تاثیر قیمت خودرو بر پرداخت مالیات | مالیت خودرو شامل چه کسانی می شود؟

یک ماه فرصت برای پرداخت مالیات خودرو | قیمت خودرو تعیین کننده مالیات برای پولدار ها

دولت اعلام کرد افرادی که قیمت خودرو شان بالای 1 میلیارد تومان است، تا پایان این ماه فرصت دارند مالیات خودرو خود را بپردازند.

قیمت خودرو در سال اخیر بسیار افزایش یافته بود و حالا مجددا در حال کاهش است. این تغییر قیمت خودرو باعث نا بسامانی در بازار شده است و در ماه گذشته، شاهد کاهش خرید و فروش خودرو بودیم. حالا دولت طی بیانیه ای، به افرادی که قیمت خودرو آن ها بیشتر از 1 میلیارد تومان است، فرصت 1 ماهه داده تا مالیت خودرو شان را بپردازند. 

سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه‌ای از فرصت یک‌ماهه برای پرداخت مالیات خودروهای گران‌قیمت خبر داد.

 سازمان امور مالیاتی کشور در اطلاعیه‌ای تاکید کرد: خودروهایی با مجموع ارزش بیش از 1 میلیارد تومان که برای آنها برگ اجرایی پرداخت مالیات صادر شده است، یک ماه برای پرداخت مالیات فرصت دارند.

در این اطلاعیه آمده است: پیرو اعلام مالیات مالکان خودروهای با مجموع ارزش بیش از 1 میلیارد تومان در اجرای حکم بند (ش) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، برگ اجرایی وصول مالیات مذکور برای مالکان خودروهای یاد شده که تاکنون نسبت به پرداخت مالیات متعلق اقدام نکرده‌اند صادر و از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir به آنها ابلاغ و از طریق پیامک نیز اطلاع‌رسانی شده است؛ لذا این اشخاص حداکثر یک ماه فرصت دارند با مراجعه به درگاه مذکور نسبت به پرداخت مالیات اقدام کنند.

در غیر این صورت از طریق عملیات اجرایی و توقیف و بازداشت اموال اعم از منقول و غیرمنقول نسبت به وصول مالیات و ده درصد آن به‌عنوان هزینه اقدام خواهد شد.

بر اساس این اطلاعیه، همچنین مؤدیان گرامی معترض به مالیات اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی می‌توانند در سامانه مذکور با ثبت «عدم‌پذیرش» مراتب اعتراض خود را اعلام تا به اعتراض آنها رسیدگی شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر