تغییر قیمت خودرو در آینده | پیش بینی بازار خودرو

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آتی | 4 نظر متفاوت در مورد تغییرات قیمت خودرو

نوسانات قیمت خودرو به حداقل رسیده است و با توجه به اتفاقات اخیر، کارشناسان پیش بینی های متفاوتی از بازار خورو دارند.

پیش بینی قیمت خودرو در روزهای آتی | 4 نظر متفاوت در مورد تغییرات قیمت خودرو

قیمت خودرو در چند هفته گذشته به ثبات نسبی رسیده است؛ البته نوسانات قیمت خودرو صفر نشده و همواره با کمی افزایش و کاهش رو به رو هستیم. کارشناسان از آینده بازار خودرو، پیش بینی های متفاوتی می کنند و هر کدام در مورد تغییرات قیمت خودرو نظر متفاوتی دارند.

عماد جعفری، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار خودروی کشور همچنان مانند هفته‌های گذشته در رکود قرار دارد. به نظر می‌رسد در روزهای آینده این رکود سنگین‌تر نیز خواهد شد.در حال حاضر توقف تولید دو خودروی تیبا و سمند و همچنین ابهامات موجود در بحث واردات، باعث افزایش قیمت آنها در بازار شده است. اما خرید و فروش چندانی در بازار صورت نمی‌گیرد. البته برخی دیگر از کارشناسان افزایش عرضه خودرو به بازار را عامل این ثبات نسبی می‌دانند.

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو گفت: در حال حاضر میزان عرضه و تقاضا در بازار خودروی کشور به تعادل نسبی رسیده است. البته در نقطه تعادل نیز نوسان جزئی در قیمت‌ها طبیعی است. به نظر می‌رسد این روند در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد. مگر اینکه نوسانی در نرخ ارز رخ دهد و مجدد بازار با افزایش نوسان قیمتی همراه شود.

قیمت خودرو

کاظم محمدی نیک‌خواه، کارشناس صنعت خودرو نیز گفت: در حال حاضر قیمت‌ خودرو با تغییر چندانی همراه نیست. زیرا خرید و فروشی در بازار صورت نمی‌گیرد. سرمایه سرگردانی که به دست مردم است، باعث بالا رفتن تقاضا و پاسخگو نبودن میزان عرضه خودرو به بازار می‌شود. تا زمانی که تعادل میان عرضه و تقاضا برقرار نشود، روند بازار به همین شکل ادامه خواهد داشت.

همچنین، بهرام شهریاری، کارشناس صنعت خودرو گفت: در حال حاضر بازار در رکود قرار دارد. اما نکته قابل توجه این است که در ده روز گذشته شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم. در روزهای گذشته میزان عرضه خودرو به بازار افزایش یافت و عرضه و تقاضا مقداری در حالت تعادلی قرار گرفت. به نظر می‌رسد در روزهای آینده نیز این روند کاهشی در بازار خودروی کشور ادامه داشته باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر