ساعت کار ادارات تهران تغییر کرد | تغییر ساعت کار ادارات تهران

ساعت کار ادارات استان تهران عوض شد |جزئیات تغییر ساعت کار ادارات و مدارس تهران + جرئیات

هیأت دولت با طرح استانداری تهران مبنی بر شناورسازی ساعات کاری ادارات در شهر تهران تا پایان آبان موافقت کرد.

ساعت کار ادارات استان تهران عوض شد |جزئیات تغییر ساعت کار ادارات و مدارس تهران + جرئیات

ساعت کار ادارات و مدارس تهران تغییر کرد! استاندار تهران جزییات شناورسازی ۲ ساعته فعالیت ادارات شهر تهران را تشریح کرد. طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ محسن منصوری در مورد تصمیمات اتخاذ شده جهت تسهیل ترافیک استان با اشاره به هماهنگی صورت گرفته با معاون اول رئیس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور جهت کاهش پیک ترافیکی مهرماه اظهار داشت: به منظور کاهش پیک ترافیکی مهرماه مقرر شد شروع ساعت کار ادارات و سازمان های شهر تهران از ساعت ۷ تا ۹ صبح به صورت شناور در نظر گرفته شده و مطابق این مصوبه تغییری در میزان حضور کارمندان در طول روز مطابق ضوابط و مقررات در محل کار ایجاد نخواهد شد و متناسب با ساعت ورود کارمندان به صورت شناور در محل کار، ساعت کار ادارات تا پایان همان روز به صورت شناور تعیین می شود. 

 به نقل از فارس، طبق مصوبه هیات دولت طرح شناورسازی ساعات کاری ادارات در شهر تهران تا پایان آبان ماه تمدید شد.

هیأت دولت با طرح استانداری تهران مبنی بر شناورسازی ساعات کاری ادارات در شهر تهران تا پایان آبان موافقت کرد.

بر اساس این طرح، شروع کار تمامی ادارات و سازمان ها از ساعت 7 تا 9 صبح به صورت شناور تعیین می شود؛ مطابق این مصوبه تغییری در میزان حضور کارمندان در طول روز مطابق ضوابط و مقررات در محل کار مربوطه ایجاد نخواهد شد و متناسب با ساعت ورود کارمندان به صورت شناور در محل کار، ساعت پایان کار در همان روز به صورت شناور تعیین می شود.

ساعت فعالیت مدارس

ساعت شروع به کار شیفت صبح مدارس مقطع متوسطه 7:30 صبح و مدارس مقطع ابتدایی 8:30 صبح تعیین شده است.

همچنین مقرر است مدارس ابتدایی حتی الامکان به نحوی برنامه‌ریزی کنند که از ساعت 7:30 صبح نسبت به پذیرش دانش آموزان اقدام کرده و برنامه‌ریزی لازم برای استفاده مناسبت‌تر دانش آموزان از این فرصت با برنامه‌های فرهنگی، تربیتی، ورزشی و فوق برنامه صورت پذیرد.

بنابراین آغاز رسمی فعالیت مدارس ابتدایی ساعت 8:30 صبح می باشد.

ساعت کار مجموعه‌های انتظامی

شروع به کار نهادهای نظامی، انتظامی و امنیتی پس از اخذ مجوزهای لازم، ساعت 6:30 صبح و قبل از آن تعیین می شود؛ همچنین ساعت شروع به کار خدمات رسانی بانک ها ساعت 7:30 صبح تعیین می شود.

از این‌رو حضور کارمندان بانک ها نیم ساعت زودتر در ساعت 7 صبح می باشد. ساعت شروع به کار شیفت صبح کارخانجات و کارگاه ها 6 صبح بوده و متناسب با آن سایر شیفت های کاری کارخانجات و کارگاه ها نیز اصلاح می‌شود.

لازم به ذکر است هر گونه تردد و تخلیه کامیون و کامیونت از ساعت 6:30 صبح تا 9 صبح ممنوع می باشد و پلیس راهور نسبت به اجرای طرح تشدید، برخورد و اعمال قانون خواهد کرد. 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر