پخش سریال جیران | پخش دوباره سریال جیران | زمان پخش سریال جیران

ادامه سریال جیران چه زمانی پخش می شود؟ | حاشیه های ناتمام سریال جیران

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد گفت: «مشکل سریال جیران حل می‌شود و به چرخه تولید و پخش برمی‌گردد.»

فیلیمو درباره زمان پخش دوباره سریال جیران اطلاعیه ای صادر کرد. ادامه پخش سریال نمایش خانگی جیران با شکایت عوامل سریال «آهوی من مارال» متوقف شده است. فیلیمو در رابطه با سریال جیران اطلاعیه ای جدید منتشر کرده است. در متن این اطلاعیه آمده است؛ بررسی شائبه های مطرح شده در خصوص سریال جیران در مرحله اظهار نظر کارشناسان رسمی دادگستری است و امیدواریم به زودی دستور رفع توقف این سریال از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه اعلام شود.

سریال «جیران» که از تاریخ ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱به دستور مقام محترم قضایی متوقف شده ، اکنون در مرحله کارشناسی است و سه نفر از کارشناسان رسمی دادگستری در حال بررسی شائبه های مطرح شده در مورد این سریال هستند. فیلیمو ابراز امیدواری کرد که پس از تقدیم نظر این کارشناسان به مقام قضایی، رفع توقف سریال صورت پذیرفته و پخش «جیران » از سر گرفته شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد گفته مشکل سریال جیران حل می‌شود و به چرخه پخش برمی‌گردد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد در گفت‌وگو با برنا درباره تکلیف سریال «جیران» گفته: «سریال جیران یک مشکل حقوقی دارد. وقتی یک نویسنده یا کارگردان در بحث نویسندگی اثر را حق خودش می داند باید در مجرای خودش حل شود.»

با این حال توضیح داده: «مشکل سریال جیران حل می‌شود و به چرخه تولید و پخش برمی‌گردد.»

اسماعیلی درباره سرنوشت سایر توقیفی‌ها هم به این صورت پاسخ داده: «من به سازمان سینمایی تاکید کردم که مشکل فیلمهایی که سالیان سال از عدم پخش آنها می‌گذرد را هم حل کنند و ما کلمه توقیف را کمتر بکار ببریم. عدم پخش به هر دلیلی می‌تواند حل شود.به طور مثال یک موضوعی را رعایت نکردند، اگر وارد گفتگو شوند و آن اشکالات را برطرف کنند قابل حل است. آنهایی که مربوط به ما است، سازمان سینمایی آماده است تا مجددا با عوامل تهیه کننده و فیلم صحبت کنند، مشکل را برطرف کنند تا اثر آماده نمایش شود.»

شنیده می‌شود سریال جیران قرار است از جمعه 25 شهریور پخش خود را از سر بگیرد. طبق اعلام حکم قضایی درحال حاضر کلیه قسمت‌های پیشین این سریال از پلتفرم حذف شده است. طبیعتا با شروع پخش مجدد سریال این قسمت‌ها هم به پلتفرم باز خواهد گشت.سریال جبران کی پخش میشود ؟

گفتنی است، در پی شکایت شاکی خصوصی به لحاظ نقض مالکیت ادبی و هنری و بر اساس حکم قضایی، ادامه پخش سریال نمایش خانگی جیران از روز بیست و نهم تیرماه متوقف شد.

این حکم پس از بررسی‌های لازم، در راستای ماده ۲۹ قانون حمایت از مؤلفان و مصنفان و هنرمندان و در راستای حمایت از بزه دیده (شاکی خصوصی) صادر شده است.

بر اساس حکم صادر شده، ادامه پخش سریال جیران با رعایت مالکیت ادبی ممکن می شود.

جیران یک مجموعه تلویزیونی ایرانی در ژانر عاشقانه تاریخی به کارگردانی حسن فتحی، نویسندگی احسان جوانمرد و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه است.

داستان این سریال به وقایع بعد از مرگ امیرکبیر و آشنایی ناصرالدین شاه با خدیجه تجریشی ملقب به جیران می پردازد.

بهرام رادان، پریناز ایزدیار، امیرحسین فتحی، مهدی پاکدل، ستاره پسیانی، غزل شاکری، سمیرا حسن‌پور و مهدی کوشکی از جمله بازیگران سریال جیران هستند.

تاکنون ۲۳ قسمت از فصل اول سریال جیران پخش شده است.

