حقوق بازنشستگان | بازنشستگان تامین اجتماعی | افزایش حقوق بازنشستگان

نحوه پرداخت افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد | جزئیات جدید پرداختی ها از ۲۰ شهریور

احکام اصلاح شده جدید حقوق بازنشستگان هم‌اکنون در سایت سازمان تامین اجتماعی قابل دریافت است و حقوق این قشر از ۲۰ شهریورماه با حکم اصلاحی پرداخت می‌شود.

احکام جدید افزایش حقوق بازنشستگان اعلام شد! میرهاشم موسوی روز سه‌شنبه اظهار داشت: براساس مصوبه جدید وزرای هیات امنای سازمان تامین اجتماعی (که در قالب اصلاح مستمری سایر سطوح به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ شده بود) اعلام شد که اصلاح احکام حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در شهریور ماه جاری انجام شده و پرداختی‌ها نیز مطابق با احکام جدید خواهد بود. وی با اشاره به صدور احکام حقوق بازنشستگان سایر سطوح خاطرنشان کرد: احکام حقوقی جدید بازنشستگان تامین اجتماعی اکنون در سایت سازمان تامین اجتماعی بارگذاری شده و از بیستم ماه جاری پرداخت‌ها براساس حکم جدید و اصلاحی انجام خواهد شد.: این اصلاح در سایر سطوح براساس مصوبه شورای عالی کار انجام گرفته که شامل افزایش ۳۸ درصدی به علاوه ۵۱۵ هزار تومان شده است.

نحوه پرداخت معوقات بازنشستگان سایر سطوح به زودی اعلام می شود

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره تامین اعتبار پرداخت حقوق بازنشستگان نیز یادآور شد: منابع این پرداختی‌ها تامین شده است و برای پرداخت معوقات نیز که از اول فروردین ۱۴۰۱ تا شهریور ماه جاری؛ یعنی پنج ماه محاسبه می‌شود؛ برنامه‌ریزی صورت گرفته و نحوه پرداخت معوقات بعد از افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح نیز در اسرع وقت اعلام خواهد شد.

وی با اشاره به دریافت سهام از دولت بابت تأدیه بدهی افزود: سهامی به منظور تأدیه بدهی سازمان باید از دولت دریافت شود که در بودجه سازمانی نیز گنجانده شده است، بنابراین به محض ایجاد سازوکاری جهت تامین نقدینگی از طریق این سهام برنامه‌ریزی برای پرداخت معوقات نیز انجام می‌شود.روش‌های مختلفی نیز توسط جامعه بازنشستگان از طریق کانون بازنشستگان تامین اجتماعی مطرح شده و طی برنامه مشترک با این جمعیت، نحوه پرداخت‌ها اعلام می‌شود.

افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح تا ۳۸ درصد بعلاوه ۵۱۵ هزار تومان

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین درباره بازنشستگان سایر سطوح توضیح داد: براساس مصوبه پیشین برای افزایش حقوق بازنشستگان، در بخش بازنشستگان حداقل‌بگیر ۵۷.۴ درصد افزایش مصوب شده بود که این اعتبار نیز محاسبه و در فیش حقوقی مستمری حداقل‌بگیران لحاظ و تا کنون توسط سازمان پرداخت شده است.

وی با اشاره به معوقات در این حوزه در سه ماه اول ۱۴۰۱ ادامه داد: این اعتبارات از اول سال تاکنون برای حداقل‌بگیران (یعنی ۵۷.۴ درصد) و نیز برای سایر سطوح (در مصوبه اول) تا سقف ۱۰ میلیون تومان یعنی ۱۰درصد افزایش پیش‌بینی شده بود.

موسوی با اشاره به اینکه برای حقوق بازنشستگان با سقف ۱۰ میلیون تومان به بالا نیز در سال جاری ۱۰ درصد به علاوه ۶۵۰ هزار تومان پیش‌بینی شده بود، اظهارداشت: این مبلغ برای بازنشستگان سایر سطوح یعنی تا سقف ۱۰ میلیون تومان حقوق و ۱۰ میلیون به اضافه ۶۵۰ هزارتومان، در مصوبه جدید اصلاح شد. به عبارت دیگر بازنشستگان به غیر از حداقل‌بگیران، "سایر سطوح" قلمداد می‌شوند که برای این گروه ۳۸ درصد به علاوه ۵۱۵ هزار تومان در حکم جدید تعیین شده است و مابه‌التفاوت این عدد با رقم قبلی از ماه جاری (۲۰ شهریورماه) پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکیدکرد: پرداخت‌ها براساس حروف الفبا از ۲۰ شهریورماه ۱۴۰۱ انجام می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • علی سینا قاضی طباطبائی 0

  از کسانی که برای رفع مشکلات بازنشستگان تامین اجتماعی قدم برداشتند تشکر و قدردانی میشود.اجرت باخدا

 • ناشناس 0

  خبری از افزایش حقوق مستمری بگیران و باز نشستگان کشوری نیست؟فقط باز نشسته تامین اجتماعی در اولویت هست باز نشسته مستمری بگیر بی،چاره کشوری که هیچ خبری نیست همسرم پزشک بوده سالها زحمت کشیدهتحصل کرده تخصص گرفته خدمت کرده حقوق مستمری ایشان رو با داشتن چند فرزند شش میلیون و سیصد حقوق مستمری میگیریم چرا تبعیض چرا بی عدالتی تا کی هیچ در آمد دیگه ای هم نداریم ولی همش خبر ها راجع به تامین اجتماع یه پس کشوری ها چی؟

 • بازنشستگان تامین اجتماعی 1

  سلام
  قرار بود زیر ده میلیون 650هزارتومن کمک معیشت تو فیشها لحاظ شود ولی برای حداقل بگیران هیچ تغییری نکرده است آقای موسوی یه فکری هم بحال ما حداقل بگیران کنید.لااقل 25درصد متناسب سازی از سال قبل رو اجرایی کنید

 • ۱۸۴۰۹۳۶۶۵۷ 0

  فیش حقوقم چقد شد