وضعیت کرونا در ایران | خطر کرونا

احتمال بروز خطرناک ترین پیک کرونا در آخر مرداد ماه | هشدار های کادر درمان

وضعیت کرونا رو به وخیم بودن می رود و برخی از مسئولین، از خطرناک شدن بسیار زیاد کرونا در اواخر این ماه خبر می دهند.

احتمال بروز خطرناک ترین پیک کرونا در آخر مرداد ماه | هشدار های کادر درمان

کرونا بعد از چندین ماه، مجددا در حال همه گیری است و در دو هفته اخیر، آمار فوتی های کرونا چندین برابر شد. حالا نیز کادر درمان و مسئولین در تلاش اند تا مردم هشدار های مربوط به پیک جدید کرونا را جدی بگیرند در غیر این صورت، این پیک کرونا، طی یکی دو هفته آینده به یکی از خطرناک ترین پیک های کرونا تبدیل خواهد شد.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: بروز پیک اصلی کرونا و شدت این بیماری در اواخر مردادماه احتما دارد که نیاز است تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شود.

علی محمدیان اردی عصر سه شنبه در جلسه وبیناری قرارگاه مدیریت و کنترل کووید ۱۹ و کمیته ایمن سازی دانشگاه علوم پزشکی استان اظهار کرد: بروز پیک اصلی کرونا در اواخر مردادماه احتمال دارد که نیاز است بخش‌ها و نیروهای مورد نیاز در مراکز درمانی به حالت آماده باش درآیند. وی افزود: رؤسای بیمارستان‌ها و مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان نیز باید جهت مدیریت در مراکز درمانی حضور داشته و بر روند پذیرش بیماران و خودداری از هرگونه ازدحام احتمالی نظارت نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به بدهی‌های پرسنل در ماه‌های اخیر بیان کرد: بدهی‌های دارویی دانشگاه و بدهی‌های مربوط به مطالبات پرسنل درمانی در بخش‌های کرونا و مراکز درمانی دانشگاه نیز پرداخت شده است.

 مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها گزارشی از روند واکسیناسیون، فعالیت مراکز تزریق واکسن و نحوه خدمت رسانی، اقدامات انجام شده جهت ارتقا رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با مشارکت سایر نهادها، میزان آمادگی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در پذیرش بیماران سرپایی و بستری و نحوه رهگیری و مراقبت تماس یافتگان با بیماران مثبت کووید ۱۹ ارائه دادند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر