خورشت قورمه سبزی | طرز تهیه خورشت قورمه سبزی | سبزی های قورمه سبزی

دلیل انداختن یخ در قورمه سبزی چیست؟!! | این سبزی رو نریز تو خورشت قورمه سبزی

در این مطلب از سایت ویکی گردی دو نکته مهم پخت قورمه سبزی را برایتان به اشتراک گذاشته ایم

دلیل انداختن یخ در قورمه سبزی چیست؟!! | این سبزی رو نریز تو خورشت قورمه سبزی

خورشت قورمه سبزی از محبوب ترین خورش های ایرانی است که تاریخچه آن به ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سال پیش بر می گردد که شاید کمتر ایرانی پیدا شود که عاشق این خورش خوشمزه نباشد. خورشت قورمه سبزی از اصیل ترین غذاهای ایرانی محسوب می شود که در بیشتر نقاط کشورمان با یک دستور خاص تهیه می شود. البته در برخی شهرها این خورش با مواد دیگری طبخ می شود که خیلی متفاوت نیستند مثلا به جای استفاده از لوبیا قرمز از لوبیا چیتی استفاده می شود و در برخی نقاط به جای استفاده از سبزی خورشتی متداول از سبزی های معطر کوهی و محلی استفاده می شود. در ادامه سبزی ممنوعه خورشت قورمه سبزی را بشناسید.

روغن سیاه قورمه سبزی و انداختن یخ

اگر دوست دارید قورمه سبزی تان روغن بیاندازد و زیبایی اش را به رخ بکشد از چند تکه یخ کوچک کمک بگیرید. برای این منظور در اواخر پخت خورشت یخ را اضافه نمایید و نتیجه را با چشمان خود مشاهده کنید. از این روش برای خورش فسنجان هم استفاده می شود.

چوچاق یا زولنگ نوعی سبزی محلی است که در برخی غذاها کاربرد دارد. در ادامه این پست خواهیم گفت آیا چوچاق در قورمه سبزی باعث خوشمزه شدن آن می شود یا نه.

چوچاق از سبزی های معطر شمالی است که اتفاقا سبزی تقریبا گرانی میباشد. مصرف این سبزی به دلیل عطر و طعم خاصش در شمال کشور بسیار پر طرفدار است و اگر درست استفاده شود بسیار خوشمزه است و به خوشمزه شدن غذاها نیز کمک می کند.. در ادامه این مطلب خواهیم گفت چوچاق در قورمه سبزی خوشمزه میکند یا نه ؟

آیا چوچاق قرمه سبزی را خوشمزه میکند؟

فوت و فن سرخ کردن بادمجان با کمترین میزان روغن

چوچاق ، نوعی سبزی محلی است که در شمال ایران به خصوص گیلان رشد میکند. این سبزی محلی خواص دارویی زیادی دارد و دارای مزاج و طبع گرم است. به سبزی چوچاق، زولنگ نیز گفته میشود. این سبزی خاص و معطر مانند مرزه و ترخون موارد استفاده خاصی دارد. حتی میتوانید از چوچاق خشک به عنوان دمنوش هم استفاده کنید. همانطور که گفتیم چوچاق بسیار معطر است برای غذاهای مختلفی از آن می‌ توان استفاده کرد

سوال: اما اگر برای شما این سوال مطرح شده است که آیا میشود از سبزی چوچاق در قورمه سبزی استفاده کرد یا نه باید بگوییم خیر.

از چوچاق در قرمه سبزی استفاده نمیشود. استفاده از سبزی چوچاق در قورمه سبزی باعث تلخ شدن خورشت شده و همچنین بوی بدی به غذا میدهد.

البته مصرف سبزیجات در هر منطقه متفاوت است و گاهی برخی از مردم شمال در تهیه قورمه سبزی از نوعی سبزی به نام خالواش استفاده میکنند و در کنار آن از مقدار کمی چوچاق نیز استفاده میکنند.

در تهیه قورمه سبزی از سبزی هایی همچون گشنیز، جعفری، تره، شنبلیله و برای لعاب دار شدن قورمه سبزی از اسفناج استفاده میکنند. مقدار مصرف شنبلیله نسبت به باقی سبزیجات کمتر است چرا که به خاطر طعم تند و تیزش اگر بیش از حد استفاده شود خورشت را تلخ میکند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۹ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر