رستوران های گیلان

رستوران های گیلان | معرفی بهترین رستوران های گیلان

گیلان علاوه بر طبیعت و دریا و جنگل، غذاهای بسیار هیجان انگیز و خوشمزه‌ای هم دارد. اگرچه که همیشه غذاهای خانگی طعم و عطر دیگری دارند، اما شما می‌توانید طعم و کیفیت اصلی غذاهای محلی و سنتی را در بهترین رستوران های گیلان امتحان کنید.

رستوران های گیلان | معرفی بهترین رستوران های گیلان

گیلان از جمله شهرهایی می باشد که از تنوع غذایی بسیار بالایی برخوردار است تا جایی که در سال 1394 نام گیلان به عنوان شهر خلاق و متنوع خوراک شناسی در یونسکو به ثبت رسید.پیشینه هر شهری را می توان از غذاهای محلی آن تشخیص داد.رستوران های گیلان با حفظ سنت های این شهر، غذاهای محلی این شهر را با کیفیت بالا به گردشگران ارایه می دهند.رستوران های گیلان از تنوع زیادی برخوردارند.برای آشنایی با بهترین رستوران های گیلان در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

رستوران خاور خانم چابکسر

بعید است بحث درباره غذاهای گیلانی و بهترین رستوران های گیلان باشد و اسمی از رستوران خاورخانم نشنیده باشید.رستوران خاورخانم که در روستای سرولات شهرستان چابکسر قرار دارد، چندین سال است که به تنهایی به عنوان یکی از جاذبه‌های بخش چابکسر، شهرستان رودسر استان گیلان است.مهمترین علت محبوبیت و شهرت رستوران خاورخانم، کیفیت بالای غذاها است به طوری که در این رستوران، همه‌ی غذاها، طعم غذای خانگی و محلی را دارد و خبری از غذاهای رستورانی پرچرب و سریع نیست.رستوران خاورخانم یکی از معدود رستوران‌هایی است که نمی‌توان گفت برای کدام غذا معروف است؛ چرا که تقریبا همه‌ی غذاها و پیش‌خوراک و دسرهای این رستوران، می‌توانند بهترین غذای آن‌جا باشند.

گیلان

شما در رستوران خاورخانم، علاوه بر طعم خانگی، فضا و صمیمیت حضور در خانه‌ی یک خانم گیلانی را تجربه می‌کنید و تمامی کارکنان این رستوران، به همان کیفیت از شما پذیرایی می‌کنند و در تمامی زمان حضور در رستوران خاورخانم، لحظات بسیار شاد و صمیمی و دلنشینی را تجربه می‌کنید.از مجموعه پذیرایی خاورخانم می‌توانید مجموعه کاملی از سوغاتی‌ها و صنایع دستی منطقه را هم تهیه کنید و خاطره سفر به سرولات و رستوران خاورخانم را کامل کنید.

گیلان

آدرس رستوران خاور خانم چابکسر: چابکسر، جاده رامسر، خروجی سرولات، لیمه سرا

رستوران رازقی رشت

رستوران رازقی یکی از رستوران‌های لوکس و شیک شهر رشت است که فضای داخلی بسیار زیبایی دارد و کیفیت غذاها هم همگی در بالاترین سطح ممکن هستند.در رستوران رازقی رشت شما می‌توانید مجموعه متنوعی از بهترین غذاهای محلی گیلان را در کنار مجموعه‌ی کاملی از غذاهای سنتی ایرانی را نوش جان کنید.علاوه بر این‌ها، رستوران رازقی مجموعه‌ی کاملی از غذاهای فرنگی را هم در منوی خود قرار داده تا به این ترتیب، تقریبا هر غذایی را که اراده کنید، در این رستوران زیبای شهر رشت پیدا کنید.رستوران رازقی از نظر سطح قیمتی تا حدودی گران‌قیمت محسوب می‌شود که آن هم به دلیل استفاده از مواد اولیه باکیفیت و تازه و سرآشپزهای حرفه‌ای است که بهترین مواد اولیه را به بهترین غذاها تبدیل می‌کنند.

گیلان

 آدرس رستوران رازقی رشت: خیابان گلسار، بلوار سمیه، نبش خیابان ۱۲۳ قرار دارد.

رستوران محرم رشت

کته کباب یکی از بهترین و معروف‌ترین‌ها در لیست غذاهای شمالی است و رستوران محرم رشت یکی از بهترین رستوران های رشت است که به کته کباب‌های هیجان انگیزش معروف است.بسیاری از اهالی گیلان و مسافرینی که درباره کیفیت کباب نظر تخصصی دارند، کباب‌های رستوران محرم رشت را به عنوان یکی از بهترین‌ها معرفی می‌کنند.در این رستوران انواع غذاهای سنتی گیلانی به همراه غذاهای ایرانی سرو می‌شود.یکی از مهمترین نکاتی که در کیفیت نهایی رستوران محرم رشت تاثیر می‌گذارد، مواد اولیه با کیفیت است که برای تهیه آن‌ها وسواس زیادی به خرج داده می‌شود و باعث می‌شود قیمت غذاهای رستوان محرم رشت بسیار مناسب و به صرفه باشد.کباب ترش، جوجه کباب ترش و جوجه کباب زعفرانی، ماهی سفید و ماهی کولی، فسنجان شمالی و انواع پیش غذاها مانند میرزاقاسمی و باقالی قاتق، با برنج اعلای ایرانی سرو می‌شود.اگر به رشت سفر کردید و یا حتی در هنگام ناهار و شام از این شهر عبور کردید، کباب ترش رستوران محرم را از دست ندهید.

گیلان

آدرس رستوران محرم رشت: بلوار امام خمینی، روبه‌روی دانشکده دندانپزشکی کوچه اداره‌چی.

تلفن: ۳۳۶۶۶۰۹۰-۰۱۳

رستوران حاج مرتضی در بندر انزلی

بندر انزلی رستوران‌های سنتی و فرنگی متعددی دارد، اما اگر هرکسی آدرس رستوران خوب در انزلی را بپرسید، بدون شک همه مسیرها به یک مقصد ختم می‌شود؛ رستوران حاج مرتضی بندر انزلی.رستوران حاج مرتضی علاوه بر کیفیت بالای غذاهایش، به رفتار بسیار مناسب و حرفه‌ای پرسنل و کارکنانش معروف است.در رستوران حاج مرتضی انزلی همه چیز به بهترین شکل ممکن به شما ارائه می‌شود.اگر به دنبال یک وعده غذای جذاب گیلانی، ترکیبی از انواع کباب‌ها، جوجه کباب، مرغ ترش و ماهی صید روز در بندر انزلی هستید، رستوران حاج مرتضی اولین و بهترین انتخاب شما خواهد بود.

گیلان

آدرس رستوران حاج مرتضی در بندر انزلی: بندر انزلی، غازیان، مقابل اداره مخابرات بندرانزلی.

تلفن: ۰۱۳۳۲۲۸۵۰۰.

رستوران نیلوفر آبی بندر انزلی

تالاب انزلی یکی از جذاب‌ترین مکان‌هایی است که در استان گیلان می‌توانید یک وعده غذای جذاب را در آن میل کنید. در این میان رستورانی بر روی تالاب انزلی ساخته شده که از پشت میزتان می‌توانید پرندگان و گیاهان روی تالاب را مشاهده کنید.رستوران نیلوفر آبی انزلی یکی از بهترین رستوران های انزلی است. نکته جالب درباره رستوران نیلوفر آبی انزلی این است که برای رسیدن به آن باید با استفاده از قایق از روی تالاب عبور کنید.در رستوران نیلوفر آبی انواع غذاهای ایرانی و محلی گیلانی سرو می‌شود. اما هنگام انتخاب غذا، حتما درباره ماهی هایی که در آن روز سرو می‌شود سوال بپرسید.تنوع ماهی های رستوران نیلوفر آبی انزلی بسیار بالا است و به دلیل آن که این ماهی‌ها به صورت روزانه صید می‌شوند، لازم است تا حتما درباره ماهی روز سوال بپرسید و یکی از بهترین ماهی های شمالی را در رستوران نیلوفر آبی و روی تالاب زیبای انزلی میل کنید.

گیلان

گیلان

آدرس رستوران حاج مرتضی در بندر انزلی: انزلی، روبه‌روی دادگستری، خیابان استادیوم

تلفن: ۰۱۳۴۴۵۱۴۱۰۰

رستوران سرچشمه رودبار

روبار یکی از زیباترین شهرهای استان گیلان است و رستوران سرچشمه یکی از بهترین رستوران های رودبار است. این رستوران دو شعبه در رودبار و یک شعبه در شهر رشت دارد.شعبه اصلی رستوران سرچشمه رودبار در جاده منجیل واقع شده‌است. در رستوران سرچشمه، علاوه بر غذاهای سنتی گیلانی مانند کباب ترش و میرزاقاسمی و غیره، شما می‌توانید غذاهای سنتی و محلی رودبار را هم امتحان کنید.شامی رودباری یکی از جذاب‌ترین و خوشمزه‌ترین غذاهایی است که تا مدت‌ها طعم آن در خاطرتان باقی خواهد ماند و بدون شک در لیست غذاهای شمالی جایگاه بسیار بالایی خواهد داشت.رستوران سرچشمه معمولا در هنگام ناهار شلوغ می‌شود و بهتر است قبل از شلوغ شدن به رستوران بروید و بهترین میز را انتخاب کنید.علاوه بر شامی رودباری، انواع کباب و جوجه ترش، پیش غذاهای شمالی مانند میرزاقاسمی و باقالی قاتق و همچنین ماهی سفید و قزل آلا و فسنجان شمالی سرو می‌شود.

گیلان

آدرس رستوران سرچشمه رودبار : کیلومتر ۴ جاده رودبار به منجیل

تلفن: ۰۱۳۳۴۶۲۴۰۱۶

رستوران شیلات کیاشهر

نمی‌شود که در مورد بهترین رستوران سنتی گیلان صحبت کنیم و از رستوران شیلات کیاشهر یاد نکنیم. همانطور که از اسم این رستوران مشخص است، در این جا باید به دنبال ماهی مورد علاقه خود باشید.مجموعه‌ای از انواع ماهی‌های جذب و متنوع در کنار غذاهای سنتی گیلان در این رستوران سرو می‌شود. این رستوران علاوه بر فضای داخلی، دارای یک باغچه نسبتا کوچک است که در فصول گرم سال می‌توانید غذای خود را در هوای جذاب کیاشهر میل کنید.رستوران شیلات کیاشهر انواع مختلف ماهی مانند اوزون برون، ماهی سفید، کولی، کفال و ماهی‌های روز را در کنار غذاهای سنتی گیلانی و انواع غذای ایرانی سرو می‌کنید. پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که تمایل داشتید تا یکی از لذیذترین ماهی‌های شمالی را میل کنید، حتما سری به رستوران شیلات کیاشهر بزنید.

گیلان

گیلان

آدرس رستوران شیلات کیاشهر: کیاشهر، خیابان امام خمینی، بالاتر از نیروی انتظامی.

تلفن: ۰۱۳۴۲۸۲۳۴۵۹

رستوران برادران روحی ماسوله

اگر بخواهیم تمامی زیبایی ماسوله را در یک رستوران جمع کنیم، بدون شک رستوران برادران روحی ماسوله شایسته این عنوان خواهد بود.برادران روحی سال‌ها پیش در دل روستای تاریخی و زیبای ماسوله، رستوران کوچکی را راه اندازی کردند که این روزها یکی از خوشمزه‌ترین و بهترین رستوران های سنتی گیلان است.در رستوران برادران روحی ماسوله می‌توانید انواع خوراک‌های گیلانی مانند باقالی اقتق، ترشی تره و میرزا قاسمی را به همراه برنج باکیفیت گیلانی میل کنید.اما رستوران برادران روحی ماسوله به چلو شامی ماسوله معروف است که واقعا یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای سنتی گیلان و ماسوله است.

گیلان

آدرس رستوران برادران روحی ماسوله: گیلان، روستای ماسوله.

رستوران نمونه جوجه محلی

همانطور که گفتیم، رستوران خوب در فومن زیاد است و رستوران دایی بهروز فومن یکی دیگر از آن‌ها است. این رستوران فضای بسیار ساده و صمیمی دارد و خبری از سالن‌های مدرن و شیک و شلوغ نیست.در این رستوران غذاها در ظروف قدیمی سرو می‌شوند و همه چیز شبیه به پذیرایی یک خانواده صمیمی گیلانی است.رستوران دایی بهروز به عنوان یکی از گزینه‌های رستوران خوب در فومن منوی غذایی خیلی متنوعی ندارد، اما در عوض کیفیت غذاهایش بسیار بالا است.کته کباب، شامی ماسوله‌ای و غذاهای سنتی گیلان منوی این رستوران را تشکیل می‌دهند که کتاب کباب و شامی ماسوله‌ای طرفداران بسیار زیادی دارد.

گیلان

گیلان

آدرس رستوران نمونه جوجه محلی: فومن، خیابان کاشانی.

رستوران و سفره‌خانه سنتی بامداد

یکی دیگر از رستوران های خوب ماسوله سفره خانه سنتی بامداد است. این سفره خانه که در بخش مرتفع ماسوله قرار دارد، منظره بسیار زیبایی را در پیش چشم شما به نمایش می‌گذارد و لذت میل کردن یک غذای خوشمزه و یک استکان چای در این فضا، هرگز از ذهن شما پاک نمی‌شود.در رستوران بامداد ماسوله که یکی از بهترین رستوران های سنتی گیلان است، انواع غذاهای ایرانی، دیزی و البته غذاهای سنتی گیلان مانند شامی مساوله‌ای، ترش تره، کباب ترش و چلوماهی به همراه انواع دسر و نوشیدنی در رستوران و سفره خانه سنتی بامداد ماسوله سرو می‌شود.

گیلان

گیلان

آدرس رستوران و سفره‌خانه سنتی بامداد : ماسوله، طبقه سوم بازارچه سنتی.

رستوران زیتون رودبار

رودبار به زیتون‌های بسیار خوشمزه و باکیفیتش معروف است و رستوران زیتون رودبار هم به غذاهای متنوع و لذیذش. این رستوران با ظاهر مدرن و فضای جذابش، یکی از بهترین رستوران های رودبار است.در این رستوران شما می‌توانید چلوکباب محلی، کباب ترش، جوجه ترش، و همچنین چلوماهی کبابی، میرزاقاسمی و باقالاقاتق را به همراه انواع غذای ایرانی مانند زرشک پلو با مرغ و کباب کوبیده را با بهترین و رمغوب‌ترین برنج ایرانی میل کنید.

گیلان

گیلان

آدرس رستوران زیتون رودبار: رودبار، ابتدای جاده رودبار به رشت.

رستوران ضیافت لنگرود

رستوران ضیافت لنگرود یکی دیگر از گزینه‌ها در فهرست بهترین رستوران لنگرود است. این رستوران با فضا و طراحی مدرن، یکی از زیباترین و بهترین رستوران لنگرود است.در این رستوران منوی متنوعی از غذاهای ایرانی و همچنین غذاهای سنتی گیلان مانند کباب ترش، چنجه محلی و همچنین چلوکباب دوش سرو می‌شود.در این رستوران انواع مخلفات کامل در کنار غذاها سرو می‌شود. همچنین رفتار بسیار خوب پرنسل می‌تواند تجربه شما را در رستوران ضیافت لنگرود تکمیل کند.

گیلان

گیلان

آدرس رستوران ضیافت لنگرود : لنگرود، میدان معلم، ابتدای جاده لیلاکوه

تلفن: ۰۱۳۴۲۵۲۷۴۴۶

رستوران دربند عباس لطفی چابکسر

اما در چابکسر رستوران‌های خوب دیگری هم هستند که رستوران دربند عباس لطفی چابسکر یکی از آن‌ها است. رستوران دربند عباس لطفی چابکسر منوی بسیار کاملی از انواع غذاهای محلی گیلان و چابکسر را سرو می‌کند.میزهای روبه‌ جنگل و درختان منظره بسیار زیبایی دارند و شاید تا مدت‌ها خاطره رستوران دربند عباس لطفی چابکسر از ذهنتان پاک نشود.

گیلان

گیلان

آدرس رستوران دربند عباس لطفی چابکسر : چابکسر، جاده رامسر به رودسر، سروله لات، لیمه سرا.

رستوران شورکولی رشت

یکی از بهترین رستوران های گیلان که می‌توانید انواع غذاهای سنتی، از کته کباب گرفته تا میرزا قاسمی، گمج کباب، باقلاقاتوق و انواع ماهی‌ها را در آن پیدا کنید؛ رستوران شور کولی رشت است.اسم این رستوران از ماهی کولی که یکی از ماهی‌های خوشمزه شمال ایران است گرفته شده‌است.تمرکز عمده رستوران شورکلی بر طبخ غذاهای سنتی باکیفیت است که انصافا در این مسیر موفق هم بوده‌است. فضای داخلی رستوران شورکولی محیط بسیار آرامش‌بخش و صمیمی است که علاوه بر لذت غذاهای خوشمزه گیلانی، لحظات آرامش‌بخشی را هم تجربه خواهید کنید. پرسنل رستوران شورکولی در تمام لحظات حضور شما در این رستوران به خوبی از شما پذیرایی می‌کنند.در رستوران شورکولی می‌توانید انواع خورش‌ها مثل آلو فسنجان، اناربیج، لونگی و کباب‌ها مثل گمج کباب، کباب ترش، جوجه ترش، شیشلیک و پلوکباب محلی را امتحان کنید.

گیلان

همچنین انواع غذاهای دریایی مانند کولی، کولی غورابیج، قزل‌آلا، کیلکا، اشپل دیبیجا، اشپل سرخ شده ماهی سفید را با کیفیت بالایی نوش جان کنید.برای پیش غذا هم می‌توانید میرزاقاسمی، ترش تره، سیرواویج، سیرقلیه و ترش واش را امتحان کنید. به جرات می‌توان گفت رستوران شورکولی یکی از بهترین رستوران های گیلان و شهر رشت است.

گیلان

 آدرس رستوران شورکولی: رستوران شورکولی در گلسار، ابتدای بلوار توحید رشت واقع شده‌است.

لیست بهترین غذاهای شمالی

غذاهای شمالی جزو خوشمزه ترین، هیجان انگیزترین و جذاب ترین غذاها در بین انواع غذاهای شهرهای مختلف ایران هستند.

از میرزاقاسمی معروف و پرطرفدار گرفته تا کباب ترش، فسنجان، ماهی‌های جذاب و غذاهای محلی نقاط مختلف شمال ایران. تنوع غذاهای شمالی حتی از شهر هم فراتر است و شاید هر روستا غذای محلی و مخصوص خود را داشته باشد.

گیلان

اما از مهمترین غذاهایی که حتما در لیست غذاهای شمالی قرار می‌گیرند، می‌توان به کباب ترش، جوجه ترش، باقالی قاتق، شامی ماسوله‌ای، کته کباب، ترش تره، فسنجان، سیر باویج، سیر قلیه و گمج کباب اشاره کرد.

 

گیلان

گیلان

با توجه به غذاهایی که نام بردیم و رستوران هایی که معرفی کردیم، احتمالا هوس رفتن به یک رستوران گیلانی و امتحان یکی از غذاهای محلی گیلانی را کرده اید. ما به شما پیشنهاد می کنیم حتما به این شهر سفر کنید و از تنوع غذاهای لذیذ در این منطقه لذت ببرید.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

آخرین اخبار

ارسال نظر