معرفی پیست های اسکی ایران | اطلاعات پیست های اسکی

پیست های اسکی ایران + عکس و آدرس | همه چیز درباره پیست های اسکی

پیست های اسکی ایران، یکی از پرطرفدارترین مکان های این کشور چهارفصل در فصل پاییز و زمستان است. برخی از پیست های اسکی ایران جزو بهترین پیست های اسکی در خاورمیانه به حساب می آیند.

 پیست های اسکی ایران + عکس و آدرس  | همه چیز درباره پیست های اسکی

انتخاب بهترین پیست های اسکی ایران تا حدی وابسته به مکان زندگی یا مقصد سفرتان و انتظاراتی که از  پیست های اسکی دارید است. برای مثال اگر هدف شما از سفر فقط اسکی کردن است، فاصله پیست اسکی باید تا محل اقامت شما کم باشد، بنابراین بهتر است پیستی را انتخاب کنید که اقامتگاه داشته باشد.اگرچه با توجه به امکانات پیست‌ها، می‌توان پیست‌های دیزین، پولادکف و سپیدان را بهترین پیست های اسکی ایران دانست، اما در ادامه تمام پیست‌های مطرح کشورمان را همراه با امکاناتی که دارند معرفی می‌کنیم تا بتوانید بهترین پیست اسکی ایران را انتخاب کنید.

پیست اسکی دیزین

پیست های اسکی

دیزین را می توان مهم ترین پیست اسکی ایران و خاورمیانه دانست که در شهر کرج، استان البرز قرار دارد. پیست دیزین اولین پیست اسکی کشورمان محسوب می‌شود که فدراسیون جهانی اسکی آن را برای برگزاری مسابقات رسمی تایید کرده است.فاکتورهایی مانند: شیب و درازای مسیر، امکانات لوکس و رفاهی و …، از دلایل اصلی انتخاب این پیست برای میزبانی چندین مسابقه معروف بوده است؛ از این جهت این پیست به عنوان یکی از بهترین پیست های اسکی ایران شناخته می‌شود.

 

پیست اسکی شمشک

پیست های اسکی

شمشک یکی از بهترین مناطق برای اسکی در ایران است و پس از دیزین به عنوان یکی محبوب‌ترین پیست‌ها از نگاه فدراسیون به شمار می‌رود. این پیست با شمال شرق تهران 57 کیلومتر فاصله دارد و جزو منطقه شمیران و در فاصله اندکی از روستای شمشک قرار گرفته است.پیست اسکی شمشک 950 متر طول دارد و ارتفاع آن 2550 تا 3050 متر بالاتر از دریاست. نور افکن های موجود در این پیست امکان اسکی در شب را نیز فراهم کرده اند.این مجموعه به ۲ تله اسکی چکشی، ۳ تله اسکی بشقابی و ۲ تله سیژ مجهز است.همچنین پیست اسکی شمشک دارای  2هتل زیبا برای اقامت شبانه شما است.

 

پیست اسکی توچال

پیست های اسکی

پیست توچال در انتهای خیابان ولنجک و در منطقه شمیرانات قرار گرفته و 3 پیست مجزا دارد.اولین پیست از ارتفاع ۳۸۵۰ متری آغاز شده و تا هتل که در ارتفاع ۳۵۵۰ قرار گرفته ادامه می یابد. در واقع طول پیست ۱۲۰۰ متر است. این پیست جزو اولین پیست های اسکی ایران است که با برف پوشیده می شود و از اواسط پاییز قابل استفاده می باشد.پیست دوم در دامنه غربی قرار گرفته و 900متر طول دارد. ارتفاع این پیست 3550 تا 3750 متر است. پیست سوم که حدفاصل ایستگاه هفتم تا پنجم قرار گرفته، حدود 5500 متر طول و 2940 تا 3750 متر ارتفاع دارد.همچنین این پیست دارای 3خط تله کابین، 3خط تله سیژ و یک خط تله اسکی است که خط تله کابین آن یکی از طولانی ترین خطوط تله کابین پیوسته در دنیا است.

 

پیست اسکی آبعلی

پیست های اسکی

پیست آبعلی با قدمتی بیش از 60سال، یکی از قدیمی ترین پیست های اسکی ایران است. این پیست در جاده هراز، در نزدیکی شهر آبعلی در استان تهران قرار دارد.پیست اسکی آبعلی با 2650متر ارتفاع دارای یک خط تله کابین 5خط تله اسکی بشقابی، یک خط تله سیژ و 3خط تله اسکی چکشی است.

 

پیست اسکی دربندسر

پیست های اسکی

لذت بارش برف تنها به برف بازی و از آن مهم‌تر تعطیلی مدارس ختم نمی‌شود! این تجربه‌ای است که از اسکی در ارتفاعات دربندسر برای هر فردی رقم خورده است.دربندسر یکی از بزرگترین پیست اسکی ایران است که برای هر نوع سلیقه و مهارتی، بخش‌های متنوعی در نظر گرفته است. به طور متوسط ابن پیست برای افراد مبتدی ۲۵ درصد، برای افرادی که به طور پیشرفته اسکی می‌کنند ۵۰ درصد و برای حرفه‌ای‌هایی که به طور مستمر به این ورزش می‌پردازند، ۲۵ درصد از زمین‌های دربنسر را در نظر گرفته است.پیست اسکی دربندسر دارای امکاناتی همچون: ۳ دستگاه تله سیژ، یک دستگاه تله‌ اسکی بشقابی، یک دستگاه تله‌ کابین ۱۲ نفره و دو دستگاه تله اسکی چکشی است. علاوه بر این موارد، پیست اسکی شبانه نیز از جمله امکانات مهم دربنسر به شمار می‌آید و این پیست را از بقیه همتایان خود، خاص می‌کند.

 

پیست اسکی پولادکف

پیست های اسکی

بد نیست کمی از تهران و پیست‌های اسکی آن فاصله بگیریم و به سراغ یکی از شهرهای خوش آب و هوای ایران برویم. شیراز این شهر شعر و ادب ایرانی را که فقط در اردیبهشت نباید دید! اگر سری به پیست پولادکف بزنید متوجه حرف ما می‌شوید که چرا این پیست یکی از بهترین پیست های اسکی ایران است.پولادکف یکی از محبوب‌ترین پیست های ایران است که در حوالی شهرستان سپیدان و حوالی شیراز واقع شده است. این پیست دارای امکاناتی همچون: هتل چهارستاره، رستوران‌، تله کابین، زیپ‌ لاین، ۸ دستگاه موتور برفی و دو دستگاه تله اسکی به طول ۱۶۰۰ متر است؛ همچنین پس از پیست اسکی دیزین، پولادکف به عنوان بزرگترین پیست اسکی ایران شناخته می‌شود که در سال‌های اخیر، به عنوان دومین پیست بین‌المللی اسکی کشورانتخاب شده است.

 

پیست اسکی فریدون‌ شهر

پیست های اسکی

پیست اسکی فریدون‌ شهر، یکی دیگر از پیست های اسکی ایران است که در نزدیکی شهر اصفهان واقع شده است و به هنگام بارش برف دیدن دارد.پیست اسکی فریدون شهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب شهر اصفهان واقع شده است و متاسفانه تنها پیست مجهز این استان محسوب می‌شود.مهم‌ترین امکانات این مجموعه که در طی روز به آن احتیاج پیدا خواهید کرد شامل: دستگاه برف‌کوب، تله سیژ، بالابر بشقابی و زیپ‌لاین می‌شود؛ علاوه بر این، پیست اسکی فریدون شهر دارای یک رستوران، پارکینگ با ظرفیت ۱۵۰۰ خودرو و واحدهای اقامتی متنوع است.اگر هم به تازگی به این ورزش هیجان‌انگیز علاقه‌مند شده‌اید، مدرسه اسکی این مجموعه را از دست ندهید، مربیان حرفه‌ای پیست اسکی فریدون‌ شهر شما را راهنمایی خواهند کرد.

 

پیست اسکی خوشاکو

پیست های اسکی

اگر کمی از پایتخت و مرکز ایران زمین فاصله بگیریم و به سمت شمال کشور عزیزمان پیش برویم، با یکی از محبوب‌ترین پیست های اسکی ایران یعنی پیست اسکی خوشکا روبه‌رو خواهیم شد.پیست اسکی خوشکا در ارومیه و درست در دل یکی از مناطق برف‌گیر به نام راژان واقع شده است و هر ساله گردشگران فراوانی را به خود جذب می‌کند. البته ناگفته نماند که به خاطره عدم وجود زیرساخت‌های مناسب، این پیست به هنگام بارش‌های فراوان تعطیل می‌شود.جالب است بدانید که در حوالی خوشکا، دو پیست دیگر به نام‌های سهند و آلوارس نیز وجود دارد و متوسط زمانی که می‌شود از خوشکا به این پیست‌ها رسید به ترتیب، ۳ و ۵ ساعت است.

 

پیست اسکی چلگرد (کوهرنگ)

پیست های اسکی

در فصل زمستان، دامنه‌های زاگرس پر از برف یکدست سپیدی می‌شود که شما را به یک اسکی هیجان انگیز دعوت می‌کند. پیست اسکی چلگرد یکی از مهمترین پیست های اسکی ایران در بخش‌های مرکزی و درست در دل شهرکرد محسوب می‌شود که از امکانات ویژه‌ای برخوردار است.برف‌کوب، تله اسکی و دستگاه‌های بالابر به طول ۲۰۰ متر از جمله امکانات این مجموعه است.

 

پیست اسکی آلوارس

پیست های اسکی

در سرعین اردبیل پیستی به نام آلوارس وجود دارد که به هنگام زمستان، اسکی کردن در آن بسیار هیجان انگیز است. این پیست در دامنه کوه سبلان قرار دارد و به عنوان یکی از بزرگترین پیست های ایران شناخته می‌شود.این پیست دارای امکاناتی همچون: تله سیژ، بالابر و … است. یکی از نکات بسیار مهمی که درباره این پیست وجود دارد، آموزش اسکی آن است. به جرا ت می‌توان گفت که در آلوارس هزینه یادگیری اسکی نسبت به دیگر پیست‌های دیگر کم‌تر است.

 

پیست اسکی کاکان (دنا)

پیست های اسکی

پیست اسکی دنا که با نام پیست اسکی کاکان نیز شناخته می شود، در ۱۸ کیلومتری شهر یاسوج واقع شده و  ۱۵۰۰ متر طول و ۶۰۰ متر عرض دارد؛ در نتیجه جزو پیست های اسکی وسیع ایران محسوب می شود. امکانات متنوع این پیست، همچون تله اسکی بشقابی، پیست کوب، خوابگاه و رستوران به همراه مربیان آن را برای آموزش بسیار مناسب کرده و پیست اسکی فعال در نیمه جنوب کشور است. از این پیست اسکی در فصل زمستان تا اوایل بهار می توان استفاده کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۲ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر