چند نشانه بازی با احساسات شما

بازی با احساسات | چگونه نگذارم با احساساتم بازی شود؟

همه‌ی ما می‌دانیم که به بازی با احساست افراد چه حسّی دارد. این کار می‌تواند تأثیر زیادی بر دیگران بگذارد و به همین دلیل نباید بگذارید ، بعضی افرادِ فاقد صفات اخلاقی، با احساستان بازی کنند.

بازی با احساسات | چگونه نگذارم با احساساتم بازی شود؟

از آنجا که به بازی کردن با احساسات، می‌تواند بسیار مخرب باشد، شناسایی کردن آن در زندگی هر فرد، اهمیت بسیار زیادی دارد. ولی انجام این کار به اندازه‌ای که تصور می‌کنید ساده نیست، زیرا معمولا افرادی که قصد دارند به بازی با احساسات بپردازند، دروغگو های ماهری هستند. خوشبختانه، پیدا کردنِ  افرادی که به بازی با احساسات میپردازند آسان می شود، اگر بدانید باید به دنبال چه چیزی بگردید.

1) اعتقاد شما به درک‌ِ واقعیت را تخریب می‌کنند، آنها در حالی‌که واقعه‌ای رخ داده اصرار دارند که بگویند هیچ اتفاقی نیفتاده است و اصرار دارند که بگویند چیزی را انجام داده یا گفته‌اند، در حالی‌که آن را نگفته یا انجام نداده‌اند.

2) حرف و عمل‌شان یکی نیست، این افراد چیزی را می‌گویند که دوست دارید بشنوید، ولی کارهای آنها مطابق با حرف‌های‌شان نیست.

3) در ایجاد احساس گناه، متخصص هستند، اگر چیزی را مطرح کنید که شما را آزار می‌دهد، آنها کاری می‌کنند که برای گفتنِ آن، احساس گناه کنید.

4) نقش قربانی را بازی می‌کنند، وقتی با افرادی که احساسات شما را به بازی می‌گیرند سروکار دارید، هیچ اشتباهی تقصیر آنها نیست. فرقی نمی‌کند که چه کاری انجام بدهند (یا نتوانند انجام دهند)، چون همیشه دیگران مقصر هستند. 

5) به سرعت، ارتباط خیلی نزدیکی با شما برقرار می‌کنند و از شما نیز، همین انتظار را دارند. آنها خود را آسیب‌پذیر و حساس نشان می‌دهند، ولی این فقط یک فریب است. آنها می‌خواهند شما احساس کنید که فرد «ویژه‌ای» هستید که اجازه دارید به حریم آنها وارد شوید، ولی هدف از این کار نیز، این است که برای آنها احساس تأسف کنید و خود را مسئول احساسات آنها بدانید.

6) یک سیاه‌چاله‌ی احساسی هستند، این افراد هر احساسی که داشته باشند، در کشیدنِ افرادِ اطراف خود به درون آن احساسات، نابغه هستند. اگر ناراحت باشند و حالت روحی بدی داشته باشند، همه‌ی افراد اطراف آنها این مسئله را متوجه می‌شوند. ولی این بدترین قسمتِ ماجرا نیست. آنها موجب می‌شوند که آن احساس و حالت روحی در شما نیز ایجاد شود. این مسئله موجب می‌شود که دیگران خود را مسئول ناراحت بودنِ این افراد بدانید و خود را موظف بدانید که آن را برطرف کنید.

7) مشتاقانه برای کمک ابراز تمایل می‌کنند و حتی داوطلب می‌شوند، ولی بعد مانند فردی قربانی عمل می‌کنند، اشتیاق اولیه‌ی آنها برای کمک، به سرعت، به آه و ناله تبدیل می‌شود و شکایت می‌کنند که کاری که قبول کرده‌اند انجام دهند.

8) همیشه در مشکلات یک درجه جلوتر  از شما هستند، فرقی نمی کند شما چه مشکلی داشته باشید چون این افراد، همیشه میگویند که مشکلات آن ها بدتر از مشکلات شماست.

9) تمام ضعف‌های شما را می‌دانند و در سوءِ استفاده از آنها تردید نمی‌کنند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر

  • احسان 0

    مطلب بسیار عالی