اختلال اینترنت | دلیل قطعی اینترنت | اختلال اینترت به دلیل آتش سوزی

علت اختلال در اینترنت اعلام شد! | توضیحات سخنگوی مخابرات + فیلم

از ساعاتی پیش اینترنت تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران دچار اختلال شده است.

 بیش از یک ساعت است، اینترنت تهران و برخی دیگر از شهرهای ایران دچار اختلال شده است، خبرگزاری ایسنا اعلام کرد که شبکه اینترنت و موبایل از ساعتی پیش دچار اختلال شده است. همچنین خبرگزاری ایرنا اعلام کردئ شبکه اینترنت همراه و ثابت چندین شرکت با اختلال روبه‌رو و بعضا قطع شده است. شبکه تلفن همراه نیز برای بعضی از کاربران در برخی از مناطق تهران از دسترس خارج شده و علی‌رغم نمایش آنتن، امکان برقراری تماس وجود ندارد از سوی دیگر، نت بلاکس اعلام کرد: ۲۱ درصد از اینترنت ایران دچار اختلال شده است و اختلال همچنان ادامه دارد.

سخنگوی شرکت مخابرات گفت:: ساعت 13 در دو حوضچه ارتباطی تهران آتش‌سوزی رخ داد و این موضوع باعث اختلالِ ارتباطات ثابت و دیتا شد. الان آتش مهار شده و همکاران ما درحال رفع خرابی هستند.

الان وضع تلفن ثابت پایدار است و دیتا اختلال دارد. پیش‌بینی می‌شود که مشکل خطوط اصلی تا امشب برطرف شود و مشکل بقیه مسیرها تا فردا برطرف می‌شود.

در مدت اخیر و با اخبار مربوط به ایجاد محدودیت‌های اینترنتی و اجرای طرح صیانت، نگرانی‌ها درباره قطعی ناگهانی ارتباط ایران با دنیا به شکل قابل توجهی رشد کرده است. هفته گذشته، سوم مرداد ماه 1401 بود که اختلال گسترده اینترنت کشور برای ساعاتی دسترسی کاربران به دنیای آنلاین را قطع کرد و حال در مدت زمانی کوتاهی بار دیگر وضعیتی مشابه تکرار شده است.

همزمان با این شرایط و قطعی اینترنت ثابت چندین شرکت، شبکه موبایل نیز برای بسیاری از کاربران در برخی از مناطق تهران از دسترس خارج شده و علی‌رغم نمایش آنتن، امکان برقراری تماس وجود ندارد. این موضوع در مورد دو اپراتور همراه اول و ایرانسل توسط شماری از کاربران توییتر گزارش شده است.

نت بلاکس به عنوان یکی از مراجع پیگیری محدودیت‌های اینترنتی در سراسر جهان نیز لحظاتی پیش، قطعی محسوس اینترنت در خطوط ثابت و اینترنت ایرانسل و شرکت ارتباطات زیرساخت را تایید کرده است. بنابر داده‌های این وب‌سایت، سطح دسترسی به اینترنت به نسبت میزان عادی، 21‌ درصد کاهش داشته است.

آرش کریم بیگی، مدیرعامل شاتل موبایل در واکنش به اختلال گسترده شبکه اینترنت کشور در توییتی نوشته:

اختلال اینترنت

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۴ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر