بازنشستگان | رقم حقوق بازنشستگان | افزایش حقوق بازنشستگان | واریز معوقات بازنشستگان

واریز معوقات بازنشستگان در آبان ماه | بازنشستگان تامین اجتماعی بخوانند

افزایش ۳۸ درصدی حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی در شهریور ماه امسال به اجرا درآمد اما معوقات ۵ ماه افزایش حقوق آن ها هنوز پرداخت نشده است.

واریز معوقات بازنشستگان در آبان ماه | بازنشستگان تامین اجتماعی بخوانند

بازنشستگان تامین اجتماعی مطمئن باشند که واریز معوقات آنها حتما انجام خواهد شد چون مصوبه آن قطعی شده و قرار شده است معوقات از آبان‌ماه واریز شود. بازنشستگان تامین اجتماعی که میزانی دریافتی آن بیش از حداقل بود،‌ در شهریورماه امسال بر اساس مصوبه شورای عالی کار مشمول دریافت ۳۸ درصد افزایش حقوق به‌علاوه ۵۱۵ هزار تومان مبلغ ثابت شدند درحالی‌که در ۵ ماه ابتدای سال فقط ۱۰ درصد افزایش حقوق بازنشستگان به آنها تعلق گرفت.

پس از آن، قرار شد مابه‌التفاوت ۵ ماه ابتدای سال در نیمه دوم سال به مستمری‌بگیران پرداخت شود. ماه مهر هم سپری شد اما از پرداخت معوقات خبری نشد! آخرین اخبار از معوقات مستمری‌بگیران تامین اجتماعی می‌گوید که این معوقات از ماه جاری به حساب بازنشستگان واریز می‌شود.

جدیدترین جزئیات حمله تروریستی به حرم شاهچراغ شیراز

«حمید حاج‌اسماعیلی»، فعال حوزه کارگری، در این باره به همشهری آنلاین می‌گوید: بازنشستگان مطمئن باشند که واریز معوقات حتما انجام خواهد شد چون مصوبه آن قطعی شده و الان دو ماه است که افزایش‌ها با احکام جدید صورت می‌گیرد و احکامی که صادر شده است زمان اجرای آنها از ۱۴۰۱/۰۱/۰۱ است. بنابراین، معوقات به طور جدی پیگیری می‌شود.

این کارشناس بازار کار در مورد زمان قطعی واریز معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی می‌افزاید: قرار شده است معوقات از آبان‌ماه واریز شود.

وی در مورد اینکه پرداخت معوقات افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی به صورت یکجا خواهد بود یا ماه به ماه انجام می‌شود، بیان می‌کند: طبق قول و قراری که خود سازمان تامین اجتماعی تعهد کرده، معوقات ماه به ماه تا پایان سال پرداخت می شود. معوقه فروردین‌ماه در آبان‌؛ معوقه اردیبهشت در آذر؛ معوقه خردادماه در دی؛ معوقه تیرماه در بهمن؛ و معوقه ماه مرداد هم اسفندماه پرداخت می‌شود.

این فعال حوزه کارگری در مورد اینکه حقوق آبان‌ماه مستمری‌بگیران تامین اجتماعی چقدر خواهد بود؟ می‌گوید: پرداخت معوقات به افراد با رقم‌های مختلف خواهد بود و افزایش‌ها برای هر کسی نسبت به حقوق دریافتی او تخصیص پیدا می‌کند که این رقم پرداختی می‌تواند از ۵۰۰ هزار تا ۶-۷ میلیون تومان باشد.

عکس های جدید از ریزش مجدد متروپل + جزئیات

در کنار معوقات بازنشستگان تامین اجتماعی، حق مسکن کارگران نیز هنوز آن رقمی نیست که شورای عالی کار مصوب کرده است.

شورای عالی کار، حق مسکن کارگران برای سال ۱۴۰۱ را ۶۵۰ هزار تومان در ماه تعیین کرد، اما هیئت دولت در زمان ابلاغ این مصوبه آن را به ۵۵۰ هزار تومان کاهش داد.

کارشناس بازار کار در این باره می‌گوید: دولت این کار را برای توجیه تغییراتی که درجهت افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی انجام داده بود، انجام داد. درواقع، دولت قصد داشت با کاهش حق مسکن کارگران اقدام غیرقانونی خود در خصوص مستمری بازنشستگان را توجیه کند.

حاج‌اسماعیلی درباره اینکه حق مسکن کارگران چه زمانی اعمال خواهد شد، می‌افزاید: مطمئنا حق مسکن کارگران هم در همین روزها در هیئت دولت تصویب می‌شود. یکی از دلایلی که به نظر می‌رسد باعث تعویق این مصوبه شده، این است که دبیرخانه‌ای که کار مقدمات برگزاری جلسات هیئت دولت را بر عهده دارد باید این مهم را در دستور کار بگذارد که هنوز این مهم انجام نشده است.

این فعال حوزه کار با بیان اینکه در هیچ کدام از دولت‌های قبل نسبت به مشکلات کارگران و حقوق‌بگیران توجه جدی نشد، می‌افزاید: ۱۰۰ هزار تومان رقمی نیست و با تورم روزافزون هیچ ارزشی ندارد اما با توجه به مشکلات اقتصادی کارگران و نارضایتی‌ای که وجود دارد و با توجه به اینکه اِعمال حق مسکن کارگری امری قانونی است و اقدام دولت در تغییر آن غیرقانونی بوده، بنابراین باید مصوبه حق مسکن هر چه سریع‌تر در جلسات هیئت دولت تصویب نهایی بشود.

حاج‌اسماعیلی با تاکید بر اینکه اهمال در این زمینه به صلاح نیست، می‌افزاید: با ارتباطات دوسویه مردم و مسئولان بخش زیادی از مشکلات کشور حل می‌شود و مواردی از جمله حق مسکن کارگری حق مسلم آنهاست.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۴ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس 0

  سال ۱۴۰۰ بازنشسته شدم حتی هیچ چیزی قبل از پایان سال حقوق بنده افزوده نشد ولی گفتن ۲۵درصد تا پایان سال افزایش می دین چی شد؟ الان هم ۱۳میلیون تومان حقوق بازنشستگی با مدرک دکترای هیآت علمی دانشگاه آزاد اسلامی در بازنشستگی حقوق دریافت میکنم واقعا آفرین بر شما

 • محمد . باز نشسته تامین اجتماعی 0

  باسلام
  دست همه درد نکنه
  فقط ۲۵ درصد همسان سازی سال ۱۴۰۰ چی شد و آیا تصمیم دارن که پرداخت کنن یا خیر
  اگر بله
  از
  کی و با چه مبلغی
  ممنون

 • پرویزپولادنژاد 1

  سلام من امسال بازنشسته شدم ۱ شهریور همسان سازی به من تعلق نگرفته من با حقوق چهار میلیون و هشتصد تومان بازنشسته شدم به ما کی همسان سازی
  تعلق میگیرد.

 • علی 2

  بعداز 7ماه ناراحتی واسترس که چندرغاز تصویب شد باز معوقه ها رو قطرچکانی بدهید واقعا که این چه وضعشه

 • علی 0

  لطفا ۲۵ درصد متناسب سازی سال قبل کارگران بازنشسته تامین اجتماعی فراموش نشود زودتر اجرا و پرداخت کنید سپاسگزاریم

 • علی 0

  اقای میرکاظمی چرا قول الکی به بازنشستگان میدهید که این ماه پرداخت میشه ان ماه پرداخت میشه مگر شما از اوضاع کشور باخبر نیستید یک کمی فکر بکنید اگر نمیتونی بگو برنامه ریزی کشور یک پست مهم است هر کسی نمیتونه ان را اداره بکنه من خیر خواه کشور هستم در عین حال یک بازنشسته دبیر بازنشسته ی بسیجی

 • غلام محمد 0

  معوقات پرداخت نشده اگر قرار پراخت شود یکجا باشد می توان بزخمی زد در غیر بقول معرف طلب تو اگر تکه تکه بدن انگار هیچ نداشتی

 • محمدحیدری رودخانه 1

  با سلام
  بنده یکسال است که بازنشسته تامین اجتماعی شدم.اولین حقوق بازنشستگیم(چهارمیلیون وسیصد) بستند.بنده در بدترین شرایط ۲۹ سال ان روی دریا بروی شناور سبک به متراژ۳×1/5 خدمت کردم.انهم نه برای تفریح بلکه مبارزه با صیدغیرمجاز ابزیان با افرادی که عده از انها از بدبختی وفلاکت زندگی وعده ای دیگر از روی طمع روی به دریا می آوردند و ذخایر را غارت میکردند.باید مبارزه میکردیم که مجهز به فشفشه.سنگ .چوب وغیره ....بودند وشرایط از آن وضعیت گرمای جنوب شرجی.افتاب سوزان مستقیم بدتر میکرد.البته که طوفان بدی آب وهوا وآثار بجا مانده ی در جان جسمم به یدک وفادار دارم.ولی در حکم کارگزینی و چارت تشکیلاتی نظام اسلامی (کارمند) قید کردند.مکان شغلی ما ازرق برق شهری خبری نبود بلکه در ساختمانی که از امکانات رفاهی هم برخوردار نبود در گوشه وحاشیه روستاها بهترینشان دربنادر صیادی بود.حال هم در سور و کرنا کردند که میخواهند همسازی حقوق صورت بدهند.که حقوقم به(هفت میلیون وهفت صد) رسوندند.حالا شما همدردی شما قضاوت کنید بنده با این دیابت نوع دو وتزریق انسولین-فشارخون.چربی خون.وامراضی دیگری که اطمینان دارم که باخود یدک میکشم چه کنم.ارزوهای خودم به به درک.با دو بچه که خدا نصیبم کرده چه کنم.با آرزوهای که اینها در این دنیای تکنولوژی دارند.چه کنم

 • نادر اربابی 0

  با سلام احتراما ساعت هجده و ده دقیقه روز بیستم آبان ۱۴۰۱ است ولی هنوز حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی واریز نشده! علت‌ را اعلام فرمائید. متشکرم

 • ناشناس 0

  باسلام.ازمسولین محترم استدعا دارم فکری بحال مستآجرین بازنشسته بیمه اجتماعی شود.حقوق مادرهربرج
  ب اجاره خانه آنهم درحاشیه شهرنمی رسد.باتشکر.