بیمه مادران باردار | بیمه رایگان خانم های باردار و فرزندشان

بیمه مادران باردار و فرزندشان رایگان شد

دکتر نمازی از برقراری بیمه مادران باردار و شیرده به مدت دو سال به طور رایگان و همچنین فرزند آنها تا پنج سالگی خبر داد

بیمه مادران باردار فاقد بیمه به صورت رایگان بیمه انجام می شود و همچنین فرزند تا پنج سالگی می‌تواند از خدمات بیمه‌ مادران باردار به صورت رایگان استفاده کند.بیمه مادران باردار و شیرده نیز تا دو سال رایگان است.

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به تشکیل قرارگاه جوانی جمعیت در وزارت بهداشت و اقدامات انجام شده جهت افزایش پوشش بیمه‌ای درمان ناباروری، از پوشش ۹۰ درصدی درمان ناباروری و همچنین اقداماتی در جهت نزدیک کردن این پوشش بیمه‌ای در مراکز درمان خصوصی و دولتی خبر داد.

دکتر علیرضا نمازی در گفت‌وگو با ایسنا، از برقراری بیمه رایگان برای مادران باردار و شیرده به مدت دو سال و همچنین فرزند آنها تا پنج سالگی خبر داد و جزئیات زایمان طبیعی بصورت رایگان و همچنین اندیکاسیون‌های سزارین را تشریح کرد.

او با اشاره به رایگان بودن زایمان طبیعی، درعین حال درباره هزینه‌های درمان زایمان سزارین نیز، گفت: آن دسته از زایمان‌هایی که طبق اندیکاسیون‌های اعلامی وزارت بهداشت می‌بایست سزازین انجام شود، براساس تعرفه‌های مصوب دولتی قابل پرداخت است. تعرفه زایمان سزارین برای بارداری حاصل از درمان ناباروری در بخش دولتی و عمومی غیردولتی طرف قرارداد با فرانشیز ۱۰درصد تعرفه آن بخش و در بخش خیریه و خصوصی با فرانشیز ۳۰ درصد تعرفه مربوط به آن بخش تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر پایه است.

او در تشریح بیمه رایگان مادران باردار و فرزندشان، تصریح کرد: طبق قانون جوانی جمعیت، خانم‌های باردار فاقد بیمه، می‌توانند به صورت رایگان بیمه شوند. این درحالی است که طبق قوانین، بیمه شدن با رعایت شرط خانوار است، اما مادر باردار از این موضوع مستثنی شده وحتی یک روز به زایمان و یا همان روز زایمان می‌تواند با مراجعه به دفاتر پیشخوان و ارائه مدارک مربوطه، به صورت رایگان بیمه شود. فرزند وی نیز تا پنج سالگی می‌تواند از خدمات بیمه‌ای رایگان استفاده کند. 

به گفته وی، مادران شیرده نیز تا دو سال می‌توانند از بیمه رایگان استفاده کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر