معرفی بهتری جاهای دیدنی رشت که نباید از دست داد | بازدید از بهترین جاهای دیدنی رشت

جاهای دیدنی رشت که نباید از دست دهید | بهترین جاهای دیدنی رشت + عکس و آدرس

رشت به‌خاطر آب ‌و‌هوای معتدل و مطبوع، طبیعت منحصر‌به ‌فرد و همچنین جاذبه‌های تاریخی‌ و طبیعی اش، در میان توریست‌ها از شهرت زیادی برخوردار است. ویکی گردی در این مقاله بهترین جاهای دیدنی رشت را که گذشتن از آن ها ممکن نیست برایتان لیست کرده است.

جاهای دیدنی رشت که نباید از دست دهید | بهترین جاهای دیدنی رشت + عکس و آدرس

جاهای دیدنی رشت که بخش های طبیعی و تاریخی را در برمی گیرد، از تنوع زیادی برخوردار است و ساعت ها شما را سرگرم و مجذوب خود می کنند. جاهای دیدنی رشت که سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کنند در بین گردشگران بسیار محبوبند و گردشگران برای بازدید از جاهای دیدنی رشت از نقاط مختلف کشور و حتی خارج از کشور به رشت سفر می کنند. ویکی گردی در این مقاله جاهای دیدنی رشت که نباید از دست دهید را جمع آوری و به همراه اطالاعات آن ها به شما معرفی کرده است. پس با ویکی گردی همراه باشید.

سبزه میدان رشت

جاهای دیدنی رشت

سبزه میدان رشت از دیدنی های رشت و میادین قدیمی این شهر است که در نزدیکی میدان شهرداری قرار دارد. حال‌و‌هوای نوستالژیک میدان برای گردشگران جذابیت خاصی دارد. در قسمت‌های مختلف پارک نیز سردیس‌هایی از مشاهیر گیلان جای گرفته‌اند. در روزهای غیربارانی افراد زیادی از اهالی شهر در میدان جمع می‌شوند و با گپ و بازی، ساعات فراغت خود را می‌گذرانند. سبزه میدان سابقا سبزه‌ زاری بود که بین دو محله استاد سرا و محله کیاب رشت واقع شده بود. این سبزه‌ زار تا محله چمارسرا امتداد داشت. ابتدای این سبزه‌ زار یک آبگاه قرار گرفته بود و در کنار آن، گورستانی که مجرمان را پس از اعدام در آن به خاک می سپردند. سبزه میدان رشت امروزه با مساحت ۲۹ هزار و ۷۰۰ متر مربع دارای فضای سبزی جذاب و دوست‌داشتنی است. در جای‌جای آن افرادی دیده می‌شوند که در حال بازی شطرنج و دومینو هستند. تندیس‌هایی از مشاهیر گیلان نیز در قسمت‌های مختلف میدان نصب شده‌اند که برخی از آن‌ها شامل شیون فومنی، پروفسورفضل‌الله رضا، دکتر محمود بهزاد، پروفسور مجید سمیعی و پروفسور حسن اکبرزاده می‌شود. سبزه میدان رشت در قسمت غربی شهر قرار دارد و در نزدیکی میدان شهرداری واقع شده است. خیابان‌های لاکانی، بیستون و استادسرا به این میدان ختم می‌شوند. خیابان علم الهدی نیز سبزه میدان و میدان شهرداری را به یک‌دیگر متصل می‌کند.

آدرس سبزه میدان رشت : ایران، استان گیلان، رشت، نزدیکی میدان شهرداری.

 

بازار رشت

جاهای دیدنی رشت

از جذاب‌ترین بخش‌های شهر رشت برای غیربومی‌ها بازار قدیمی رشت است. بازار رشت دارای موارد مختلفی می باشد که می توان به کاروانسرا ها، میادین بزرگ و کوچک، چهارسوق ها و… اشاره نمود. معماری به کار برده شده در کاروانسراها و طاق های موجود در بازار حتما شما را جذب خواهد کرد. هم چنین شما می توانید در هر نقطه از این بازار بخش های مختلفی را ببینید که هر کدام از آن ها جذابیت های فرهنگ این منطقه را نشان می دهند. طاقی های بزرگ و کوچک و دوازده عدد کاروانسرای دیگر همگی در بافت 24 هکتاری جای گرفته اند و با راسته های مختلف به یکدیگر مرتبط می باشند. تمامی این موارد در زمان قاجار و ابتدای پهلوی تاسیس شده اند. طاقی بزرگ بازار در سال 1321 در راسته زرگرها ساخته شده است. در سفر به رشت با رفتن به بازار رشت تجربه ای متفاوت خواهید داشت و یک خاطره زیبا از آن در ذهنتان ثبت می شود. شما می توانید بعد از دیدن جاذبه های گردشگری رشت برای خرید آن چه نیاز دارید به بازار سنتی رشت رفته و سوغات یا خرید خود را انجام دهید. در این بازار می توانید انواع ماهی ها و محصولات کشاورزی دیگر را در کنار دیگر اجناس موجود تهیه نمایید. این بازار نه تنها مکانی مناسب برای خرید و گشت و گذار است بلکه محیط مناسبی برای بازدید از کاروانسراهای قدیمی نیز می باشد.

 آدرس بازار بزرگ رشت : ایران، استان گیلان، رشت، مرکز شهر، میدان شهرداری، خیابان امام خمینی، بازار سنتی.

 

میدان شهرداری رشت

جاهای دیدنی رشت

رشت به‌عنوان شهر اولین‌های ایران شناخته می‌شود. شهری که در آن اولین شهرداری و اولین کتابخانه ملی ایران ساخته شد. غیرممکن است به رشت سفر کرده باشید و برای بازدید میدان شهرداری رشت و قدم زدن میان بخش بزرگی از تاریخ این شهر وقت نگذارید. ساختمان‌هایی با معماری متفاوت، دیوارهای سفید و سقف‌های قرمز رنگ شما را مجذوب خود خواهند کرد. زمانی‌که باران ببارد، این منطقه حال و هوای دیگری دارد، صدای باران و صدای زنگ ساعت کاخ شهرداری با هم آمیخته شده و نوایی منحصربه‌فرد در گوش شما طنین‌انداز خواهد شد. پیشنهاد می‌کنیم حتماً شب میدان شهرداری را ببینید، رقص نورها و هوای خنک بهترین لحظه‌ها را برای شما خواهد ساخت. میدان شهرداری رشت تا پیش از اینکه توسط اداره بلدیه به‌عنوان محلی برای احداث ساختمان جدید شهرداری انتخاب شود، تپه‌ای بود که روی آن مقبره آقا سید جعفر قرار داشت. آغاز به کار ساخت این میدان و ساختمان‌های مهم اطراف آن از سال ۱۳۰۴ آغاز شد و تا سال ۱۳۲۰ ادامه داشت. در ۱۶ سال ساختمان‌هایی چون کاخ شهرداری، هتل ایران و کتابخانه در میدان شهرداری رشت ساخته شد.در میان تمامی ساختمان‌های ساخته شده در میدان شهرداری رشت، ساختمان شهرداری با آن ساعت زیبا به نمادی از شهر رشت تبدیل شد. این میدان که تقریباً در وسط شهر شهر رشت قرار دارد تماماً سنگفرش شده و تردد هرگونه وسیله نقلیه موتوری در این محوطه ممنوع است.

آدرس میدان شهرداری رشت: ایران، گیلان، رشت، میدان شهرداری.

 

موزه رشت

جاهای دیدنی رشت

موزه شهر رشت سابقاً خانه میرزا حسین خان کسمائی آزادیخواه، شاعر و روزنامه نگار معروف و از رجال دوره مشروطیت و نهضت جنگل بود که در سال ۱۳۴۹ توسط وزارت فرهنگ و هنر جهت تبدیل به موزه خریداری شد و امروزه به‌عنوان یکی از جاهای دیدنی رشت شناخته می‌شود. بخشی از این بنا در دهه ۵۰ با نظارت وزارت ارشاد اسلامی در مدت ۶ ماه، تبدیل به موزه شد. موزه رشت از دو بخش مردم‌شناسی و باستان‌شناسی تشکیل شده است. بخش مردم‌شناسی از صحنه‌های بازسازی شده از زندگی مردم و تندیس بومی گیلان تشکیل شده است و بخش باستان‌شناسی موزه به اشیا و آثار باستان‌شناسی کشف شده در نقاط مختلف گیلان به ویژه تپه‌های مارلیک رودبار، تالش، دیلمان و ... اختصاص دارد. یک گورستان باستانی و مجموعه سنگ قبرها نیز در این بخش قرار دارد.

آدرس موزه رشت : گیلان - رشت خیابان طالقانی(بیستون)، روبروی زایشگاه دکتر فامیلی.

 

پارک جنگلی سراوان

جاهای دیدنی رشت

ترکیبی از آب و درخت را تجسم کنید؛ درختانی بالابلند و دریاچه‌ای پوشیده از خزه‌؛ تصویری رویایی‌ است. هر جور که حساب بکنید، به دیدنش می‌ارزد. می‌ارزد که یک روز، شال و کلاه کنید و پا در رکاب سفر بگذارید و راهی رشت بشوید تا پارک جنگلی سراوان را از نزدیک ببینید.این پارک زیبا و رویایی را با لقب اولین موزه روستایی ایران می‌شناسند و از قدیمی‌ترین عرصه‌های جنگلی رشت است که به‌خاطر گونه‌های متنوع گیاهی که دارد، در ایران و جهان کم‌نظیر است. پارک سراوان در جنگلی به مساحتی بیش از یک و نیم هکتار قرار گرفته‌ است که ۲۱۰ هکتار آن حفاظت شده است. سایر بخش‌های جنگل سراوان برای تفرج در این منطقه مناسب هستند. تنوع پوشش جانوری و ﭘﺮﻧﺪﮔﺎن ﮔﻮﻧﺎﮔﻮﻧﯽ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﻗﺮﻗﺎول، ﮐﺒﮏ، دارﮐﻮب، ﺟﻐﺪ ﺟﻨﮕﻠﯽ، ﺧﺮﮔﻮش، راﺳﻮ، ﺧﺰﻧﺪﮔﺎن و ﺣﺸﺮات ﻣﺘﻨﻮع از یک ‌سو و درختان بلوط، ممرز و انجیلی، گونه‌های توسکا و اوجا، کاج تدا و کاج سیلوستریس و سرو نقره‌ای و زربین، این منطقه را به موزه‌ای بی‌نظیر از اقلیم ایران تبدیل کرده است.

آدرس پارک جنگلی سراوان : ایران، استان گیلان، رشت، کیلومتر ۱۷ اتوبان رشت قزوین، ضلع غربی اتوبان، سمت چپ ورودی فاز دوم پارک جنگلی سراوان.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
پربازدید

آخرین اخبار

ارسال نظر