بازدید از جاهای دیدنی فرانسه | سفر به جاهای دیدنی فرانسه

بهترین جاهای دیدنی فرانسه | بهترین جاهای دیدنی فرانسه برای سفر

اگر قصد سفر به فرانسه را دارید، خوب است دیدنی های پاریس را بشناسید و درباره آنها اطلاع داشته باشید. برای آشنایی با ویکی گردی همراه باشید.

بهترین جاهای دیدنی فرانسه | بهترین جاهای دیدنی فرانسه برای سفر

جاهای دیدنی فرانسه بدون شک از بهترین و تماشایی ترین جاهای دیدنی قاره اروپا به حساب می آیند، بازدید از جاهای دیدنی فرانسه برای هر گردشگری می تواند خاطره انگیز و به یاد ماندنی باشد و بازدید از این شهر رویایی برای همیشه جاهای دیدنی فرانسه را در ذهن شما ماندگار می کند. برای آشنایی بیشتر با جاهای دیدنی فرانسه با ویکی گردی همراه باشید.

برج ایفل

جاهای دیدنی فرانسه

کسی را می‌شناسید که یکی از شاهکارترین‌ها در جاهای دیدنی فرانسه یعنی برج ایفل را نشناسد؟ گوستاو ایفل کسی بود که ساخت برج ایفل را در سال ۱۸۸۹ و در صدمین سالگرد پیروزی انقلاب فرانسه آغاز کرد. ساخت این برج ۴۱ سال به طول انجامید و سرانجام برجی ۳۲۴متری را به جاذبه‌ های گردشگری فرانسه اضافه کرد. گوستاو طرح این برج را با استفاده از ۱۸هزار بخش فولادی اجرایی کرد که وزن نهایی برج را به بیش از هزار تن رساند. بازدیدکنندگان برای بازدید از این برج می‌توانند با بالارفتن از پله‌ها یا استفاده از آسانسور به بالای این برج بروند و از فراز آن شهر پاریس را تماشا کنند.

آدرس برج ایفل: پاریس، شمال‌غرب پارک شان دو مارس

ساعات بازدید: ۲۴ساعته

 

کلیسای نوتردام پاریس

جاهای دیدنی فرانسه

کلیسای نوتردام از جاهای دیدنی فرانسه است که ساخت آن بیش از ۲۰۰ سال طول کشیده و نهایتاً ساخت آن در سال ۱۳۴۵ میلادی به پایان رسیده است. از دلایلی که کلیسای نوتردام را در مقایسه با دیگر کلیساهای فرانسه متمایز کرده، وسعت و ارتفاع چشمگیر آن است. این بنا ۷۰ متر ارتفاع دارد و به‌عنوان یکی از مرتفع‌ترین عمارت‌های فرانسه شناخته می‌شود. در حال حاضر کلیساهای دیگری در فرانسه ساخته شده‌اند که وسعتی بسیار بیشتر از کلیسای نوتردام دارند. از دیگر دلایل اهمیت این کلیسا وجود مجسمه‌های سنگی و چوبی قدیمی فراوان و استفاده از معماری گوتیک در طراحی این کلیسا است.

آدرس کلیسای نوتردام پاریس: پاریس، رود سن، جزیره سیته

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۷:۴۵ تا ۶:۴۵ عصر

 

کلیسای سکره کور دو مونمارتر

جاهای دیدنی فرانسه

کلیسای سکره کور در واقع قدمت چندانی ندارد و در سال ۱۹۱۴ میلادی افتتاح شده است. با این وجود از جذاب‌ترین جاهای دیدنی فرانسه شناخته می‌شود. جدید و نوساخت‌بودن کلیسای سکره کور باعث شده تا در طراحی آن از تابلوهای نقاشی معاصرتر که در آن نشاط و شادی بیشتری دیده می‌شود، استفاده کنند. ساختمانی بزرگ با نمای سفید، معماری بیرونی کلیسا را تشکیل می‌دهد. با بالارفتن از پله‌های کلیسای سکره کور متوجه می‌شوید که تمام شهر پاریس زیر پای شماست. در حقیقت کلیسای سکره کور پس از برج ایفل، دومین برج مرتفع شهر پاریس است.

آدرس کلیسای سکره کور دو مونمارتر: پاریس، محله مونماتر

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۶ صبح تا ۱۰:۳۰ شب

 

معبد پانتئون پاریس

جاهای دیدنی فرانسه

معبد پانتیون پاریس با قرارگرفتن در منطقه تاریخی لاتین این شهر، آرامگاه شخصیت‌های مهمی همچون ماری کوری، الکساندر دوما و ویکتور هوگو است. در ساخت این معبد از معماری یونان و روم باستان الهام گرفته شده است و سال ساخت آن را به دوران سلطنت لویی پانزدهم نسبت داده‌اند. کلیسای پانتئون متعلق به یکی از فرقه‌های دینی فرانسه است و شخصی به نام  ژاک ژرمن سوفلو، طراحی معماری آن را به عهده داشته است.

آدرس معبد پانتئون پاریس: پاریس، منطقه تاریخی کارتیه لاتن

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ساعت ۶ عصر

 

کلیسای سنت شاپل پاریس

جاهای دیدنی فرانسه

کلیسای سنت شاپل را می‌توان یکی از زیباترین جاهای دیدنی فرانسه دانست. این کلیسا با داشتن پنجره‌های رنگی، استفاده از نمادهای معماری گوتیک، حکاکی‌ها و سنگ‌کاری‌های ظریف و هنرمندانه، توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. جالب است بدانید ارزش اشیاء قیمتی درون این کلیسا چندین برابر بیشتر از هزینه ساخت کلیسا است.  تاج خار مسیح از ارزشمندترین گنجینه‌هایی است که در این کلیسا نگهداری می‌شود.

آدرس کلیسای سنت شاپل پاریس: پاریس، شهر پاریسمی‌، جزیره دولاسیته

ساعات بازدید: در روزهای بهار و تابستان از ساعت ۹ صبح تا ۷ عصر و در روزهای پاییز و زمستان از ۹ صبح تا ۵ عصر

 

موزه رودن

جاهای دیدنی فرانسه

موزه رودن متعلق به هنرمندی فرانسوی به نام آگوست رودین است که با وجود مجسمه‌های خوش‌ساخت و تماشایی، گردشگران بسیاری را به سوی خود می‌کشاند. موزه رودن بیش از ۶هزار اثر هنری شامل تابلوی نقاشی و مجسمه را در خود جای داده است و اکنون یکی از کاملترین جاهای دیدنی فرانسه به حساب می‌آید. این موزه که در گذشته به‌عنوان کارگاهی برای ساخت مجسمه بوده است،  در حال حاضر مجسمه دروازه جهنم و مجسمه تفکر که از نفیس‌ترین مجسمه‌های جهان هستند را در مجموعه هنری خود دارد.

آدرس موزه رودن: پاریس، مرکز شهر، بین رود سن و خیابان ریوولی

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر

 

موزه لوور

جاهای دیدنی فرانسه

موزه لوور نمایشگاهی از آثار تاریخی و نفیس از سراسر جهان است. موزه لوور بخش‌های متنوعی برای معرفی تاریخ و فرهنگ کشور‌ها و تمدن‌های گوناگون دارد. از جمله مهم‌ترین بخش‌های موزه لوور می‌توان به موزه هنرهای اسلامی، موزه تابلوهای نقاشی نفیس، مجسمه‌ها و تندیس‌های خوش‌نقش‌ونگار، اشیاء قیمتی متعلق به روم باستان، مصر، شرق آسیا و یونان نام برد. بخش ایران در موزه لوور یادگاری‌هایی از نقش‌برجسته‌های تخت جمشید را نگهداری می‌کند. تابلوهای نقاشی مونا لیزا و ونوس میلو و طاق‌های کاخ آپادنا شوش از دیگر آثار باستانی است که در این موزه قرار دارند.

آدرس موزه لوور: پاریس، میدان کنکورد، خیابان ریوولی

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۹ صبح تا ۶ عصر

 

موزه پیکاسو

جاهای دیدنی فرانسه

موزه پیکاسو در سال  ۲۰۱۴  با هزینه هنگفتی در شهر پاریس ساخته شد. همان‌طور که از نام این موزه بر می‌آید نمایشگاهی برای ارائه آثار هنری پیکاسو، هنرمند معروف فرانسوی است. البته در اطراف این موزه همه‌ساله نمایشگاه‌های موضوعی دیگری در فصل‌های مختلف برگزار می‌شود. موزه پیکاسو از دیگر جاهای دیدنی فرانسه است که اهالی ذوق و هنر مشتاقانه منتظر بازدید از آن هستند.

آدرس موزه پیکاسو: فرانسه، شهر آنتیب، شهر باستانی آنتی‌پولیس

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۶ عصر

 

محله لومری

جاهای دیدنی فرانسه

برای شکم‌گردی و چشیدن طعم لذیذ غذاهای فرنگی،  حتماً به محله لومری سری بزنید. این محله در میان جاهای دیدنی فرانسه به وجود رستوران‌های متنوع شناخته می‌شود. جایی که هم می‌توانید دلی از عزا در آورید و هم با پیاده‌روی در خیابان‌های آن از تماشای عمارت‌ها و خانه‌های زیبا با معماری اروپایی لذت ببرید.

آدرس محله لومری: فرانسه، شهر پاریس، منطقه ۳ و ۴

ساعات بازدید: ۲۴ساعته

 

شانزلیزه

جاهای دیدنی فرانسه

نام خیابان شانزلیزه را در رمان‌ها و نمایش‌نامه‌های اروپایی زیاد شنیده‌اید.  این محله جایی برای اهالی ذوق و هنر است. چراکه بسیاری از معروف‌ترین کافه‌ها، سالن‌های تئاتر و رستوران‌ها در این محله قرار دارند. محله شانزلیزه تنها یکی از جاهای دیدنی فرانسه است که در آن می‌توانید حال‌‌وهوای داستان‌های بلند عاشقانه و رمانتیک را تجربه کنید.

آدرس شانزلیزه: فرانسه، شهر پاریس، منطقه ۸

ساعات بازدید: ۲۴ساعته

 

باغ های لوگزامبورگ

جاهای دیدنی فرانسه

باغ‌های لوگزامبورگ یکی از رویایی‌ترین جاهای دیدنی فرانسه است که خاطره خوش قایق‌سواری بر روی دریاچه‌های آرام و کوچک را برایتان به ارمغان می‌آورند. جایی که که می‌توانید ذهنتان را به امواج خیال بسپارید و با تماشای عمارت‌های مجلل و باغ‌های دیدنی از شلوغی شهر رها شوید و دل به طبیعت بسپارید.

آدرس باغ های لوگزامبورگ: فرانسه، شهر پاریس، مرز محله لاتین و سن‌ژرمن

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۷:۳۰ تا ۲۱:۳۰

 

نوتردام

جاهای دیدنی فرانسه

کلیسای نوتردام از معروف‌ترین جاهای دیدنی فرانسه است که حکایت و خاطرات زیادی از تاریخ فرانسه دارد که برایتان تعریف کند. آمار بازدید از این کلیسا نشان می‌دهد که سالانه بیش از ۱۳ میلیون گردشگر از این کلیسا بازدید می‌کنند. در  آوریل سال ۲۰۱۹ این کلیسا دچار آتش‌سوزی شد و جمعیت زیادی از دوست‌داران فرهنگ فرانسه را نگران کرد. معماری کلیسای نوتردام به سبک گوتیک کار شده است و از مجسمه‌های زیادی در بنای خود استفاده کرده است.

آدرس نوتردام: فرانسه، شهر پاریس، جزیره سیته

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۷:۴۵ صبح تا ۶:۴۵ عصر

 

بنیاد لوییز ویتون

جاهای دیدنی فرانسه

طرح ساخت بنیاد لوییز ویتون را معماری آمریکایی‌تبار برای احداث در پارک بولونی پاریس ارائه کرد. لوییز ویتون یک موزه فرهنگی هنری در شهر پاریس است که نهایتاً درب آن در سال ۲۰۱۴ به روی بازدیدکنندگان گشوده شد. طرح بنای این موزه آن قدر وسیع و گسترده است که از هر نقطه از پارک بولونی قابل مشاهده است.

آدرس بنیاد لوییز ویتون: فرانسه، شهر پاریس، منطقه ۱۶

ساعات بازدید: همه‌روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۶ عصر

 

کاخ ورسای

جاهای دیدنی فرانسه

کاخ ورسای را سه تن از اشراف‌زادگان فرانسوی یعنی لویی چهاردهم، پانزدهم و شانزدهم به‌عنوان محل سکونت خود انتخاب کردند. این کاخ برخلاف دیگر جاهای دیدنی فرانسه در فاصله ۱۰کیلومتری از پایتخت واقع شده است. از ویژگی‌های کاخ ورسای، وجود معماری هماهنگ و یکپارچه در تمامی اجزای داخلی و خارجی این بنا است. کاخ‌آپارتمان‌ها،  سالن‌های باشکوه و مجلل و باغ‌های وسیع و سرسبز از دیدنی‌های کاخ ورسای هستند. در دوران پادشاهی فرانسه از این کاخ به‌عنوان تفرجگاه شکاری و اقامتگاه خانواده سلطنتی استفاده می‌شده است.

آدرس کاخ ورسای: فرانسه، پاریس، شهر ورسای، میدان آرم

ساعت بازدید: همه‌روزه از ساعت ۹ صبح تا ۶  عصر

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
پربازدید

آخرین اخبار

ارسال نظر