وام فوری | وام فوری بدون ضامن | وام ازدواج | وام فوری بانک مرکزی | وام فوری با سفته

با سیم کارتت سه سوته وام بگیر! | سورپرایز مهم بانک مرکزی

به منظور تسهیل در فرایند اعطای وام های خرد؛ دامنه تضامین دریافتی در بانک ها گسترده‌ شده است.

با سیم کارتت سه سوته وام بگیر! | سورپرایز مهم بانک مرکزی

وام گرفتن یکی از راه هایی است که از قدیم الایام برای کمک به هزینه های زندگی در هر زمینه ای گرفته می شده.امروزه شرایط گرفتن وام فوری در هر بخشی متفاوت است.از این وام ها می توان به وام فوری مسکن ،ازدواج ،درمان و غیره اشاره کرد.متقاضیان هر کدام از این وام ها با ارائه مدارک خاص میتوانند به بانک و مراکز معرفی شده بروند و وام فوری خود را دریافت کنند. مجلس طرح وام فوری ازدواج را تصویب کرد.

به گزارش ویکی گردی همشهری آنلاین، محمد نادعلی با اشاره به تکیلف قانون بودجه سال ۱۴۰۱ در خصوص موضوع دریافت تضامین از متقاضیات تسهیلات بانکی گفت: براساس ابلاغ دستورالعمل جدید بانک مرکزی، بانک ها علاوه بر دریافت وثیقه و یا سفته و یا ضامن کسر از حقوق، می‌توانند سیم کارت، سهام عدالت، سپرده‌های بانکی و املاک و مستغلات را نیز به عنوان پشتوانه اعطای وام های خرد در نظر بگیرند.

وی با بیان اینکه بانک‌ها متناسب با اعتبارسنجی، موظف هستند یک سفته یا یک ضامن معتبر از تسهیلات گیرنده دریافت کنند افزود :برای اعتبار سنجی متقاضیان تسهیلات بانکی، بر اساس رفتارهای مالی گذشته ‌شان، یک نمره اعتباری تعلق  می گیرد و بانک‌ها در زمان بررسی تقاضای تسهیلات، از شرکت اعتبارسنجی ایرانیان این نمره اعتباری را استعلام خواهند کرد.

این مسئول عنوان کرد : در حال حاضر غالب اطلاعات اعتبارسنجی متقاضیان بر اساس خوش‌حسابی‌ و یا بد حسابی پیشین متقاضیان در بازپرداخت تسهیلات ملاک عمل قرار می‌گیرد که  با اجرای طرح اعتبارسنجی فرآیند اعطای تسهیلات تسهیل خواهد  شد و افرادی که در ارزیابی اعتبارسنجی‌شان نمره مناسب دریافت کنند، تا حدود مشخصی برای دریافت تسهیلات نیاز به ارایه تضامین نخواهند داشت.

مدیرکل عملیات پولی و اعتباری بانک مرکزی گفت: تضامینی که بانک‌ها در ازای اعطای تسهیلات دریافت می‌کنند همواره مورد چالش و ابهام بوده است. خوشبختانه در قانون بودجه سال جاری درخصوص تسهیلات تکلیفی این موضوع به صورت شفاف مطرح و مقرر شده است.

نادعلی با ارائه آمار و ارقام عملکرد شبکه بانکی در بخش اعتباری، گفت: شبکه بانکی طی شش ماه اول امسال حدود ۱۹۵۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴۹ درصد رشد کرده است. بخش عمده این تسهیلات مربوط به تامین سرمایه در گردش است که حدود ۶۷ درصد از این تسهیلات را در بر می گیرد.

محمد نادعلی با تاکید بر اینکه بخش دیگری که شبکه بانکی به آن تسهیلات پرداخت کرده است، تسهیلات تکلیفی است که در قانون بودجه سال ۱۴۰۱ به آن اشاره شده است، افزود: عمده تسهیلات تکلیفی تسهیلات مربوط به ازدواج و فرزندآوری است و تا ۲۳ مهر ماه امسال  ۵۳۴ هزار فقره وام ازدواج به مبلغ ۷۳ هزار ۵۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۵ درصد رشد داشته است، همچنین به ۴۳۱ هزار نفر تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری تعلق گرفته است که مبلغ آن به ۱۷هزار میلیارد تومان می‌رسد.

 وی ادامه داد: علاوه بر این برای تسهیلات ودیعه مسکن که طبق قانون جهش تولید مسکن مصوب شده است نیز به ۸۲ هزارو ۷۴۰ نفر مبلغ ۴ هزارو ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

 نادعلی افزود: طی شش ماه اول امسال به ۷ هزار و ۶۱۲ شرکت دانش‌بنیان مبلغ ۵۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهلات پرداخت شده‌است که نسبت به شش ماهه ابتدای سال ۱۴۰۰ رشد ۱۰۰ درصدی داشته‌است.

 وی با اشاره به تکالیف تسهیلاتی دیگری که به بانک‌ها ابلاغ و توسط آن‌ها اجرا شده ‌است، اظهار کرد: به طور مثال برای خرید تضمینی گندم مبلغ ۳۰ هزار میلیارد تومان به صورت تسهیلاتی به شرکت‌های دولتی بابت خرید تضمینی گندم پرداخت شده است. برای خرید تضمینی سایر محصولات کشاورزی و نهاده‌ها نیز ۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است./همشهری آنلاین

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس 2

  دوماهه بانک رفاه مدارک تحویل دادیم برای وام ودیعه مسکن ولی خبری از پرداخت نیست میگویند بودجه نداریم این چه وضعیه مستاجر چقدر صبر کند چرا بانک مرکزی رسیدگی و تامین اعتبار نمیکند

 • ناشناس 1

  چرا بانکها هیچگونه وامی پرداخت نمیکنند بانک مرکزی لطفا رسیدگی وپیگیری بفرمائید ممنونیم

  • فریبرز صدیقی 0

   یک وامی من چند سال قبل خاستم بخدا از بس گفت ضامن آنم نه یک ضامن سه ضامن با سفته و جک ضمانت دیگه کاری سرم در آوردن که اسم وام میاد حالم بد میشه

 • محمد اسلام زرین پر 0

  چطوری میتونم وام بگیرم

 • محمد اسلام زرین پر 0

  خیلی نیاز به وام دارم

 • یوسف 0

  بانک‌ هیچ‌ وامی‌ نمیدهند‌ منتظر‌ه‌ وام‌ نباشید‌ همیشه‌ کارمندای‌ بانک‌ میگویند‌ بوجه‌ نداریم‌ این‌ حرف‌ اول‌ واخرشون‌ هست‌ کسی‌ هم‌ نمشنوه‌ مسئولان‌ پیگیری‌ نمیکنند

 • ناشناس 1

  با سلام بنده دختر معلول ذهنی دارم بردمش تهران ۱۷میلیون اینبار هزینه داشته بخدا قرض کردم بار دیگر نوبت دارد آنهم هزینه دارد رفتم بانک میگم مشکل من اینه به ریشم میخندن وام کجا بوده

 • محمدرضا خاکسارپور 0

  سلام خسته نباشید
  جهت دریافت وام مزاحم شدم لطفا برای ثبت نام ودریافت وام من را راهنمایی کنید ممنون میشم