فروش محصولات ایران خودرو | سهام ایران خودرو | واگذاری سهام سایپا

آخرین جزئیات واگذاری سهام ایران خودرو اعلام شد | سهام ایران خودرو واگذار می شود؟

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از جزئیات تازه درباره واگذاری سهام دو گروه خودروسازی سایپا و ایران خودرو خبر داد.

آخرین جزئیات واگذاری سهام ایران خودرو اعلام شد | سهام ایران خودرو واگذار می شود؟

ایران خودرو، فروش نقدی، فوری و بدون قرعه‌کشی انواع مدل‌های خودروی هایما را آغاز کرده است. اختلاف قیمت کارخانه و بازار محصولات ایران خودرو چقدر است؟ با وجود میلیاردها تومان بدهی و زیان انباشته و کیفیت پایین محصولات، ایران خودرو و سایپا همچنان به طرح‌های فروش خود ادامه می‌دهند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، آقای امید قالیباف گفت:مسأله واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا که از درخواست‌های جدی رییس‌جمهور بود در حال پیگیری است. در حال حاضر پله اول آن ارزش گذاری بوده به طوری که تجدید ارزیابی این دو شرکت انجام شده است. در مورد سایپا هم رقم کدال ۶۷ همت ارزش شرکت سایپا بوده که ۴۰ درصد واگذار می‌شود.  

به گفته سخنگوی وزارت صمت، ایران خودرو هنوز  روی  کدال نمایش داده نشده است به طور کلی  افرادی که احراز صلاحیت فنی  و مالی می‌شوند بعد از آن در مناقصه شرکت و شخص دارای صلاحیت هام را خریداری می‌کند. تمام سازو کار این واگذاری از طریق بورس انجام خواهد شد.

چند سالی است که بحث خصوصی سازی و واگذاری سهام شرکت‌های دولتی مطرح است. بحث خصوصی‌سازی ایران خودرو و سایپا و واگذاری سهام دولت در این دو خودروساز بزرگ کشور موضوعی نسبتاً قدیمی بوده و در دولت قبل نیز شاهد تلاش‌هایی برای تحقق این موضوع بودیم.

ششم فروردین ماه سال جاری بود که رضا فاطمی امین، وزیر صمت، از واگذاری بلوک ۴۰ درصدی و ۲۵ درصدی سهام دولت در شرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو به بخش خصوصی، به منظور کاهش نفوذ دولت خبر داد. چالش‌ها و ابهامات زیادی از جمله نحوه‌ی ارزش گذاری این دو شرکت، تعیین تکلیف شرکت‌های تودلی آن‌ها و بسیاری ابهامات دیگر مسیر واگذاری این دو شرکت را ناهموار کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱۷ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس 9

  چرا هایما انتخاب کردن

 • عباس 4

  سلام امیدوارم هیچ ماشینی از دویست میلیون بالاتر نره

 • ناشناس 1

  قرعهکشی فقط باید برای کسانی باشه که هنوز ماشین ندارند حتی برای یکبارهم نخریدند

 • احمد ن 1

  اخه هایماروانتخاب کردن که قشرپائین نتونه شرکت کنه.چرایک ماشین مثل ۲۰۶یاپارس نمزاره دارن ماروفیلم میکنن.