حاشیه های ناتمام سریال جیران

جیران کی پخش می‌شود؟

حتما تا امروز از ماجرای توقیف مجدد سریال جیران بر اثر شکایت سازندگان سریال آهوی من مارال خبردار شده‌اید. ماجراهای توقیف‌ها و شکایت‌های دنباله‌داری که به اندازه یک سریال کش آمده است و حالا در مرحله داوری در دادگاه است. بر اساس دستور قضایی، سریال جیران فعلا از خروجی پلتفرم حذف شده و این توقیف موقت تا زمان اعلام نتیجه دادگاه، ادامه خواهد داشت. نمی‌توان زمان قطعی پخش مجدد جیران را مشخص کرد؛ شاید همین هفته و شاید پایان شهریور سریال جیران را دوباره در فیلیمو ببینیم. همه چیز به نظر قاضی و استماع نظر تیم داوری وابسته است، نه تصمیم فیلیمو.

روند حاشیه‌های پیش‌آمده برای سریال جیران را می‌توانید در زیر مرور کنید. حاشیه‌های ناتمامی که از قدرت و کنترل فیلیمو خارج بوده است؛

اطلاعیه فیلیمو | تاخیر در پخش جیران جبران می‌شود

بررسی شائبه های مطرح شده در خصوص جیران در مرحله اظهارنظر کارشناسان رسمی دادگستری است و امیدواریم به زودی دستور رفع توقف این سریال از سوی دادسرای فرهنگ و رسانه اعلام شود.

روابط عمومی فیلیمو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد جیران که از تاریخ ۲۹ تیرماه ۱۴۰۱ به دستور مقام محترم قضایی متوقف شده، اکنون در مرحله کارشناسی است و ۳ نفر از کارشناسان رسمی دادگستری در حال بررسی شائبه‌های مطرح شده در مورد این سریال هستند.

فیلیمو ابراز امیدواری کرد که پس از تقدیم نظر این کارشناسان به مقام قضایی، رفع توقف سریال صورت پذیرفته و پخش جیران از سر گرفته شود. همچنین فیلیمو در نظر دارد به منظور حفظ حقوق مصرف‌کنندگان، این تاخیر در پخش سریال را با پخش بین هفته‌ای تا روز جمعه جبران کند.

توقیف موقت و دوباره سریال جیران

قسمت بیست و چهارم جیران تا تعیین تکلیف قضایی پخش نخواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فیلیمو، در پی اختلاف کارگردان و تهیه کننده سریال «آهوی من مارال» و تهیه کننده و کارگردان سریال «جیران»، پخش این سریال موقتاً متوقف شده است. فیلیمو نیز به عنوان بستر پخش این سریال موظف به تبعیت از دستور قضایی است و امیدواریم که هر چه زودتر اختلاف طرفین دعوا حل شود و فیلیمو بتواند جیران را برای علاقه‌مندان به این سریال پخش کند.

نظر رسمی ساترا درباره شباهت | توقیف اول جیران

پس از کش‌وقوس‌های فراوان و حاشیه‌های ناخواسته‌ای که برای سریال جیران حسن فتحی ساخته شد، سرانجام ساترا در ۱۱ بهمن ۱۴۰۰ نظر نهایی خود را درباره شباهت این سریال فیلیمو به سریال دیگری اعلام کرد.

بر اساس اطلاعیه ساترا، زمان ثبت شکایت ۲۸ دی (یعنی ۴ روز پس از زمان اعلام‌شده برای پخش سریال جیران) بوده. به دستور رئیس سازمان صداوسیما، نماینده مرکز صیانت و حفاظت و اداره‌‌کل بازرسی و بررسی‌های عمومی نیز در این جلسه بررسی، نظارت داشته و نتیجه این بررسی‌ها با تهیه‌کنندگان دو سریال در ۶ بهمن، اینگونه اعلام شده است: «نتیجه این فرآیند، اجماع هر سه کارشناس بر فقدان شباهت به نحوی که قابلیت احراز گرته‌برداری سریال «جیران» از طرح «آهوی من مارال» را داشته باشد، اعلام شد. لذا از نظر این هیات بند دوم رأی داوری شورای تخصصی آیفیک از سوی تهیه‌کننده جیران رعایت شده است و منعی برای صدور مجوز انتشار از این حیث وجود ندارد».

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۵۶ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

 • ناشناس 1

  خوبه

 • ناشناس 0

  خداروشکر واقعا

 • ناشناس 0

  امیدوارم پخش بشع

 • جیران 0

  خیلی خوشحالم که جیران میخواد دوباره پخش بشه

 • ناشناس 0

  بابا این چه کاریه دیگه تا یه فیلم میزارن قط یا توقیف میشه ماهم مجبوریم بریم طرف فیلمای خارجی خواهشن مشکلو حل کنید

 • ناشناس 0

  وایی ممنون

 • ناشناس 0

  خیلی ممنون اگه میشه زود تر پخش کنید

 • ریحانه ابراهیم زاده 0

  خدارو شکر که میخواد بیاد

 • ناشناس 0

  خداراشکر

 • هستی 0

  انشاالله من مشتاقانه منتظرم که جیران از توقیف در بیاد