حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی | مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی

افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان | درخواست رئیس مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان

محمد باقر قالیباف گفت: ضروری است دولت هر چه سریع‌تر نسبت به رفع ایراد قانونی حداقل مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و بازماندگان در سال ۱۴۰۱ و اتخاذ تصمیم لازم برای رفع دغدغه‌های بازنشستگان محترم مبادرت ورزد.

افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان | درخواست رئیس مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان

افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان به کجا رسید؟ محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در ابتدای جلسه علنی امروز درگذشت جمعی از هموطنان در سیل شهرستان‌های استهبان و نی‌ریز را به خانواده‌های داغدار ایشان و تمامی مردم شریف استان فارس تسلیت و تعزیت گفت و افزود: ضروری است تمامی امکانات دستگاه‌های اجراییِ امدادی با سرعت هرچه بیشتر در جهت حل مشکلات آسیب‌دیدگان و مصدومان این حادثه به کار گرفته شود و همچنین اقدامات لازم برای جبران خسارات وارده، به انجام رسد. رئیس مجلس اضافه کرد: با توجه به اهتمام ویژه دولت در پیگیری مطالبات حقوق بازنشستگان و با توجه به نظر هیأت تطبیق مجلس در مورد تعیین حداقل حقوق بازنشستگان و از کارافتادگی و بازماندگان در سال 1401 با قانون، ضروری است دولت محترم هر چه سریع‌تر نسبت به رفع ایراد قانونی و اتخاذ تصمیم لازم برای رفع دغدغه‌های بازنشستگان محترم مبادرت ورزد.کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی نیز با قید فوریت و با بررسی میدانی، گزارش دقیقی از علل وقوع حادثه، با تأکید بر شناسایی قصورات احتمالی دستگاه‌های مسئول به نمایندگان مجلس ارائه کند.

قالیباف در بخش دیگری از نطق خود یادآور شد: همچنین فرارسیدن روز خانواده و تکریم بازنشستگان را گرامی می‌دارم. مجلس یازدهم از زمان آغاز به کار، رسیدگی به مطالبات بازنشستگان را در چارچوب وظایف و اختیارات خود در دستور کار قرار داده است. از مهم‌ترین اقدامات مجلس در راستای پاسخ به مطالبات به حق بخشی از بازنشستگان عزیز و ارجمند، تعیین تکلیف وضعیتِ همسان‌سازیِ حقوق‌ بازنشستگان تأمین اجتماعی بود که با پیگیری‌های ویژه مجلس پس از سال‌ها به نتیجه رسید. همچنین در بودجه 1401 نیز، قریب به 100 هزار میلیارد تومان برای استمرار همسان‌سازی و متناسب‌سازیِ حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی، کشوری و لشکری در نظر گرفته شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس چندی پیش از لغو مصوبه 10 درصد پرداخت حقوق بازنشستگان توسط مجلس خبر داد و گفت: در پی اعلام نظر هیئت تطبیق مجلس مبنی بر مغایر قانون دانستن مصوبه هیأت دولت درباره افزایش 10 درصدی حقوق بازنشستگان، رئیس مجلس آن را تأیید کرد و بر این اساس، طبق قانون، مصوبه دولت خلاف قانون است.

وی همچنین گفت: دولت مکلف است مجدداً مصوبه هیئت امنای صندوق و شورای عالی کار را در دستور کار قرار بدهد و امیدواریم این اقدام مجلس در لغو مصوبه هیئت وزیران این فضا را فراهم کند که دولت با 38 درصد موافقت کند و هر چه سریع‌تر پرداخت بازنشستگان در کشور با عدد جدید اعلام شود.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر