شرکت خودروسازی جدید داخلی | زرخودرو

شرکت خودروسازی جدید در ایران | رقیب جدید سایپا و ایران خودرو

خودروهای داخلی از زمان ممنوعیت واردات خودرو، طرفداران زیادی پیدا کردند. حالا شرکت خودروسازی جدیدی در حال تاسیس است.

شرکت های خودروسازی در ایران بیش از 50 سال است که فعالیت می کنند. از جمله شرکت های خودروسازی فعال در ایران، درحال حاضر سایپا و ایران خودرو هستند. خودروسازی های داخلی ایران بدلیل آزاد شدن واردات خودرو در حال حاضر کمی با چالش روبرو شده اند و حالا زمزمه تاسیس شرکت خودروسازی جدیدی به گوش می رسد.

مهدی امینی - مدیر اجرایی گروه زر - در نشست خبری با بیان اینکه زرخودرو مجوزهای لازم را برای تاسیس کارخانه خودروسازی اخذ کرده است، توضیح داد: در این راستا تاکنون زرخودرو صاحب یک ساختمان در شیخ بهایی شده است. یک زمین بالغ بر ۴۴۰ هکتار نیز در استان البرز برای تاسیس کارخانه خریداری شده است که نیاز به تغییر کاربری دارد.

وی ادامه داد: زرخودرو جواز تاسیس برای ساخت یک میلیون دستگاه انواع خودروی مختلف، از خودروی اقتصادی گرفته تا خودروی سواری و باری را کسب کرده است.

 

امینی افزود: در این راستا مذاکراتی با چندین برند صورت گرفته است که زمانی که به نتیجه رسید نتایج آن اعلام می‌شود.

عرضه یک شرکت غذایی در بورس

امینی در ادامه از درج نماد زرنام خبر داد و افزود: هدف شرکت بورس با عرضه اولیه انگیزه دادن به بازار است، به همین دلیل عرضه‌های اولیه معمولا با قیمت پایین‌تر نسبت به ارزش واقعی عرضه می شود، این موضوع درمورد زرنام نیز صدق می‌کند.

وی به این سوال که چند درصد این شرکت عرضه خواهد شد، پاسخ داد: هنوز مشخص نیست اما سقفی که برای عرضه تعیین شده است، یعنی حداقل ۲۵ درصد، رعایت خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر