قیمت خودرو امروز | کاهش قیمت خودرو | قیمت خودرو نزولی شد

کاهش قیمت خودرو رکورد دار شد | بازار خودرو نزولی شد

در هفته سوم شهریور که مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه آغاز شد. مشاهده می شود که قیمت خودرو روند نزولی را آغاز کرده است

کاهش قیمت خودرو رکورد دار شد | بازار خودرو نزولی شد

کاهش قیمت خودرو در بازار! در هفته سوم شهریور که مرحله سوم فروش خودرو در سامانه یکپارچه آغاز شد و سخنگوی وزارت صمت از ورود خودروهای وارداتی به کشور در آذر ماه خبر داد، قیمت خودرو در بازار خودرو آزاد تغییر محسوسی پیدا نکرد و حتی شاهد افزایش قیمت در برخی از مدل ها هم بودیم. این موضوع نشان می دهد که نمی توان به طور قطع گفت که قیمت خودرو روند نزولی به خود گرفته است و بیش‌تر شاهد نوسان در این بازار هستیم. 

نکته دیگر به رکود عمیق بازار خودرو بر می گردد. تشدید نااطمینانی در فضای سیاسی و اقتصادی کشور منجر شده که بازار روند مشخصی نداشته باشد و همین موضوع، رکود را به همراه داشته است. در حقیقت خریداران بازار به امید احیای  برجام  و کاهش قیمت دلار و خودرو فعلاً دست از خرید کشیده اند و از سوی دیگر، فروشنده‌ها نگران از عدم احیای برجام، حاضر به کاهش قیمت ها نیستند. آنگونه که از صحبت های فعالان بازار خودرو بر می‌آید، تعداد خرید و فروش ها به حداقل رسید و شاید در هفته یک معامله نداشته باشند.

قیمت ایران خودرو

در میان محصولات ایران خودرو،  پژو ۲۰۷  در هفته سوم شهریور،  قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک سقف پانوراما  با ۱۵ میلیون تومان، بیش‌ترین کاهش را ثبت کرد. قیمت این خودرو در پایان هفته گذشته برابر با ۶۰۵ میلیون تومان بود که در پایان این هفته به ۵۹۰ میلیون تومان کاهش پیدا کرد.

سمند EF7  و  پژو پارس  ELX-TU5 نیز با ۵ میلیون تومان کاهش قیمت، در رتبه های بعدی قرار دارند. سمند EF7 در حالی پایان این هفته ۳۴۵ میلیون تومان معامله شد که هفته گذشته قیمت این خودرو برابر با ۳۵۰ میلیون تومان بود. قیمت پارس ELX-TU5 هم از ۴۱۸ میلیون تومان در پایان هفته گذشته به ۴۱۳ تومان در پایان این هفته کاهش پیدا کرد.

در نقطه مقابل  تارا دنده‌ای ،  رانا پانوراما  و  پژو ۲۰۷ دستی  از محصولات ایران خودرویی بودند که در هفته سوم شهریور با افزایش قیمت همراه بودند.

قیمت سایپا

در میان محصولات سایپا،  تیبا  با ۲ میلیون تومان بیش‌ترین کاهش قیمت را تجربه کرد.  تیبا هاچ بک  در پایان این هفته ‌۲۰۵ میلیون تومان معامله شد و قیمت این خودرو در مدل صندوقدار نیز به ۲۰۰ میلیون تومان رسید.

قیمت  پراید ۱۱۱ ،‌ محصول پرطرفدار سایپا که تولید آن از سال ۱۳۹۹ متوقف شده است،‌ با کاهش یک میلیون تومانی نسبت به هفته گذشته به ۲۰۲ میلیون تومان رسید. قیمت این خودرو در مدل ۱۳۱ هم کاهش یک میلیون تومانی را در هفته سوم شهریور تجربه کرد و ۱۸۲ میلیون تومان معامله شد.

کوییک  هم که در هفته های گذشته یکی از مدل‌هایی بود که افت  قیمت بالایی را تجربه کرده است، ‌این هفته در مدل R کاهش یک میلیون تومانی را ثبت کرد و ۲۰۴به قیمت  میلیون معامله شد. قیمت نسخه معمولی این خودو بدون تغییر نسبت به هفته گذشته برابر با ۲۰۰ میلیون تومان بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

پر بازدیدترین

ارسال نظر