افزایش حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان افزایش یافت

افزایش ۹۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری | خبر مهم برای بازنشستگان

بر اساس لایحه دولت، میزان افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت ، ۹۰۰ هزار تومان بعلاوه ۵ درصد از حکم تعیین شد.

افزایش ۹۰۰ هزار تومانی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری | خبر مهم برای بازنشستگان

حقوق بازنشستگان ۹۰۰ هزار تومان افزایش می یابد!؟ افزایش حقوق مهر ماه بازنشستگان و کارمندان و مستمری‌بگیران به صورت علی الحساب پرداخت می شود. رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس گفت: افزایش حقوق بازنشستگان، کارمندان و مستمری‌بگیران توضیحاتی ارائه داد. لایحه متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان لشکری و کشوری که مراحل بررسی و تصویب را در مجلس می گذراند، این سوال را در افکار عمومی ایجاد کرده که افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان تا چه سطحی خواهد بود و آیا واقعا شرایط اقتصادی‌شان متفاوت خواهد شد.

در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه - ۸ آبان - مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به لایحه دوفوریتی متناسب سازی حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری، ردیف ۲ این لایحه تصویب شد.

در ردیف ۲ این لایحه آمده است:

۲-۱- حقوق مشمولین جزء (۲) بند «الف» تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور شامل بازنشستگان، وظیفه‌بگیران و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاههای اجرائی، مبلغ نه میلیون (۰۰۰ر۰۰۰ر۹) ریال افزایش می‌یابد.

تبصره - افرادی که پس از اجرای این قانون بازنشسته می‌شوند، در صورتی که در محاسبه حقوق بازنشستگی آنان، تاثیرمیزان ریالی افزایش مذکور در بند (۱) این قانون کمتر از افزایش ناشی از این جزء برای بازنشسته هم طبقه و دستگاه مشابه به علاوه افزایش سنواتی گردد، تا سقف مذکور مبلغ ترمیم را دریافت می‌نمایند.

۲-۲- علاوه بر مبلغ افزایش مندرج در جزء ۱-۲ این قانون، حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مستمری بگیران صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه های اجرایی، پنج درصد(۵%) نسبت به حکم حقوقی شهریور ۱۴۰۱ افزایش می یابد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر