تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، تب کنگو چگونه منتقل می شود؟

تب کنگو در ایران | آیا تب کنگو کشنده است؟

رئیس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، از ثبت ۹ بیمار مبتلا به تب کنگو تا کنون خبر داد و افزود یک نفر از مبتلایان به تب کنگو فوت شده است.

تب کنگو در ایران | آیا تب کنگو کشنده است؟

رئیس اداره بیماری های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت، بهزاد امیری، از ثبت ۹ بیمار مبتلا به تب کنگو از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: یک نفر از مبتلایان فوت شده است وی افزود تب کنگو معمولاً در فصل تابستان بیشتر می‌شود و انتظار می‌رود موارد ابتلا نیز افزایش یابد.

وی با عنوان این مطلب که کنه‌ها مخزن ویروس بیماری تب کریمه کنگو هستند، گفت: این بیماری از طریق گزش حیوانات منتقل می‌شود و در اثر آن می‌تواند به انسان نیز سرایت کند.

او ادامه داد: تب کریمه کنگو اغلب افرادی را مبتلا می‌کند که در شغل دامداری و دامپروری و همچنین در کشتارگاه‌ها شاغل هستند.

وی با اعلام اینکه در سال گذشته ۱۳ مورد ابتلا و ۲ فوتی در اثر تب کریمه کنگو داشتیم، گفت: داروی مورد استفاده برای این بیماران در مراکز درمانی موجود است و از این حیث، مشکلی وجود ندارد.

امیری در پاسخ به این سوال که علت فوت ناشی از تب کریمه کنگو چیست، افزود: علت فوت افراد مبتلا بستگی ویژگی‌های فردی و شدت بیماری دارد. این بیماری می‌تواند در بعضی از افراد بدون علامت باشد و شاید او اصلاً متوجه ابتلای خود نشود. اما، وقتی ابتلاء شدید شد، چندین دستگاه بدن درگیر می‌شود که با علائم خونریزی دهنده نمایان می‌گردد.

او با عنوان این مطلب که تب کریمه کنگو می‌تواند از انسان به انسان دیگر نیز منتقل شود، گفت: در مراکز درمانی که فرد مبتلا بستری است، اگر موارد بهداشتی رعایت نشود، در تماس کادر درمان با خون و ترشحات بیمار، می‌تواند بیماری منتقل شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر