واتساپ و اینستاگرام | فیلترینگ واتساپ | فیلترینگ اینستاگرام

جزئیات جدید فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ | فیلترینگ به کجا رسید

جدیدترین جزئیات از فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ را در این مطلب از سایت ویکی گردی بخوانید

جزئیات جدید فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ | فیلترینگ به کجا رسید

چه زمانی فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام برداشته می شود؟در بخشی از این گزارش آمده: در این مدت ، اختلالات شدیدی در اتصال اینترنت کاربران به وجود آمده و از سوی دیگر، شبکه های اجتماعی اینستاگرام و واتساپ نیز فیلتر شده‌اند. در حال حاضر کاربران ایرانی با استفاده از فیلترشکن در تلاش برای دور زدن فیلترینگ اینستاگرام و دسترسی به این شبکه های اجتماعی را دارند. در واقع اکنون فقط اپلیکیشن های ایرانی در حوزه پیام رسان‌ها و شبکه های اجتماعی آزاد هستند و تمام شبکه های اجتماعی خارجی در ایران مسدود شده‌اند. باید منتظر ماند و دید که اینستاگرام و واتساپ هم به سرنوشت تلگرام دچار شده و برای همیشه فیلتر باقی خواهند ماند یا نه؟

برخی شنیده‌ها حاکی از برداشته‌شدن محدودیت‌های اسکایپ، اپ استور و گوگل ادز در برخی اپراتورها دارد.

اظهارات سردار جلالی درباره فیلتر اینستاگرام و واتس اپ

رئیس سازمان پدافند غیر عامل با بیان اینکه تشخیص اولیه شورای امنیت کشور بر این است که این دو پلتفرم‌مُخل امنیت مردم هستند، گفت: این دوپلتفرم در حوادث اخیر، نوعی هماهنگی با دشمن در خارج از کشور و با منافقین و رژیم صهیونیستی داشتند و این اثبات شده است. رفع فیلتر باید در شورای امنیت کشور جمع بندی شود و یکی از شروط این است که این دو پلتفرم باید در داخل ایران‌نماینده داشته باشند و مقررات و قوانین کشور را انجام دهند.

سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیر عامل در حاشیه پنجمین‌ همایش ملی پدافند شهری در جمع خبرنگاران در رابطه با فیلترینگ دو پلتفرم اینستاگرام و واتس اپ، گفت: پلتفرم هایی که به عنوان شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد،  معمولا باید در چهارچوب قوانین و مقررات کشور ها اقدامات خود را به انجام برسانند. موضوع اصلی و در اولویتی که باید همه بر آن متعهد باشند ، حفظ امینت برای مردم است. 

وی در ادامه گفت: امنیت نقش زیر ساختی برای همه حوزه ها دارد و در نبود امنیت، اقتصاد و فرهنگ و فضای سیاسی و اجتماعی هم خالی از معنا است‌. این دو پلتفرم در گذشته هم نشان داده اند که تابع قوانین جمهوری اسلامی نیستند و حاضر نشدند شرایطی را که وزارت ارتباطات برای آنها تعریف کرده است را بپذیرند. در حوادثی اخیر هم نقش فعال آنها دیده شده است. 

سردار جلالی خاطر نشان کرد: این دوپلتفرم در حوادث اخیر، نوعی هماهنگی با دشمن در خارج از کشور و با منافقین و رژیم صهیونیستی داشتند و این اثبات شده است. بنا براین شورای امنیت کشور تصمیم گرفت که تا زمانی که امنیت کشور احساس کند که تضمینی ندارد این پلتفرم ها را متوقف کند. 

سردار جلالی تاکید کرد: از سوی دیگر  شورای عالی فضای مجازی مبتنی بر تامین‌نیازمندی های مردم برای توسعه و تقویت زیر ساخت های داخلی اقداماتی در دست انجام دارد تا به اقتصاد مردم و مشاغلی که در آنجا است کمک کرده باشد. شاهد یک مهاجرت نرمی در شبکه های داخلی هستیم که توسط مردم به صورت ارادی انجام‌می‌شود. تلاش زیادی شده است که مشاغل مستقر در این حوزه ها، جانمایی شود وابزار های کمکی برایش پیش بینی شود که مشاغل مردم آسیب نبیند.

شروط رفع فیلتر اینستاگرام و واتس اپ

وی در پایان افزود: رفع فیلتر باید در شورای امنیت  کشور جمع بندی شود. یکی از شروط این است که این دو پلتفرم باید در داخل ایران‌نماینده داشته باشند و مقررات و قوانین  کشور را انجام دهند و تشخیص اولیه شورای امنیت کشور بر این است که این دو پلتفرم‌مُخل امنیت مردم هستند.

جزئیات پایان فیلترینگ چند اپلیکیشن مهم

برخی شنیده‌ها حاکی از برداشته‌شدن محدودیت‌های اسکایپ، اپ استور و گوگل ادز در برخی اپراتورها دارد.

 بر اساس گزارش‌های دریافتی، گفته شده که اپ استور در چند اپراتور اینترنتی رفع فیلتر شده است اما هنوز کاربران برخی اپراتورها به آن دسترسی ندارند.

به نظر می‌رسد، شرایط در مسیر برداشته شدن محدودیت‌های برخی از اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها قرار دارد. با این حال هنوز خبری رسمی در این خصوص منتشر نشده است. / منبع: همشهری آنلاین

خبر مهم از فیلترینگ اینستاگرام و واتس آپ

نماینده مجلس گفت: تا این لحظه چیزی مبنی بر فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتس اپ نشنیدم و گزارشی هم نیامده است.

«لطف الله سیاهکلی» نماینده قزوین و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس  در رابطه با فیلترینگ در فضای مجازی گفت: همه متوجه اهمیت فضای مجازی و اینترنت شده اند.  باید به کمک مردم به سمت مدیریت فضای مجازی برویم، مردم را باید بالغ و عاقل ببینیم. مردم می دانند چه چیزی را باید تحلیل کنند و چگونه تحلیل و تفسیر کنند اما از طرف دیگر  کشور باید ظرفیت مناسب را در اختیار مردم بگذارد و اینترنت در اختیار مردم قرار بگیرد.

وی در رابطه با فیلترینگ برخی پلتفرمها گفت: این اپلیکیشن ها آمارهای جهانی دارند، و به آقای وزیر گفتیم که از آمارهای جهانی استفاده کنید، در آمارهای جهانی دسته بندی شده هستند. مثلا در آمارهای جهانی یوتیوب جزء سایت های سالم مطرح می شود اما اینستاگرام جزء سایت های بسیار بد تعریف شده آن وقت ما یوتیوب را می بندیم و اینستاگرام را باز میکنیم. باید یک تغییر نگاه بر اساس شرایط جهانی وسرویس هایی که این پلتفرم ها در اختیار مردم قرار می دهند، داشته باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تا این لحظه چیزی مبنی بر فیلترینگ دائمی اینستاگرام و واتس اپ نشنیدم و گزارشی هم نیامده و منتظریم که ببینیم وزارت فناوری و اطلاعات و ارتباطات بر اساس نظرات تخصصی که دارند چه پیشنهادی را مطرح می کنند.

وی در رابطه با ضعف پیام رسان های داخلی گفت: همه پیام رسان ها در ابتدا ناقص الخلقه بودند و بعد کامل شدند؛  اینها یک فرآیند رشد دارند بنابراین پلتفرم داخلی زمان می خواهد تا تکمیل شود ولی در این مدت کوتاه پیشرفتهای خوبی داشتند؛ هم رشد مخاطب صورت گرفته و هم عیب هایشان را برطرف کردند، ما باید به این ها زمان بدهیم.باید دولت به این پلتفرم ها دولت کمک مالی کند. حتی به فرض اینکه همه پلتفرم های خارجی هم آزاد شوند ما بی نیاز از پلتفرم داخلی نیستیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۵ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس 0

  چراواتس آپ راازادنمی کنید...گفتیدپلتفرم های داخلی..اولاده خیلی ضعیف هستندوعملکردشون اصلاخوب نیست..واتس آپ هم قوی است...وهم خیلی بهتروراحت ترمی تونیم باهاش کارهامون راانجام بدیم...ولی متاسفانه پلتفرم داخلی خیلی خیلی ضعیفه...بیشتراست کسب وکارشونوباوات انجام می دن...باقطع وات خیلی هاردهای کلان متحمل شده اند..برنامه های داخلی اصلاجوابگونیستند..پس لطف کنید.از رانصب کنید..چون نوددرصدمردم خواهان وات هستند..وکسی توجهی به سروش وروبیکانداره..چون نمی شه باهاشون کارخانجات داد..پس به روال قبل وات رانصب کنید..باتشکر

 • 🥲مظلوم 0

  تو رو خدا واتساپ و اینستاگرامو وصل کنید🥲به جای فیلتر کردنش حساب کسانی رو که خبر دروغ پخش میکنن مسدود کنین من دوسال واسه پیجم زحمت کشیدم خدارو خوش میاد حسابم بپره من کار هنری انحام میدم ینی چی که فقط تو خوده ایران محدود باشم
  ذله شدم دیگه فیلترشکنم کار نمیکنه
  دلمون به دوتا کامنت و لایک خوش بود اونم چش نداشتین افسرده شدم به قران اگه خدارو قبول دارین واقعا مسلمون هستید فیلترینگ بردارین💔💔💔💔💔💔💔🥲با فیلتر کردنشون چیزی درست نمیشه
  فک کنم حسابمم هک شده از بس از فیلتر شکن استفادع کردم اونم که الان جوابگو نیس
  تو رو خدا وصل کنین دیگه باور کنید اگه وصل کنید خیلیا خوشحال میشن همه جیزم درست میشه

 • ناشناس 0

  حداقل واتساپ وصل کنید🥲

 • ناشناس 0

  اه مظلوم میگیره ها

 • کلثوم 0

  سلام 34بار ثبت نام کردم برای قرعه کشی ماشین تا حالا برنده نشدم