کشف صدای فرشتگان قاتل توسط ناسا | دستاورد های جدید ناسا

ناسا صدای فرشتگان قاتل را ضبط کرد | صداهایی که تا به حال نشنیده اید + فیلم

ناسا پس از سالها تلاش بالاخره موفق به ضبط صدای فرشتگان قاتل شد. در ادامه این فیلم هیجان انگیز و خارق العاده را تماشا کنید

ناسا صدای فرشتگان قاتل را ضبط کرد | صداهایی که تا به حال نشنیده اید + فیلم

ناسا صدای فرشتگان قاتل را ضبط کرد. وقتی صحبت از فضا می شود، برای بسیاری از ما تصاویر زیبا چیزی است که به ذهنمان خطور می کند. سونفیکیشن‌ها تفسیرهای صوتی داده‌های علمی هستند که راه دیگری برای تجربه جهان ارائه می‌دهند. در حالی که آنها ابتدا برای حمایت از شنوندگان نابینا و کم بینا در نظر گرفته شده اند، آنها همچنین برای مجذوب کردن همه شنوندگان طراحی شده اند. حال ناسا بعد از سال ها تلاش به موفق به ضبط صداهایی شده است. در ادامه فیلم ضبط شده توسط ناسا را تماشا کنید.

شما می خواهید این  صدا را بشنوید. در این ویدئو، هر یک از دو نمای وب از سحابی حلقه جنوبی - در نور مادون قرمز نزدیک (بالا) و نور مادون قرمز میانی (پایین) - با صدا سازگار شده است. در حالی که صداها واقعاً در فضا ضبط نمی‌شدند، رنگ‌های موجود در تصاویر به زیر و بم صدا نگاشت می‌شدند و فرکانس‌های نور مستقیماً به فرکانس‌های صدا تبدیل می‌شدند. نور مادون قرمز نزدیک با طیف بالاتری از فرکانس ها در ابتدای مسیر نشان داده می شود. در اواسط راه، نت ها تغییر می کنند، به طور کلی پایین تر می شوند تا منعکس کنند که مادون قرمز میانی شامل طول موج های طولانی تر نور است.

در 15 ثانیه و 44 ثانیه با دقت گوش دهید. این یادداشت ها با مراکز تصاویر مادون قرمز نزدیک و میانی، جایی که ستارگان در مرکز "عمل" ظاهر می شوند، همسو می شوند. در تصویر مادون قرمز نزدیک که مسیر را آغاز می کند، تنها یک ستاره به وضوح شنیده می شود، با صدایی بلندتر. در نیمه دوم آهنگ، شنوندگان یک نت پایین را درست قبل از نت بالاتر می شنوند، که نشان می دهد دو ستاره در نور مادون قرمز میانی تشخیص داده شده اند. نت پایین نشان دهنده ستاره قرمزتر است که این سحابی را ایجاد کرده است و دومی ستاره ای است که درخشان تر و بزرگتر به نظر می رسد.

کریستین مالیک، یکی از اعضای جامعه نابینایان و کم بینایان که به عنوان یکی از افراد نابینا و کم بینا فعالیت می کرد، گفت: «وقتی برای اولین بار صدای سونوگرافی را شنیدم، به شکلی عاطفی و احشایی به من تعجب کرد که تصور می کنم افراد بینا وقتی به آسمان شب نگاه می کنند تجربه می کنند. مشاور این پروژه "وقتی گوش می‌دهم، به شیوه‌ای واقعاً منحصربه‌فرد درگیر می‌شوم، زیرا می‌دانم که هر صدای کوچک معنایی دارد و چیزی وسیع در کیهان را نشان می‌دهد."

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

پر بازدیدترین

ارسال نظر