تعطیلی مدارس | تعطیلی مدارس کل کشور | تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفولانزا

تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفولانزا | آیا مدارس تعطیل می شود؟

به دلیل آنفولانزا ممکن است به صورت محدود تعطیلی‌هایی داشته باشیم؛ البته این به معنی تعطیل شدن آموزش نیست و از شبکه شاد برای برگزاری کلاس‌ها استفاده خواهد شد.

تعطیلی مدارس به دلیل شیوع آنفولانزا | آیا مدارس تعطیل می شود؟

تعطیلی مدارس سیستان و بلوچستان روز شنبه 7 آبان و یکشنبه 8 آبان به دنبال شیوع آنفولانزا! فرمانداری شهرستان ویژه زابل در اطلاعیه ای از تعطیلی مدارس منطقه سیستان به دلیل شیوع آنفولانزا در روزهای شنبه و یکشنبه این هفته خبر داده بود. بنابراین تعطیلی مدارس تحصیلی شهرستانهای زابل، زهک، هیرمند، نیروز و هامون  به دلیل شیوع بیماری آنفلوانزا در روزهای شنبه و یکشنبه غیرحضوری اعلام شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: به دلیل آنفولانزا ممکن است به صورت محدود تعطیلی‌هایی داشته باشیم؛ البته این به معنی تعطیل شدن آموزش نیست و از شبکه شاد برای برگزاری کلاس‌ها استفاده خواهد شد.

یوسف نوری گفت: بعضی از استان‌ها به دلیل شیوع ویروس آنفولانزا، مدارس را در  شهر‌های خود تعطیل کرده بودند. عنوان کردیم مسئولین آن استان‌ها بررسی میدانی کنند که آیا واقعا احتمال ابتلا به آنفولانزا زیاد است که دانش آموزان آسیب و لطمه ببینند.

وی افزود: مدیران استان ها باید بررسی کنند و اگر گزارش وزارت بهداشت نیز مبنی بر احتمال آسیب به دانش آموزان باشد، شرایط آموزش تغییر خواهد کرد. البته تا به امروز هیچ گاه تجربه تعطیلی به دلیل شیوع آنفولانزا را نداشته ایم.

وزیر آموزش و پرورش اظهارداشت: اگر هم تمام این موارد وجود داشته باشند، تعطیلی وجود ندارد و از شبکه شاد برای برگزاری کلاس‌ها استفاده خواهد شد.

نوری تصریح کرد: هر تصمیمی باید دلیلی داشته باشد. دلیل در ارتباط با آنفولانزا را پزشکان و وزارت بهداشت تشخیص می‌دهند و بررسی می‌کنند. اگر واقعا دانش آموزان لطمه ببینند، ما راضی نخواهیم بود، بنابراین ممکن است که تعطیلی‌هایی به صورت محدود داشته باشیم. البته این به معنی تعطیل شدن درس و آموزش نیست و دانش آموزان با استفاده از شبکه شاد و آموزش مجازی تحصیل خود را بدون وقفه ادامه خواهند داد./ پارسینه

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • ناشناس 2

    سپاسگذارم از اینکه به فکر سلامتی همنوعان هستید.انشاله خداوند توفیق خدمت به شما عطا بفرمایند.بااحترام.

  • زینب 0

    امام‌ زمان‌ نگهدارتان‌ باشید ازاینکه‌ ب فکر‌ سلامتی‌ مردم‌ هستین
    باور‌ کنید من سه‌ تا‌ بچه‌ دارم‌ دوتا مدرسه‌ می روند‌ چند بار مریض‌ می شوند‌ نزدیک دوهفته‌ مدرسه‌ نرفته‌ یکیشان
    تمام‌ خانواده‌ هم مریض‌ کردن از‌ خرج‌ دوا و دکتر‌ کمرشکن هم نگم‌ خدارحم‌ کرد‌ فقط‌ بچه‌ ام از تب زیاد‌تشنج‌ نکرد