طرز تهیه ماست | روش درست کردن ماست خانگی

آموزش مرحله به مرحله تهیه ماست خوشمزه خانگی | خودت تو خونه ماست درست کن

اگر می خواهید به آسانی با استفاده از شیر، ماست خانگی درست کنید و با وعده هایی غذایی خود میل کنید. در این مطلب از سایت ویکی گردی با ما همراه باشید

آموزش مرحله به مرحله تهیه ماست خوشمزه خانگی | خودت تو خونه ماست درست کن

نکات کلیدی برای تهیه ماست خانگی خوشمزه! فرآورده های لبنی که همیشه مورد استفاده می باشند و روزانه ما آن ها را مصرف می کنیم، به راحتی می توانیم در خانه تهیه و درست کنیم. یکی از این فرآورده های لبنی ماست می باشد که شما می توانید در خانه آن را درست کنید. ماست سرشار از کلسیم می باشد که پیشنهاد می شود در وعده های غذایی خود آن را قرار دهید. بعضی از افراد ماست ترش را بسیار بیشتر از ماست شیرین دوست دارند و استفاده ی بیشتری از ماست ترش می کنند. در این جا طرز تهیه ماست ترش خانگی را به شما آموزش می دهیم که به آسانی آن را در منزل تهیه و نوش جان کنید. همچنین طرز تهیه ماست خانگی کشدار را نیز بخوانید

روش تهیه ماست ترش خانگی

شما می توانید به آسانی با استفاده از شیر، ماست خانگی درست کنید و با وعده هایی غذایی خود میل کنید. همچنین استفاده از ماست ترش به جذب کلسیم بیشتر کمک می کند. طرز تهیه ماست ترش خانگی در زیر آورده شده است.

هرگز این مواد غذایی را با ماست ترکیب نکنید

مواد لازم برای تهیه ماست ترش خانگی

شیر: 1 لیتر

ماست: 2قاشق غذا خوری

مراحل طرز تهیه ماست ترش خانگی

برای درست کردن ماست خانگی مراحل زیر را انجام دهید.

مرحله اول تهیه ماست ترش

ابتدا 1 لیتر شیر را درون ظرفی ریخته و آن را روی شعله قرار دهید و اجازه دهید به جوش آید و حدود 20 دقیقه بجوشد تا مقداری از آب شیر تبخیر شود. ( شیر را روی شعله ملایم قرار دهید تا شیر سر نرود.)

مرحله دوم تهیه ماست ترش

بعد شیر را در جایی قرار دهید تا خنک شود. اجازه ندهید کاملا خنک شود زیرا برای درست کردن ماست باید کمی گرما داشته باشد. برای این که ماست شما ترش شود شیر شما باید حداقل  در دمای 50 درجه باشد. پس شیر را کاملا خنک نکنید.

مرحله سوم تهیه ماست ترش

بعد از خنک شدن شیر 2 قاشق ماست را به شیر اضافه کنید و آن ها را با هم مخلوط کنید. همچنین می توانید مقدار ماست را افزایش دهید برای این که ماست شما ترش شود و یا از ماستی که تازه نمی باشد یا کمی ترش است استفاده کنید.

هرگز ماست و اسفناج رو با هم نخور!! 

مرحله چهارم تهیه ماست ترش

سپس در ظرف را بگذارید و دور ظرف را با یک ملافه ضخیم یا پتو کاملا بپیچید و اجازه دهید 12 ساعت بماند تا ماست شما آماده شود. برا این که ماست ترش داشته باشید می توانید ظرف را که پتو دور آن پیچیدید در کنار بخاری هم قرار دهید.

مرحله پنجم درست کردن ماست ترش

بعد از 12 ساعت ماست شما آماده است آن را از داخل پتو خارج کنید و درون یخچال قرار دهید.

نکاتی برای ترش شدن ماست

اگر ماستی که درون یخچال قرار می دهید به کندی سرد شود ماست ترش می شود.

هنگامی که ظرف شیر را درون پتو قرار می دهید، اگر دمای آن را افزایش دهید یعنی در معرض گرمای بیشتری قرار بگیرد ماست ترش می شود.

بزرگترین اشتباه در پخت اسفناج! | چرا نباید اسفناج را بجوشانیم؟

اگر مدت زمانی که شیر را می گذارید تا ماست بشود را افزایش دهید ماست شما ترش می شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر