اطلاعات جاهای دیدنی بلژیک | آشنایی با جاهای دیدنی بلژیک

معرفی جاهای دیدنی بلژیک | جاهای دیدنی بلژیک + عکس

جاهای دیدنی بلژیک شامل مکان‌ های تاریخی و طبیعت زیبای این کشور می‌شود. برای سفربه این کشور زیبا با ویکی گردی همراه شوید.

معرفی جاهای دیدنی بلژیک | جاهای دیدنی بلژیک + عکس

جاهای دیدنی بلژیک شامل مکان‌های تاریخی و طبیعت زیبای این کشور می‌شود و یکی از زیباترین ها در قاره اروپا به حساب می آیند. اگر به تاریخ جنگ‌ های جهانی علاقه‌ مند باشید در بلژیک موزه‌ ها و اماکن زیادی وجود دارد که می‌توانید در طول سفرتان از آنها بازدید کنید و با آثار به‌ جامانده از جنگ و وقایع مهم آن آشنا شوید. این کشور، میزبان مقر اتحادیه‌ی اروپا هم هست. اما بیش از اینها، بسیاری از مسافران جاهای دیدنی بلژیک به شوق تماشای آثار تاریخی دیدنی، طبیعت زیبا و البته شکلات و سیب‌زمینی سرخ کرده به بلژیک سفر می‌کنند. می بینید؟ این کشور یکی از بهترین گزینه ها برای سفر است. پس برای سفری کوتاه و مهیج به بلژیک با ویکی گردی همراه شوید و با جاهای دیدنی بلژیک آشنا شوید.

اتومیوم

جاهای دیدنی بلژیک

«اتومیوم» (Atomium) سازه‌ای مدرن و بی‌نظیر در شهر «بروکسل» (Brussels) بلژیک است که نمادی از اقتدار این کشور بعد از جنگ جهانی دوم است. ساخت این شاهکار عظیم با ایده رویایی «آندره واترکین» (André Waterkeyn) در سال ۱۹۵۸ آغاز شد. سازه اتومیوم نمادی از اقتدار کشور بلژیک را بعد از جنگ جهانی دوم به نمایش می گذارد. اتومیوم از ۹ گلوله فولادی با ۲۰ لوله که بهم متصل شده‌اند ساخته شده‌است. الگوی این سازه از ساختار اتم است که ۱۶۵ میلیارد بار بزرگ شده است. ظرفیت کل کره‌ها نزدیک به ۸۰۰ نفر است و در هر یک از گوی‌ها امکانات بسیاری برای بازدیدکنندگان فراهم شده ‌است. این نماد زیبا و باشکوه که همچون تاجی در شهر بروکسل می‌درخشد، سالانه توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده ‌است.

 

گلخانه سلطنتی لایکن

جاهای دیدنی بلژیک

عمارتی با معماری «هنر نو» (Art Nouveau) با فضایی سرسبز و اعجاب‌انگیز که با رایحه خوش گل‌ها همراه است همه با هم در «گلخانه سلطنتی لایکن» (The Royal Greenhouses of Laeken) جمع شده ‌اند. این مجموعه زیبا در «قلعه سلطنتی لایکن» (Royal Castle of Laeken) در شمال بروکسل قرار دارد و تنها در یک دوره دو هفته‌ای در ما‌ه‌های آوریل و مه که تمام گل‌ها باز شده‌اند برای عموم باز است. اگر به دنبال مکانی زیبا و سرسبز هستید که بهشت زمینی را در آن برای شما تداعی ‌کند، بازدید از این گلخانه را در فصل بهار از دست ندهید.

 

واترلوی ناپلئون

جاهای دیدنی بلژیک

نبرد «واترلو» (Waterloo) نبردی تاریخی است که در سال ۱۸۱۵ میلادی در نزدیکی منطقه واترلو در بلژیک انجام گرفت. این نبرد آخرین نبرد ناپلئون بود که با شکست سختی برای فرانسه همراه بود. سالانه صدها نفر گرد هم جمع می‌شوند تا به بازآفرینی شکست ناپلئون در این دشت بپردازند. یادبودهای بسیاری از این نبرد در این محل ساخته شده است که مهمترین آن «تپه شیر» (Lion’s Mound) است که در مرکز میدان نبرد قرار دارد. در راس این تپه مخروطی، شیری قرار دارد که زیر پنجه راست آن کره‌ای که نشان‌دهنده پیروزی جهانی است قرار دارد. نبرد واترلو الهام‌ بخش بسیاری از آثار هنری بوده است.

 

میدان گرند پلاس

جاهای دیدنی بلژیک

در اروپا میادین قرون وسطایی بسیاری استادانه ساخته شده است اما در میان آن‌ها «گرند پلاس» (Grand Place) که در مرکزی‌ترین قسمت شهر بروکسل قرار دارد درخشندگی بیشتری دارد. اطراف این میدان را بناهای تاریخی با معماری زیبا با قدمتی دیرینه در برگرفته‌ است. شاهکارهای هنری که هر یک از ساختمان‌های اطراف دارد گرند پلاس را به مکانی پربازدید تبدیل کرده است. هر دو سال یکبار در ماه آگوست فرش باشکوهی از گل در این میدان به مدت چند روز طراحی و پهن می‌شود که توجه بسیاری از علاقه‌مندان و گردشگران را به خود جلب می‌کند.

 

خانه‌های طراحی شده از ویکتور هورتا

جاهای دیدنی بلژیک

«خانه‌های شهری بزرگ اثر ویکتور هورتا» (Major Town Houses of Victor Horta) مجموعه‌ای از چهار خانه در شهر بروکسل بلژیک است که در فهرست جهانی یونسکو قرار دارد. ویکتور هورتا معمار و طراح بلژیکی است که در سبک هنر نو پیشگام بود. او در سال ۱۸۶۱ در شهر «خنت» (Ghent) بلژیک به دنیا آمد و سال‌های بسیاری به عنوان معمار در پاریس فعالیت ‌کرد. چهار خانه طراحی شده از ویکتور هورتا در فهرست جهانی یونسکو قرار دارد. اولین نمونه خانه طراحی شده از سبک هنر نو «Hôtel Tassel» است که در سال ۱۸۹۳ طراحی شد. دومین خانه طراحی شده که در لیست یونسکو قرار دارد «Hôtel Solvay» که بین سال‌های ۱۸۹۵-۱۹۰۰ ساخته شده است می‌باشد و یونسکو آن را خاص‌ترین و نام‌آورترین اثر هرتو می‌داند. بناهای دیگر «Hôtel van Eetvelde» و «Maison & Atelier Horta» است که اثر آخر، موزه‌ای از آثار و زندگی‌نامه خود هرتو است که زمانی خانه وی نیز بوده است.

 

کلیسای جامع سنت باوو

جاهای دیدنی بلژیک

«کلیسای جامع سنت باوو» (Saint Bavo’s Cathedral) در شهر خنت بلژیک قرار دارد. این کلیسای شگفت‌انگیز با پنجر‌ه‌های رنگارنگ یکی از زیباترین بناهای تاریخی با سبک‌های معماری مختلف است که یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم شهر خنت به حساب می‌آید. بسیاری از آثار هنری معروف جهان در این کلیسا نگهداری می‌شود. نقاشی‌های دیواری باشکوه و آثاری همچون «ستایش بره عارف» (The Adoration of the Mystic Lamb) اثری از برادران «ون ایک» (Van Eyck) جذابیت این کلیسا را برای گردشگران بیشتر کرده است.

 

باسیلیکای خون مقدس

جاهای دیدنی بلژیک

در گوشه‌ای از میدان بورگ (Burg) در شهر تاریخیِ بروژ (Bruge)، باسیلیکای تیره رنگ و رومانسک خون مقدس (Holy Blood) خودنمایی می‌کند. این کلیسای شگفت‌انگیز یک یادگار خارق‌العاده را در خود جای داده است؛ شیشه‌ای کوچک که گفته می‌شود حاوی خون عیسی مسیح است و هرروز برای عبادت بیرون آورده می‌شود.

 

برج ناقوس

جاهای دیدنی بلژیک

بالا رفتن از ۳۶۶ پله‌ی برج ناقوسِ بروژ (The Bruges Belfry) بهترین روش برای آشنایی بیشتر با مرکز شهر ونیز شمال (Venice of the North’s) و تماشای خیابان‌های سنگفرش شده‌ی قرون وسطایی است.

 

هالربوس یا جنگل آبی

جاهای دیدنی بلژیک

جنگل‌های بهاری با گل‌های استکانی آبی رنگ تنها متعلق به بریتانیا نیستند. این جنگل‌ها در سراسر اروپا وجود دارند. جنگل‌های آبی یا هالِربوس (Hallerbos) منظره‌ای دوست‌داشتنی را برای‌تان به نمایش می‌گذارند. زمان‌بندی در بازدید از این جنگل‌ها بسیار اهمیت دارد زیرا این گل‌های بنفش و زیبا در ماه‌های آوریل و مِی باز می‌شوند و تنها چند هفته فرصت دارید به تماشای آن‌ها بروید.

 

پروژه بوفورت

جاهای دیدنی بلژیک

از زمان آغاز پروژه‌ی بوفورت (Beaufort Project) تاکنون شهرهای ساحلی بلژیک ظاهری سورئال پیدا کرده‌اند؛ از سنگ‌های عظیم و نارنجی رنگ آرن کوئینز (Arne Quinze) گرفته تا سلف پرتره‌ی جان فابر (Jan Fabre) که این هنرمند را سوار بر یک لاک‌پشت برنزی عظیم نشان می‌دهد. این آثار هنری استثنایی که در پایان سه سالانه‌ی هنرهای عمومی جایگاهی دائمی را از آن خود ساخته‌اند، سواحل این کشور را به مکان‌هایی جالب و هیجان‌انگیز برای گشت‌وگذار تبدیل کردند.

 

موزه کورتیوس

جاهای دیدنی بلژیک

موزه‌ گراند کورتیوس (The Grand Curtius Museum) ممکن است معروف‌ترین موزه‌ی بلژیک یا یکی از موزه‌های شناخته‌شده‌ی این کشور نباشد اما این موزه در شهر لیژ بهشتی برای افرادی است که به تاریخ و مردم‌شناسی علاقه دارند. اشیا باستانی زیادی در این موزه نگه‌داری می‌شوند و در معرض نمایش قرار می‌گیرند. این اشیا داستان و تاریخچه‌ی بشریت و تکامل آن در عصرهای مختلف را به‌طور مفصل و جامع بازگو می‌کنند.

 

شهر دوربی

جاهای دیدنی بلژیک

دوربی (Durbuy)، این شهر کوچک و زیبا در منطقه‌ی جنگلی آردنس (Ardennes) در نزدیکی رودخانه‌ی اورت (Ourthe) قرار گرفته است. دوربی که انگار از دل کتاب‌های داستان بیرون آمده است به‌عنوان کوچک‌ترین شهر جهان شناخته می‌شود. این شهر مکانی ایده‌آل برای کوه‌نوردی و پیاده‌روی‌های طولانی و کایاک‌سواری است. همچنین می‌توانید در این شهر از کارخانه‌ی مربا و پارک جذاب و دلفریبش دیدن کنید.

 

خانه روبنز

جاهای دیدنی بلژیک

پیتر پاول روبنز (Peter Paul Rubens) مردی با استعدادهای فراوان بود. این حقیقت زمانی‌که به آتلیه‌ی او در آنتورپ (Antwerp) که توسط خودش طراحی شده است، بروید برای‌تان آشکار خواهد شد. خانه روبنز (Rubenshuis) به سبک ایتالیایی طراحی شده است و زندگی هنری و شخصی این نقاش را به نمایش می‌گذارد.

 

موزه MAS

جاهای دیدنی بلژیک

موزه‌ شگفت‌انگیز (MAS) در آنتورپ، یکی از شهرهای ساحلی بلژیک و دومین بندر بزرگ اروپا قرار گرفته است. این شهر پایتخت دیدنی‌های جالب در بلژیک محسوب می‌شود. این موزه به تولد دوباره‌ی محله‌ی قدیمی هِت آیلانژ (Het Eilandje) کمک بزرگی کرد. از بلوار افقی موزه بالا بروید و منظره‌ای پانوراما از جالب‌ترین محله‌‌های آنتورپ تماشا کنید.

 

برج خنک کننده و متروکه آی ام

جاهای دیدنی بلژیک

زمانی که صحبت از گشت‌وگذار ماجراجویانه‌ی گردشگران به میان می‌آید، نیروگاه آی اِم (IM) در شارلروا (Charleroi) حرف زیادی برای گفتن دارد. ورود به برج خنک‌کننده و بسیار بلند این نیروگاه و تماشای فضای داخلی آن که اکنون با خزه پوشیده شده است، لرزه بر اندام شما خواهد انداخت. نگهبانان اغلب در محوطه حضور دارند تا از رفتن گردشگران به ساخت‌وسازهای قدیمی جلوگیری کنند. زیرا امنیت آن‌ها در صورت ورود به این مکان‌ها به خطر خواهد افتاد.

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
پربازدید

آخرین اخبار

ارسال نظر