پرداخت وام ودیعه مسکن | مبلغ وام ودیعه مسکن چند است؟ | نرخ جدید وام ودیعه مسکن

وام ودیعه مسکن به کدام دهک ها پرداخت می شود؟ | نرخ وام ودیعه مسکن چند؟

جزئیات بیشتر در مورد نرخ وام ودیعه مسکن و اینکه وام ودیعه مسکن به کدام دهک ها پرداخت می شود را در این مطلب از سایت ویکی گردی مطالعه کنید

وام ودیعه مسکن به کدام دهک ها پرداخت می شود؟ | نرخ وام ودیعه مسکن چند؟

وام ودیعه مسکن به تمام دهک ها قابل پرداخت است! براساس خبری که رسانه ها روز یکشنبه 2 مرداد ماه از یک منبع آگاه در وزارت راه و شهرسازی منتشر کردند، تا ابتدای مردادماه سال جاری تعداد 411 هزار 937 متقاضی دریافت وام ودیعه مسکن تاکنون در سامانه ثبت‌ نام دریافت وام مرتبط با مستاجران ثبت‌ نام کرده‌اند. از مجموع افراد ثبت نام کننده 202 هزار 479 (حدود 50 درصد) خانواده مستاجر به عنوان متقاضی و حائز شرایط توسط وزارت راه و شهرسازی شناسایی و به بانک‌ های عامل معرفی شده‌اند که نظام بانکی وام ودیعه مسکن را تنها به 4 درصد مستاجران یعنی به 8255 متقاضی پرداخت کرده است.

 معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی درخصوص نرخ سود وام ودیعه مسکن گفت: تسهیلات کمک ودیعه مسکن حسب مصوبه شورای پول‌و اعتبار با نرخ مصوب این شورا (در حال حاضر ۱۸ درصد) قابل پرداخت است.

وام ودیعه مسکن به تمام دهک ها قابل پرداخت است

معاون اداره اعتبارت بانک مرکزی گفت: وام ودیعه مسکن به تمام دهک ها قابل پرداخت است و دربرگیرنده همه مناطق است. سقف این تسهیلات ۱۰۰، ۷۰، ۴۰ میلیون تومان به ترتیب در تهران، کلانشهرها و سایر شهرهاست. متقاضیان تسهیلات یاد شده از طریق ثبت نام در سامانه وزارت راه و شهرسازی و پس از پالایش و واجد شرایط شدن به بانکهای عامل معرفی خواهند شد.

صحابی با بیان اینکه تسهیلات فوق الذکر به ۲۰ بانک اعم از دولتی و غیردولتی ابلاغ شده، تصریح کرد: توزیع استانی و بانکی این تسهیلات نیز ابلاغ و در سامانه وزارت راه و شهرسازی مشخص شده است.

مقام مسئول بانک مرکزی با بیان اینکه حسب دستورالعمل ابلاغی متقاضیان برای اخذ تسهیلات باید اجاره‌نامه رسمی و دارای کد رهگیری سال ۱۴۰۱ ارائه کنند، گفت: بدیهی است هر فردی که در سال گذشته قرارداد اجاره منعقد کرده باشد در همان سال و در همان ماه در سال جاری نیز موعد آن خواهد رسید. باتوجه به اینکه تسهیلات مورد اشاره تا پایان سال جاری قابل پرداخت است، متقاضیان امکان اخذ تسهیلات را خواهند داشت.

وی افزود: ضمن اینکه لازم است باتوجه به محدودیت منابع بانکی، جهت عدم انحراف تسهیلات از مصرف اصلی خود، هرگونه اقدام لازم به عمل آید و از پذیرش اجاره نامه غیررسمی که امکان سواستفاده آن وجود دارد خودداری شود.

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی با بیان اینکه از زمان ابلاغ دستورالعمل و توزیع بانکی این تسهیلات یعنی ۶ تیر ماه سال جاری تا تاریخ ۳ مرداد ماه ۱۴۰۱، تعداد ۲۷ هزار نفر تشکیل پرونده داده و بیش از ۱۰ هزار نفر نیز به مبلغ پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

به گفته صحابی و براساس اطلاعات دریافتی از سامانه وزارت راه و شهرسازی بیشترین پرداختها مربوط به استانهای تهران، اصفهان، فارس، خراسان رضوی، کرمانشاه و آذربایجان شرقی بوده است.

نرخ سود وام ودیعه مسکن 18 درصد است

معاون اداره اعتبارات بانک مرکزی درخصوص نرخ سود این تسهیلات خاطرنشان کرد: تسهیلات کمک ودیعه مسکن حسب مصوبه شورای پول‌و اعتبار با نرخ مصوب این شورا (در حال حاضر ۱۸ درصد) قابل پرداخت است.

وی تأکید کرد: ضمن اینکه تسهیلاتی که در سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به موجب مصوبات ستاد ملی کرونا و در شرایط خاص آن سالها پرداخت شده است، به دلیل تلفیق منابع بانکی با منابع آزاد شده از سپرده قانونی بانکها نزد بانک مرکزی قابل پرداخت با نرخهای پایین تر بوده است که با توجه به تبعات نقدینگی ناشی از آزادسازی سپرده قانونی،‌ تصمیم بر پرداخت این تسهیلات به طور کامل از محل منابع داخل بانکها بوده که قاعدتاً باید با نرخ های مصوب شورای پول و اعتبار انجام شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر