نهضت ملی مسکن | طرح نهضت ملی مسکن | ثبت نام نهضت ملی مسکن

جدیدترین اخبار نهضت ملی مسکن | متقاضیان نهضت ملی مسکن بخوانند

مخبر در افتتاحیه نمایشگاه صنعت ساختمان گفت: تاکنون یک میلیون و چهارصد هزار واحد زمین برای ساخت مسکن آماده شده است.

خبر جدید درباره نهضت ملی مسکن چیست؟ محمد مخبر روز معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه در ۹۰ درصد شهرهای کشور متقاضی و زمین لازم برای ساخت مسکن وجود دارد، روش های تامین مالی را به عنوان مهمترین بخش ساخت و ساز در کشور برشمرد و گفت: دولت برنامه‌ها و اقدامات لازم در زمینه روش‌های تامین مالی در راستای تحقق ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی نهضت ملی مسکن را درنظر گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: نقش اتاق تعاون و بخش تعاونی در تحقق شعارهای مسکن دولت بسیار کلیدی است و از بخش تعاون می‌خواهیم که با بسیج همه امکانات و حمایت سایر دستگاه‌ها و تشکیل شرکت‌های تعاونی به دولت برای ساخت مسکن کمک کند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: ساخت مسکن و تامین نیازهای متقاضیان این بخش در کشور قطعاً با کمک و ورود مردم شدنی است و زمینه‌های تحقق این مهم در دولت ایجاد شده است تا جایی که در ده ماه پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم نزدیک به یک میلیون و چهارصد هزار واحد زمین برای ساخت مسکن آماده شده و نزدیک به ۴۰۰ هزار واحد مسکونی نیز با کمک مردم و بخش عمومی ساخته می‌شود.

وی استفاده از فناوری‌های روز دنیا و همچنین روش های نوین تامین مالی را دو عنصر مهم در تسریع ساخت مسکن در کشور برشمرد و گفت: در بخش هایی از کشور مشاهده می‌شود که یک ساختمان چند طبقه در بیش از یک سال ساخته می‌شود و این در حالی است که فناوری‌های روز دنیا به سمتی پیش می‌رود که یک ساختمان چند ده طبقه در دو ماه ساخته می‌شود که این نشان می‌دهد باید تحولی جدی در زمینه ورود تکنولوژی های روز جهانی برای ساخت مسکن در کشور صورت گیرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر