانان با آمادگی لازم و تجهیزات ویژه اطفای حریق در این عملیات حساس با سرعت عمل آتش سوزی را قبل از گسترش و سرایت به مغازه‌های همجوار کاملاً اطفا نمودند.

این مقام مسئول اضافه کرد: عملکرد به موقع تیم اطفایی با توجه به آمادگی همیشگی در خصوص عملیات بافت تاریخی و بازارها، از بروز حادثه‌ای جدی جلوگیری کرد.

آتش سوزی

وی تاکید کرد: سازمان آتش نشانی شیراز به منظور بررسی مشکلات و مخاطرات موجود در بازارهای تاریخی علاوه بر تخصیص امکاناتی از جمله کپسول‌های خاموش کننده، شیرهای هیدرانت، تجهیزات و ماشین آلات ویژه اطفایی مخصوص مکان‌های صعب العبور بافت تاریخی با برگزاری ماهانه جلسات کمیته ایمنی بازار موارد ناایمن را بررسی و در جهت رفع مشکلات و کاهش مخاطرات حاصله از حوادث موجود در بافت تاریخی و بازارها تلاش می‌کند.

این عملیات با لکه گیری کامل محل حادثه و اطمینان از برقراری ایمنی با کمترین خسارت و بدون مصدوم پایان یافت.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر