تاثیر یائسگی بر رابطه جنسی | تاثیر یائسگی بر میل جنسی | رابطه جنسی در دوران یائسگی

یائسگی سبب چه اختلالی در روابط جنسی زنان می شود؟ | بانوان بخوانند

عواملی که در دوران یائسگی بر رابطه جنسی تاثیر می گذارد را در این مطلب بخوانید

یائسگی سبب چه اختلالی در روابط جنسی زنان می شود؟ | بانوان بخوانند

تاثیر یائسگی بر رابطه جنسی چیست؟ یائسگی دورانی است که در آن بدن زن آرام آرام با تغییراتی مواجه می شود که شاید برخی از آن ها برای او خوشایند نباشد. یکی از این تغییرات، تاثیر یائسگی بر رابطه جنسی است. اما آیا واقعاً یائسه شدن بر کاهش میل برای رابطه جنسی تاثیرگذار است؟

آیا یائسگی بر روی میل جنسی تاثیر می گذارد؟

کاهش سطح استروژن در پی یائسگی می تواند با تغییراتی در بدن و میل جنسی خانم ها همراه باشد. خانم ها در دوران یائسگی و قبل از آن، به راحتی ارضا نمی شوند و از میل جنسی شان کاسته می شود. پایین آمدن سطح استروژن هم چنین باعث می شود خونرسانی به واژن کمتر شود. که نتیجه آن کاهش رطوبت واژن و خشکی این ناحیه می باشد.

فال تاروت امروز 11 آبان 1401

برخی دیگر عواملی که در طول دوران یائسگی و یا بعد از آن، بر روی میل جنسی تاثیر می گذارند، عبارتند از:

– مشکلات کنترل مثانه

– اختلالات خواب

– افسردگی و اضطراب

– استرس

– مصرف دارو

– مشکلات سلامتی

فال قهوه امروز 11 آبان 1401

ابتلا به برخی بیماری ها و مشکلات مزمن می تواند انرژی را از فرید بگیرد و منجر به بروز دردهای فیزیکی، کم شدن انرژی و پایین آمدن سطح اعتماد به نفس فرد و در نهایت کاهش میل جنسی شود.

آیا تمامی خانم ها در دوران یائسگی با کاهش میل جنسی روبرو می شوند؟

خیر این حالت در برخی خانم ها مشاهده می شود. که می تواند به دلیل کاهش ترس از بارداری باشد.

اثرات یائسگی جسمی در خانم ها

حقیقت امر این است که یائسگی در همه بانوان به یک شکل یا با علائمی خاص ظاهر نشده و در افراد متفاوت است. کاهش هورمون استروژن و به هم ریختگی تعادلی هورمون ها سبب بروز علائم متفاوتی در افراد می‌شود. در بسیاری از خانم ها این تغییرات سریعا بر میزان میل جنسی شان تاثیر گذاشته و سبب کاهش آن می‌شود. همچنین یکی دیگر از مواردی که رخ می‌دهد، تحلیل رفتن واژینال است که خود منجر به تحریک پذیری شدید واژن در زمان نزدیکی می‌شود.

رقص دسته جمعی بازیگران سریال جیران در پشت صحنه لو رفت + فیلم

چه عواملی موجب تسریع یائسگی در خانم ها می‌شود؟

اغلب در طول زندگی بانوان تغییرات هورمونی زیادی از دوران نوجوانی تا دوران یائسگی که در گروه میانسالی است رخ می‌دهد. حال این تغییرات هورمونی بسیاری از موارد مانند ایجاد بیماری یا مشکلاتی نظیر یائسگی زودرس را برای افراد به وجود می‌آورد. عواملی مانند جراحی برداشت تخمدان ها به دلایل مربوط سبب شده تا یائسگی زودرس برای این افراد اتفاق بیفتد. بسیاری از افرادی که به متخصص زنان مراجعه می‌کنند اشاره د ارند که چند سال تفاوت میان سن یائسگی چه تفاوتی دارد؟ حال باید در پاسح ذکر کرد که به دلیل اینکه هورمون ها در بانوان یکباره تحت افت شدید قرار می‌گیرند، علائم ناشی از یائسگی زودرس در خانم ها با شدت بیشتری نمایان می‌شود.

خانم هایی که عمل برداشتن رحم انجام داده اند در صورتی که تخمدان ها دستکاری نشده و از بدن حذف نشده اند، یائسگی در زمان خود بروز می‌کند مگر اینکه جزء موارد استثنا قرار بگیرد.

ازدواج اجباری دختران جوان برای دریافت وام ازدواج! | فروش وام ازدواج

عوامل موثر بر رابطه جنسی در میانسالی

داشتن یک رابطه جنسی سالم و خوب در دوران میانسالی تحت تاثیر عواملی مانند ایجاد یائسگی در بانوان و بالا رفتن سن و کم توانی آقایان قرار می‌گیرد که نتایج و نکات زیادی را در بر دارد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۶ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر