گوشی شیائومی | واردات گوشی شیائومی

ممنوعیت واردات گوشی شیائومی | مشکل دولت با گوشی شیائومی چیست؟

به تازگی خبر ممنوعیت واردات گوشی شیائومی در ایران بسیار سرو صدا به پا کرده است. در این گزارش به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

ممنوعیت واردات گوشی شیائومی | مشکل دولت با گوشی شیائومی چیست؟

گوشی شیائومی دیگر وارد نخواهد شد؟ در روزهای گذشته، این نگرانی در بین کابران و واردکنندگان گوشی شیائومی به وجود آمد که اگر واردات گوشی شیائومی ممنوع شود چه بر سر بازار می آید؟ در این گزارش به توضیح درباره این موضوع خواهیم پرداخت.

اصل داستان این جاست که نیروی انتظامی و ستاد مدیریت بحران کشور از چندین ماه پیش به رگولاتوری اعلام کرده بودند برای مسیریابی تماس‌های اضطراری برخی از گوشی‌های موجود در کشور چاره‌ای اندیشیده شود. رگولاتوری هم با وجود پیگری‌های فراوان و جلسات بسیار نتوانست این موضوع را به نتیجه درستی برساند و از همین رو به وزارت صنعت ابلاغ کرد که ثبت سفارش تعدادی از گوشی‌ها به کشور ممنوع شود و در آینده نیز بر تعداد این گوشی‌ها اضافه خواهد شد.

جان سخت ترین گوشی میان رده

به صورت خلاصه این گوشی‌ها در حالتی که آنتن‌دهی وجود نداشته یا سیم کارن درون گوشی قرار نگرفته باشد، نمی‌توانند با شماره‌های اضطراری مثل ۱۱۰ یا ۱۱۵ تماس بگیرند و به جای آن به شماره‌های اضطراری بین‌المللی ۱۱۲ یا ۹۱۱ متصل می‌شوند. این موضوع نه کاربر را به مقصود خود می‌رساند و هم باعث اشغال شدن بی‌مورد شماره‌های اضطراری بین‌المللی می‌شود.

با این حال بر اساس گفته‌های رئیس انجمن واردکنندگان موبایل، سامسونگ توانسته طی جلسه‌ای با اپراتورها و رگولاتوری به نتیجه رسیده و بسیاری از مدل‌های گوشی‌های خود را به این پیش‌نیاز مجهز کند. با این حال برخی از کمپانی‌ها اصلا نمایندگی رسمی در ایران ندارند و هیچ راه رسمی نیز برای مذاکره با آن‌ها به منظور شخصی‌سازی گوشی‌ها برای بازار ایران وجود ندارد و این به دغدغه بسیاری از علاقه‌مندان برندهایی نظیر اپل تبدیل شده است.

البته انجمن واردکنندگان موبایل در نامه‌ای به رگولاتوری از سه راه‌حل موقت در دوران تحریم برای لغو ممنوعیت واردات این گوشی‌ها پرده برداشته که به نظر اجرای آن‌ها از شروع این بحران در بازار موبایل کشور جلوگیری می‌کند. راه‌حل اول چسباندن یک برچسب روی جعبه این موبایل‌ها توسط واردکننده رسمی است که به کاربر نحوه درست تماس با شماره‌های اضطراری را آموزش می‌دهد. راه‌حل دوم ارسال یک پیامک از سمت سامانه همتا به منظور آموزش صحیح برقراری تماس با این گوشی‌هاست و راه‌حل سوم نیز ارائه یک راهکار نرم‌افزاری از سمت اپراتورها به منظور مسیریابی این تماس‌هاست.

در هر صورت باید دید آیا این مشکل نیز با این راه‌حل‌ها حل و فصل می‌شود یا کاربران و واردکنندگانی که پس از چندین سال بالاخره روی آرام بازار موبایل را می‌بند، خود را آماده تنش‌های جدید خواهند کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر