خرید نان با پول نقد | کارت نان و یارانه نان

خرید نان با پول نقد غیرممکن شد | طرح کارت نان به کجا رسید؟

طرح خرید نان با کارت نان، همچنان در حال آزمایش است تا به بهترین شکل عملی شود. شایعات و سوالات زیادی در خصوص نحوه خرید نان با کارت نان در ذهن ها ایجاد شد و کم کم پاسخ این سوالات در حال روشن شدن است.

نحوه خرید نان با کارت نان و یارانه نان سرو صدای زیادی در کشور به پا کرد و مردم در رابطه با نحوه خرید نان بسیار گمراه شدند اما حالا دولت در حال شفاف سازی است و تا حد زیادی، نحوه خرید نان مشخص شده است. بر اساس گفته مسئولین، دیگر برای خرید نان، حق استفاده از پول نقد را نداریم.

محمد جلال، مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی: برای خرید نان مردم با کارت بانکی همانند گذشته می توانند خرید کنند. اگر کسی کارت بانکی به همراه نداشت می تواند از مارن بانکی نانوا استفاده کند.

هر چند فروش نان در راستای این طرح دستخوش تغییر می‌شود اما معاون وزیر جهاد کشاروزی می‎‌گوید شیوه خرید نان در این راستا تغییری نخواهد کرد. قربانی اطمینان داده است که فرآیند خرید نان مانند سابق است. یعنی خریدار کارت می‌کشد تعداد قرص نان مورد نیاز خود و پلاستیک را انتخاب و پرداخت از کارت بانکی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت نان هیچ تغییری نخواهد داشت، گفت:این طرح در زنجان، قزوین، چهارمحال و بختیاری، فارس و تهران و چند شهر دیگر اجرایی شده است. پیش بینی می‌کنیم تا پایان تیر این طرح کل کشور را پوشش دهد.

وی تصریح کرد: در کل کشور برای این طرح به ۸۳ هزار دستگاه کارتخوان نیاز است. بحث‌های مربوط به پشتیبانی از کارتخوان‌ها بسیار پر اهمیت است. این دستگاه‌ها نیز نوع خاصی هستند. عملا هم اتصال در برخی نانوایی شروع شده و در تهران نیز حدود ۹۰۰۰ کارتخوان به نانوایی‌ها داده شده است.

قربانی در ادامه گفت: خرید نان از کارت بانکی انجام می‌شود که به کد ملی متصل است. هیچ کارت دیگری صادر نمی‌شود. مقداری از هزینه نان از حساب خریدار کسر می‌شود مابقی نیز از حساب سایه پرداخت و به حساب نانوایی‌ها واریز می‌شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اینکه با این طرح یارانه‌ها مستقیم و هدفمند به دست مردم می‌رسد و آرد چند نرخی در بازار و نشت یارانه نخواهیم داشت گفت: همچنین این طرح در جلوگیری از قاچاق و ضایعات نان اثر بسیار زیادی داشته و خروج آرد برای مصارف غیرانسانی به حداقل می‌رسد، همچنین کیفیت نان و رضایت مشتری نیز ارتقا می‌یابد.

بنا بر اعلام صورت گرفته هیچ محدودیتی در تعداد نان وجود ندارد و با کارت بانکی هر تعدادی که نیاز است می‌توان خریداری کرد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر